Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Senátor Žantovský obvinil Kavana ze zanedbávání povinností

  20:21aktualizováno  20:21
Šéf zahraničního výboru Senátu Michael Žantovský kritizoval ministra zahraničí a svého kolegu v horní parlamentní komoře Jana Kavana, že kvůli volební kampani zanedbává úřad. Kavan nařčení odmítá s tím, že ho Žantovský vykonstruoval jako součást volební kampaně jeho protivníka. Jan Kavan se utká v neděli na Prostějovsku o senátorské křeslo s Robertem Kolářem ze Čtyřkoalice.

Volební obvod číslo 62 - Prostějov
Podle Michaela Žantovského zneužil ministr svého postavení například tím, že do předvolební kampaně zapojil komisaře Evropské unie Güntera Verheugena. To, že se Kavan dostatečně nevěnuje práci ministerstva se prý projevilo i v hodnocení Bruselu a ve vztazích země s Rakouskem.

"I když jsem v poslední době častěji v Prostějově, rozhodně nezanedbávám pracovní povinnosti a jsem nepřetržitě ve styku se svým úřadem. Ze strany pana Žantovského je to populismus, za nímž stojí předvolební kampaň mého protikandidáta," řekl ministr.

K výtkám podotýká, že zpráva Evropské komise zaznamenala, že Česká republika v přípravách na začlenění do evropských struktur udělala za poslední rok podstatný pokrok. Ani vztahy s naším jižním sousedem nejsou podle Kavana špatné.

Již dříve se oba muži dostali do sporu kolem mise do Iráku. Tam jeli kromě Kavanova náměstka Hynka Kmoníčka a poradce úřadu vlády Miroslava Šloufa i zatím utajení podnikatelé a průmyslníci.

Na Prostějovsku je souboj obou kandidátů vyrovnaný. Kavan zvítězil v prvním kole o necelá dvě procenta hlasů.

Koláře již přijel do finiše podpořit předseda lidovců Jan Kasal. Měl by dorazit i nově zvolený senátor Čtyřkoalice Josef Zieleniec a šéf Unie svobody Karel Kühnl.

Kavan po návštěvách stranického šéfa Miloše Zemana a Stanislava Grosse spoléhá na vlastní síly a osobní agitaci mezi lidmi.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Zóna s africkým morem prasat se zmenší, vyhlásil ministr

Jiří Milek, ministr zemědělství

Ministr zemědělství Jiří Mílek při návštěvě Zlínska oznámil, že se od začátku února zmenší vyznačená oblast zamořená...

Pod stromy umírá příliš mnoho řidičů. Experti radí kácet a omezit rychlost

Zdemolované auto a strom, do kterého po smyku narazilo.

Zhruba každého šestého mrtvého při autonehodách má na svědomí srážka se stromy. Ta přitom podle dlouhodobých statistik...

Vlastník půdy napadl stavební povolení D11, dálnici má za černou stavbu

Dálnice D11 od léta 2017 končí u hradecké čtvrti Kukleny.

Vlastník půdy v trase dalšího úseku dálnice D11 se ohradil proti stavebnímu povolení. Podal rozklad, protože s ním...

Najdete na iDNES.cz