Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Šest miliard nestačí?

  10:13aktualizováno  10:13
Po záplavách v pražském metru se proinvestovalo šest, možná i více miliard na opravy. Teď se však dozvídáme, že po napadení cestujícího v metru v souvislosti s panem Jařabem není porušení zákona nijak vizuálně zaznamenáno a ani dozorce metra neměl možnost kamerovým systémem nic pozorovat.
Znamená to tedy, že asi existuje v pražském metru hodně úseků chodeb a schodů o nichž nikdo v reálném čase neví, co se na nich děje. Že to nebylo řešeno za komunistů, je pochopitelné. Že to není realizováno dnes, je ostudné a to nehovořím ani o nemožnosti videozáznamu ve smyčce. Jak by asi v metru dopadla modelová situace teroristického útoku v místě, kam není monitory vidět a zároveň nic zdokumentovat pro pozdější šetření. Myslím, že tento stav je ohrožováním bezpečnosti cestujících. Vždyť na každé benzínové pumpě jsme kamerováni, v každém supermarketu nás nahrávájí desítky kamer a nejde tady o životy. Jen v metru jakoby se ani nenacházeli lidé. Myslím, že tady dopravní podnik hrubě zanedbal své povinnosti. Náprava by měla přijít i za cenu zdražení jízdného, protože příští případné zanedbání by mohlo být mnohem vážnější. Další zarážející skutečností je, že se nikdo z odpovědných osob ani nikdo z novinářů a redaktorů televizí nepozastavil nad skutečností, že na eskalátorech seděli oni urostlí muži a pokuřovali. V metru je přece zákaz kouření. Vždyť v londýnském metru před lety právě odhozená cigareta do eskalátorů způsobila požár s desítkami udušených cestujících. Jaká činí pokuta za kouření v metru ?  Jaká činí pokuta sezení na eskalátorech ? Kdo to kontroluje ? Jsem přesvědčen, že skutečnost
tohoto liknavého vztahu dopravního podniku ke kuřákům v metru je mnohem závažnější než jakýkoli rasově motivovaný čin, protože tady se pak mrtví počítají minimálně na desítky. Proč by nebylo možné pokutovat kuřáky v metru tisícikorunou nebo pětitisícikorunou  nebo jiným vážným trestem ? Brání tomu něco ? Vadilo by to slušným a ohleduplným lidem ? Když se takto neptají ti, co za to berou plat, měli by alespoň ptát novináři.
Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Rožnov chce udržet mladé pracující, až na tři roky jim zlevní nájem

(ilustrační snímek)

Rožnov pod Radhoštěm se vylidňuje. Ještě v roce 1999 žilo ve městě něco přes 18 tisíc lidí, nyní jich téměř o dva...

Hromadné nehody uzavřely dálnici D1, jih Moravy hlásí kalamitní stav

Sníh komplikuje dopravu na dálnici D1, stalo se několik hromadných nehod. (16....

Hromadná nehoda několika aut na 173. kilometru D1 uzavřela provoz směrem na Prahu. Kamion podle policie zablokoval...

Vláda nezískala důvěru. ANO odsunulo hlasování o vydání Babiše

Premiér Andrej Babiš hovoří s předsedou SPD Tomiem Okamurou na úterním jednání...

Menšinová vláda Andreje Babiše nezískala důvěru Sněmovny, hlasy dostala jen od 78 poslanců ANO. Mandátový a imunitní...

Najdete na iDNES.cz