Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Silvestr na ČT2 je ohrožen

  22:14aktualizováno  22:14
Poslední den v roce může divákům České televize přinést překvapení - jmenovitě těm, kteří dávají přednost menšinové zábavě na ČT 2. Zatímco ČT 1 odvysílá převážně záznamy, ČT 2 má v plánu několikahodinový přímý přenos. Nové vedení České televize zatím všechny přímé vstupy do vysílání blokuje, protože je vyrábějí vzbouření zaměstnanci.
V článku najdete rozhovor průvodcem silvestrovského pořadu na ČT2.

"Prakticky celý program ČT 1 je předtočen včetně průvodních vstupů Petra Jablonského a přípitku režiséra Miloše Formana," říká Jana Soprová z tiskového oddělení. Také vedoucí uváděcího oddělení Jindřich Laštuvka míní, že "jednička" je prakticky hotova. "Ale ČT 2 má vysílat silvestrovský blok Ponorka živě," upozorňuje.

Ponorka aneb POklidný NORmální KAnál, jak byla tato variace na alternativní pořad Noc s Andělem původně zamýšlena, se může stát rozbuškou bitvy o Kavčí hory. "Předtočené jsou z ní jen kousíčky, Čtvrtníčkův pořad nebo Katovna Sklep, ovšem zhruba osmdesát procent Ponorky se má vysílat v přímém přenosu včetně reportáží štábu z oslav v Praze," vysvětluje producent pořadu Jan Kratochvíl.

"K silvestrovskému vysílání zatím nemáme pokyny v ruce. Nicméně v okamžiku, kdy se očekávají přímé vstupy, které nemůže pan Hodač schválit, máme příkaz k cenzuře," uvedla mluvčí Českých Radiokomunikací Dagmar Francková.

Proto se také včera producent Procházka radil s průvodcem pořadu Pavlem Andělem. "S vědomím, že někdo nepřetržitě sedí v telekomunikacích a při každé narážce na vypjatou situaci hned vysílání vypíná, bychom se měli  držet původního bodového scénáře. Ale pokud o tom hosté pořadu sami začnou mluvit, přece je sotva zastavíme," uvažuje Kratochvíl.

Otázkou je, zda Hodačovo vedení vůbec Ponorku do éteru pustí. "Vzhledem k tomu, že prvním plánovaným hostem je Ivan Hlas, který denně zpívá při demonstracích na Kavkách - no, sám jsem zvědav, kdo všechno to naše vysílání uvidí," směje se Anděl. Za všech okolností hodlá pořad vysílat živě na webových stránkách České televize.

Nejnovější informace, fotografie a další články najdete ZDE.

Hostů přibude, říká moderátor
Moderátor pořadu Noc s Andělem, který tu už před týdnem hovořil s hosty o situaci v ČT, má v rukou mocnou zbraň: nedělní živé vysílání pořadu Ponorka od šesti večer až do tří ráno.
 
"Řeším teď jedinou otázku: jestli do toho půjdu už v sobotu. Když si do Noci s Andělem někoho pozvu a budeme o ČT mluvit, odstřihnou nás, ale zároveň bych tam mohl upozornit diváky, že se za pár hodin v Ponorce sejdeme znovu," přemítá Pavel Anděl.

Nebudete se o Silvestru ožehavému tématu raději vyhýbat?

Ne, odmítám se tvářit, že se nic neděje, i s tím rizikem, že nás odpojí. Na druhé straně vím: může se stát, že nás nikdo neuvidí.

Hodláte dodržet scénář?

Něco přibude. Domluvili jsme se, že kromě dávno dohodnutých hostů přijdou Zdeněk Svěrák, Ladislav Smoljak, Jan Hřebejk, Marek Eben. Těsně po půlnoci přijde velké překvapení - přípitek podobně jako na ČT 1, taky je to Forman - a není to Forman. Což bude pěkně ladit s historickým průřezem novoročních přípitků od V. V. Štecha přes normalizátory až k panu Hrušínskému v roce 1989.

Nevadí vám představa, že třeba budete vysílat do zdi?

Pořád je tu čtyři sta tisíc domácností s kabelovou přípojkou.

Jenže někteří diváci dají beztak přednost třeba Nově...

Já mám podepsanou smlouvu sČeskou televizí, jsem tu odhodlán pracovat a vysílat.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Obětí vládní čistky má být protidrogový zmocněnec, který kritizoval Babiše

Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil (19. 6. 2015)

Práci národního protidrogového koordinátora Jindřicha Vobořila chválí odborníci i Evropská unie, přesto bude muset...

Je třeba se zbavit Sobotky a více zdanit velké firmy, radí Paroubek ČSSD

Jiří Paroubek na konferenci v hotelu Ambassador, kde radí sociální demokracii,...

Expremiér Jiří Paroubek, který se od minulého roku neúspěšně snaží vrátit do řad členů ČSSD, pořádal v neděli...

Minecraft i roboti ve výuce. Školy zavádějí nové trendy, ale jde to pomalu

Děti se mohou učit programovat pomocí robotů. I o tom byla řeč na konferenci...

S nástupem digitálních technologií a očekávanou robotizací je změna školních osnov nevyhnutelná. Shodli se na tom...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz