Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Školáci dostali za znásilnění čtrnáctileté dohled úředníka

  12:23aktualizováno  12:23
Okresní soud uzavřel případ dvou školáků z Pelhřimovska, kteří v roce 2007 znásilnili čtrnáctiletou dívku. Vyvázli s dohledem probačního úředníka a musí do terapeutického programu k psychologovi.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Jiří Bervida, MAFRA

"Nezletilým byl uložen dohled probačního úředníka. Byli zařazeni do terapeutického psychologického programu," oznámil Zdeněk Tichý, předseda Okresního soudu v Pelhřimově. Dětským násilníkům bylo v době činu dvanáct a třináct let. Znásilnění se odehrálo v polovině března.

Oba hoši pozvali kamarádku, aby se s nimi šla projít ven. Dívka souhlasila. Společně došli až k rybníku. Tam školáci svoji kamarádku odvlekli do nepoužívané boudy a znásilnili ji. Chlapce mohlo vést k činu i společné sledování pornofilmu. "Chtěli jsme si to vyzkoušet," přiznal jeden z nich.

V obci se nepotvrdily prvotní obavy, že by rodiče ostatních žáků hledali pro své děti jinou školu. "Odliv žáků vůbec nenastal. Pomalu se na to zapomíná," uvedl tamní starosta. Všichni mladí aktéři případu dál společně žijí v jedné obci.

Podobný případ se nyní objevil v západních Čechách. Policie podezírá dva třináctileté chlapce z Domažlicka, že cestou ze školy znásilnili spolužačku. - čtěte Třináctiletou dívku z Domažlic znásilnili spolužáci

Oběma školákům hrozí umístění do výchovného ústavu. Domažlický případ se stal koncem září, policisté se o něm dozvěděli až druhý týden v říjnu.

Děvče se podřeklo před kamarádkou, ta vše oznámila učitelce a informace se dostala i k ženě, která má dívku v opatrovnické péči. "Jedná se o podezření ze závažné násilné činnosti. Vzhledem k věku zúčastněných nemůžeme poskytovat žádné další podrobnosti," vysvětlila mluvčí západočeské policejní správy Martina Kohoutová.

Znásilnění může mladá děvčata poznamenat na celý život. "Neplatí to na sto procent, ale po takovém prožitku mívají oběti problémy s navazováním vztahů s ostatními lidmi, nejen v intimní oblasti, ale často mají vnitřní problém i vůči sobě samé. Takový skutek je pro dívku velkým ponížením," vysvětlil psycholog Ivan Bořík.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Požár obří haldy dřeva v Cerekvi se po jedenácti dnech podařilo uhasit

S požárem obrovské haldy dřevního odpadu a dřevotřískové drti v Nové Cerekvi...

Jedenáct dnů bojovali hasiči s požárem obrovské haldy dřevního odpadu a dřevotřískové drtě v Nové Cerekvi na...

Ruský hacker, kterého chtějí USA, v českém vězení umírá, píše Izvestija

Rusky Hacker

Ruský hacker Jevgenij Nikulin, který čeká na rozhodnutí o vydání do USA, nebo Ruska, v pankrácké věznici trpí, napsal...

Virtuální půtky youtubeři přenesli do reality, soud jednoho potrestal

Youtuber Marek Valášek odešel od plzeňského okresního soudu s pokutou. Za těžké...

Pokutu ve výši 25 tisíc korun musí zaplatit youtuber Datel za to, že zranil jiného přispěvatele kanálu YouTube. Jejich...

Najdete na iDNES.cz