Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Škromach, program a parta z VUML

  1:00aktualizováno  1:00
Škromach v sobotu vysvětlil svůj program, s nímž půjde do boje o místo předsedy ČSSD. Je to velké, ale zcela prázdné překvapení: Škromachův program je původní program ČSSD. Jako by existoval nějaký další, nepůvodní, následný. Pohyby v ČSSD nejsou programové, nýbrž personální.

Špidlu sesadili, nahradil jej Gross. Jediná změna byl ten Gross. Grosse chce nahradit Škromach.

Už teď říká: Jediná změna budu já. Původní program nám umožní znovu vyhrát.
Pokud chceme lidem vládnout, musíme s lidmi žít. Koaliční partneři s námi do toho půjdou, nebo můžou odejít.

Původní program je patrně kreslený seriál o Socánkovi, kterému se vede vždy dobře.
To jsou skutečně přitažlivé a zásadní programové body. Voliči, kteří se báli, že vláda s nimi nežije, mohou být klidní.

Uklidnit se může i ČSSD. Vrátí se asi z Marsu, půjde čelem k masám, jak říkali Gottwaldovi lidé. Její neúspěch zavinilo poklonkování lidovcům a US, to přestane.

Škromach v útocích na malé koaliční strany zapomněl na výsledky minulých voleb do sněmovny - aby se vládlo jen po socialisticku, na to nemá ČSSD dost hlasů. Proto má ve vládě koaliční ministry, aby se také vládlo jinak.

Komunistů se Škromach nebojí, vládnout s nimi nebude, a i kdyby, nic to neznamená. ČSSD bude sebevědomá a silná, s komunisty zatočí, ať už s nimi bude vládnout nebo ne. Klidní mohou být i koaliční partneři. Jejich pozici ve vládě v neděli přesně formuloval ministr dopravy Šimonovský: vládní návrh zákona nebudeme obhajovat, ale budeme ho podporovat. Přeložte si: návrh není dobrý, ale jsme v koalici.

Škromach jako program nabídl silná slova, změť starých nápadů a ostré koaliční zuby: když s námi nebudete vy, bude s námi někdo jiný. Tzv. platforma ČSSD to vystihla: Pokud si to vyžádá zájem státu, nebráníme se spolupráci s KSČM. Na spolupráci s KSČM má snad zájem jen jeden stát. Ten komunistický.

Škromachovou kandidaturou se v ČSSD nic nemění. S komunisty už vládnou, duté fráze nabízejí dlouho. Špidla, Gross, Škromach, stále totéž. Rej frází a bitva jedinců o moc. Všechny ty fráze páchnou jejich původní komunistickou domovinou: posilování vnitrostranické demokracie, jít s lidem, zapomínáme na to, že zastupujeme lid.

Z takových výkřiků se skládá dnešní vládnutí i Škromachův program. Ale stát potřebuje věcné, účelné a racionální vládnutí, ne partu rozhádaných absolventů VUML. (VUML - večerní univerzita marx-leninismu).

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Poslanci se přeli o vydání Babiše a Faltýnka ke stíhání, rozhodnou v pátek

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek (oba ANO) byli vydáni Sněmovnou k trestnímu...

Spor o premiéra Andreje Babiše a šéfa poslanců Jaroslava Faltýnka, respektive o to, kdy Sněmovna rozhodne, zda je zbaví...

D1 u Humpolce, zastavenou nehodami, zprůjezdnili po 19 hodinách

Kolony na dálnici D1 (16. ledna 2018)

Okolo středeční 8. hodiny se povedlo na D1 na 99. kilometru ve směru na Prahu zprůjezdnit jeden jízdní pruh. Dálnice v...

Do zastupitelstva Brna míří Faltýnek mladší, jehož dřív kritizoval Babiš

Jiří Faltýnek je synem poslance a prvního místopředsedy hnutí ANO Jaroslava...

Brněnské městské zastupitelstvo čeká změna, která se dotýká hnutí ANO. Místo Roberta Plagy, jenž se stal ministrem...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz