Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Sexuolog nabízel ženě svůj penis jako terapii

  8:40aktualizováno  8:40
Skandál. Tak sexuologové hodnotí jednání kolegy, významného pražského lékaře, který nabídl pacientce terapii spočívající ve vzájemném sexuálním uspokojování. Pacientka Liliana Svojšová masturbaci se sexuologem nejprve odmítla.
Sexuolog nabízel pacientce podivnou terapii. Ilustrační foto

Sexuolog nabízel pacientce podivnou terapii. Ilustrační foto | foto: MF DNES

ČTĚTE TAKÉ:
V Česku se sexuální nácvik s terapeutem nikdy nepoužíval

Pak se spojila s Českou televizí a ta ženu vyslala do ordinace se skrytou kamerou.

"Já se vám tamhle položím, nechám vám svůj penis k dispozici a budu vám říkat, jak se cítím," říká sexuolog Ondřej Trojan na nahrávce. Teď se hájí, že šlo jen o nabídku nestandardní dotykové terapie.

"Myslel jsem si, že by pro ni mohla být užitečná. Nenabízel jsem jí pohlavní styk a navíc k ničemu nedošlo," říká. Kolegové ze Sexuologické společnosti to však vidí jinak.

"Jsme totálně pohoršeni tím vysoce neetickým chováním. A také tím, jak věc vysvětlil. Žádná taková terapie neexistuje," říká Růžena Hajnová z výboru Sexuologické společnosti. "Kdyby řekl: 'Udělal jsem blbost, ta paní se mi strašně líbila...' bylo by to lepší," míní.

Sexuologové se bojí, že případ zničí důvěru lidí vůči nim. Trojanovi proto pozastavili členství v Sexuologické společnosti, dali mu důtku a doporučili lékařské komoře zvážit odejmutí licence k výkonu praxe.

Sexuolog se už pacientce omluvil a uznává, že udělal chybu. "Měl jsem jen snahu pomoci jí. Podobně jsem za dvacet let praxe pomohl jedné či dvěma dalším ženám," říká. Do budoucna však už ženy léčit nechce. "Budu se věnovat jen mužům a manželským párům."

Případem se zabývá i občanská komise za lidská práva. "Zajímalo by nás, jak si tento 'gigolo' vykazoval úhrady výkonů? Je pravděpodobné, že si své laskavé zasvěcování do tajů sexuality nechal proplácet pojišťovnami," říká Zbyněk Svadba z komise.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Muž v opilosti napadl a zardousil starou matku, odsedí si 11 let

Milan Šafránek podle soudu napadl a zardousil matku, odsedí si 11 let....

Za vraždu své čtyřiaosmdesátileté matky v domku v malé obci u Slaného si jednapadesátiletý Milan Šafránek odpyká 11 let...

Muž na ústecké Klíši napadl ženu kovovou tyčí. Hledá ho policie

Muž napadl ženu kovovou tyčí. Hledá ho policie

Ústečtí kriminalisté pátrají po muži, který loni krátce před Štědrým dnem napadl ženu v ulici České mládeže. Ta utrpěla...

Nejznámější chlapec ztracený v Česku. Honzík zmizel před 20 lety

Honzík Nejedlý na archivním záběru z listopadu 1997

17. ledna 1998 se v pražském Podolí ztratil beze stopy devítiletý Jan Nejedlý. Jeho rodina od té doby prožila dvacet...

Najdete na iDNES.cz