Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Silnice nižších tříd obsadila námraza a ujetý sníh

  13:15aktualizováno  13:15
Nedělní vyjížďku po český silnicích na mnoha místech znepříjemňuje ledovka a zbytky sněhu. Řidiči by měli být zvlášť opatrní na silnicích nižších tříd ve vyšších polohách prakticky v celé republice. Nebezpečné úseky kvůli namrzající mlze čekají na řidiče také na Vysočině.
Na Chrudimsku a v okolí Skutče pokrývá vozovku čerstvě napadlý sníh.

Na Chrudimsku a v okolí Skutče pokrývá vozovku čerstvě napadlý sníh. | foto: Profimedia.cz

Podle informací krajských silničářů jsou všechny komunikace na Vysočině sjízdné, nicméně se zvýšenou opatrností. Na vozovkách nižších tříd totiž místy leží ujetá vrstva sněhu. Hlavní dopravní tahy a dálnice D1, které se solí, jsou holé a vymrzlé nebo mokré.

Vozovka vlivem nočního ochlazení namrzá na území Pardubického a Královéhradeckého kraje. Na některých silnicích v Krkonoších a Orlických horách leží ujetý nebo zledovatělý sníh. Čerstvě napadlý sníh pokrývá vozovku na Chrudimsku a v okolí Skutče.

Lepší situace panuje v Moravskoslezském kraji, kde ujetá vrstva sněhu leží pouze ve vyšších polohách Bruntálska na silnicích druhé a třetí třídy. Ostatní krajské komunikace jsou sjízdné bez omezení.

Také na západě Čech je místy zhoršený stav vozovek. Výstraha se týká především cest druhé a třetí třídy zejména ve vyšších horských polohách. Na regionálních komunikacích na Karlovarsku, Tepelsku nebo v Krušných horách místy leží zbytky ujetého sněhu kryté posypem.

V Plzeňském kraji je situace lepší. Celá trasa dálnice D5 je sice mokrá po chemickém ošetření, ale sjízdná bez omezení. Výstraha na jízdu se zvýšenou opatrností se ráno týkala pouze okresů Domažlice a Plzeň-sever. Na Šumavě mohou řidiči narazit na zbytky ujetého sněhu, většina silnic je však holá.

Opatrnost je namístě ve Zlínském kraji. Ve vyšších polohách na silnicích druhé a třetí třídy leží nesouvislá zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem.

Na území Olomouckého kraje pokrývají zbytky sněhu po pluhování silnice na Šumpersku. V horských oblastech Jesenicka mohou na vozovkách navíc ležet zbytky sněhových zmrazků. Ředitelství silnic a dálnic však informuje, že dálnice i rychlostní komunikace v celém kraji jsou sjízdné bez omezení.

Hlavní tahy jsou sjízdné bez problémů také na jihu Čech. Na vozovkách nižších tříd na Strakonicku, Jindřichohradecku a Českokrumlovsku však řidiče mohou potrápit zbytky zledovatělého sněhu.

Předpověď počasí Aktuální předpověď počasí:
pocasi.idnes.cz
Předpověď počasí

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Ministr vnitra exdetektiva Komárka mlčenlivosti kvůli Čapímu hnízdu nezbaví

Jiří Komárek

Ministr vnitra Lubomír Metnar nezbaví bývalého detektiva Jiřího Komárka mlčenlivosti v souvislosti s úterním zasedáním...

Dřevotřísková drť v Cerekvi hoří už přes týden. Firma z městyse odejde

S požárem obrovské haldy dřevotřískové drti v Nové Cerekvi bojují hasiči už...

Společnost Silva CZ, v jejímž areálu už přes týden hoří dřevotřísková drť, z Nové Cerekve odejde. Obyvatelům to s...

Hromadné nehody uzavřely dálnici D1, jih Moravy hlásí kalamitní stav

Sníh komplikuje dopravu na dálnici D1, stalo se několik hromadných nehod. (16....

Hromadná nehoda několika aut na 173. kilometru D1 uzavřela provoz směrem na Prahu. Kamion podle policie zablokoval...

Najdete na iDNES.cz