Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Sex za mřížemi může vynést 18 let

  18:30aktualizováno  18:30
Nymburk - Případ znásilnění v jiřické věznici nemá stále konec. Osmadvacetiletý Michal Kotek, který podle obžaloby podplatil dozorce Jiřího Fedorca, aby ho pustil k ženě do cely, k soudu nepřišel. Od poloviny ledna je totiž na svobodě.

K nymburskému soudu se nedostavil ani Fedorco, který se už potřetí omluvil pro nemoc. Soudce proto jednání odročil na neurčito.

Kotkova obhájkyně podotkla, že se její mandant mohl dopustit trestného činu a možná ho zadržuje policie.

Fedorcovi, který je postaven mimo službu, hrozí trest odnětí svobody na deset let za zneužívání pravomocí veřejného činitele a porušení povinností dozorčí služby. Kotek může dostat osm let za znásilnění a vydírání.

Vzhledem k nepřítomnosti obou mužů soudce neurčil termín dalšího líčení, pouze na jejich adresu podotkl: "Byl bych rád, kdyby zde obžalovaní byli. Nyní se dostáváme do fáze, kdy není možné jednat bez jejich účasti. Pokud se oba příště nedostaví, je možné, že budou předvedeni policejní eskortou. Co si mám myslet o tom, že vždy před jednáním je pan Fedorco nemocný? Každý z nás má nějaký zdravotní problém, ale přílišné taktizování se nevyplácí."

Soud vyslechl spoluvězně
Před okresním soudem se vystřídali čtyři svědci, tři bývalí Kotkovi spoluvězni a jedna vězenkyně. Z jejich výpovědí vyplynulo, že Kotek a někteří další vězni měli možnost v Jiřicích obchodovat s různými věcmi.

Kotek se dokonce vychloubal, že může za dva tisíce korun zajistit prostřednictvím dozorce sex s některou z vězenkyní.

"Je pravda, že si Kotek s jedním z dozorců tykal, nedokážu ale posoudit, zda by dozorce opravdu zajistil sex s některou z vězenkyň, nebo šlo jenom o Kotkovy řeči," uvedla vyslýchaná žena.

Rovněž vězenkyně potvrdila, že intimní styk navrhovaný Kotkem odmítla, protože se ho bála. Když mu dozorce řekl, že to nejde, Kotek ztropil na cele scénu.

Další z vězňů prohlásil, že si nepamatuje vůbec na nic, ani na to, co bylo včera. Teprve když mu soudce připomněl jeho minulou výpověď, sdělil, že neví nic o tom, že by dozorce umožňoval Kotkovi za úplatu nějaké zakázané věci a dodal, že v Jiřicích člověku nepřidají ani jídlo.

Svědek: Žena chtěla otěhotnět
Vzruch do jednání vnesl poslední ze svědků, který trval na své předchozí výpovědi. "Je všeobecně známo, že se v Jiřicích provozoval sex za úplatu. A Fedorco měl s Kotkem nadstandardní vztahy."

Podle vězně se Kotek s ženou, která ho obvinila ze znásilnění, dobře znal již delší dobu. Dokonce chtěla otěhotnět, aby jí propustili z věznice. "Prosila nás, abychom jí po Kotkovi poslali naše sperma. Dělali jsme si legraci, že když bude půl hodiny hekat do umyvadla, tak sperma pošleme. Za hlasitých vzdechů jsme pak hráli karty," vzpomíná svědek.

I když soudce neurčil termín dalšího líčení, uvedl, že bude příště vyžadovat přítomnost obou obžalovaných, které hodlá konfrontovat jak s některými svědky, tak i se znásilněnou ženou.

Kotek před soudem dříve uvedl, že mu dozorce Jiří Fedorco zprostředkoval za dva tisíce korun a hodinky pobyt u čtyřiadvacetileté vězenkyně. Žena s ním měla souložit dobrovolně, ale podle obžaloby jí Kotek znásilnil a později zastrašoval.

Autoři:


Témata: policie, soudce, Věznice

Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Muži obviněnému z vraždy v Černolicích u Prahy hrozí až výjimečný trest

Policie vyšetřuje vraždu v Černolicích u Prahy. Prohledává okolí. (17.1.2018)

Kriminalisté zahájili trestní stíhání muže, kterého zadrželi po úterní vraždě v Černolicích v Praze-západ. Obvinili...

Štěně se propadlo do úzké šachty, ven ho vytáhli strážníci a hasiči

Zachráněné štěně aljašského malamuta.

Strážníci v Mostě zachraňovali psa, který spadl do úzké šachty hluboké zhruba tři metry. Společně s hasiči museli otvor...

ŽIVĚ: V centru Prahy poblíž nábřeží hořel hotel, dva lidé zemřeli

Hasiči zasahují v Náplavní ulici v Praze, kde hoří hotel. (20. 1. 2018)

Pražští hasiči zasahují u požáru hotelu v Náplavní ulici u Masarykova nábřeží. Nejméně dva lidé zemřeli, řekl šéf...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz