Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Semafor děti hlídat nebude

  6:59aktualizováno  6:59
Jihlava - Přechod přes ulici Sokolovskou v Jihlavě, kudy denně projdou také stovky dětí do Kollárovy školy, prozatím semafor hlídat nebude. I když více jak stovka rodičů školáků adresovala primátoru Vratislavu Výbornému petici, v níž požadují zvýšení bezpečnosti svých dětí při cestě do školy, jihlavský magistrát výrazné změny v nejbližší době nechystá.

"Odbor dopravy po jednáních s dopravním inspektorátem policie uznal stávající zabezpečení přechodu jako dostatečné," uvedl vedoucí odboru dopravy magistrátu Miroslav Dokulil.

Vedení základní školy Kollárova již několik měsíců jedná o možných opatřeních pro zvýšení bezpečnosti dětí při přecházení rušné Sokolovské ulice. "Mluvíme o tom s radnicí od té doby, kdy bylo jasně rozhodnuto o zrušení základní školy na Jungmannově ulici, tedy zhruba od letošního června," potvrdil ředitel Kollárovy školy Rudolf Chloupek.

Většina školáků ze zrušené Jungmannovy školy totiž od září dochází do školy Kollárovy a cestou přechází přes Sokolovskou ulici. "Představoval bych si semafor s tlačítkem pro chodce, podobný jako je například před Masarykovou školou přes Žižkovu ulici," sdělil svůj pohled na řešení problému ředitel Chloupek.

Rada města petici, kterou podepsala více než stovka rodičů, prodiskutovala a doporučila odpovědět na ni tak, že je současná úprava přechodu z hlediska bezpečnosti dětí dostatečná. Od června tohoto roku, po jednáních s vedením základní školy, tam totiž magistrát instaloval výstražná blikající světla a zvýraznil pruhy zebry červenou barvou.

"Světelná signalizace, kterou autoři petice požadují, by podle odhadů město stála půl milionu korun," uvedla mluvčí jihlavské radnice Jiřina Štanclová. "V příštím roce bude sice na světelnou signalizaci ve městě určité množství peněz vyčleněno, jestli však budou použity na Sokolovské či jinde ve městě prozatím není jasné," dodala mluvčí.

O bezpečnost školáků se podle svých možností starají městští policisté. "Strážníci se snaží zajišťovat bezpečnost dětí při cestě do škol. Dohlížet pravidelně každý den u všech škol v Jihlavě však není v našich silách," určil meze možností strážníků ředitel městské policie Jan Frenc. "Strážníci skutečně ráno u přechodů hlídají. Ale odpoledne, když se děti vracejí do škol, tam už nikdo není," postěžoval si ředitel Základní školy Kollárova.

Na posledním setkání rodičů dětí z Kollárovy školy autoři petice nechali kolovat podpisové archy. Původní stovka podpisů se tím rozrostla a dá se předpokládat, že boj o semafor na Sokolovské rozhodnutím rady ještě nekončí.

Autoři:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Učitelka se na Instagram vyfotila při orálním sexu, dostala výpověď

(Ilustrační snímek)

Česká školní inspekce řeší stížnost na třídní učitelku jedné z pardubických základních škol. Na svůj profil na sociální...

Štítila se mě i lékárnice, říká žena, jíž roste kůže sedmkrát rychleji

Marie Žampachová má poškozené čtyři pětiny těla. Obličej je tou nejméně...

Trpí, když bere za kliku, nese nákup i při samotné chůzi. Kvůli vzácné formě ichtyózy se Marii Žampachové tvoří kůže...Šílení milenci v Londýně utýrali au-pair, při pálení ostatků grilovali

Sophie Lionnetová na archivním snímku

V Londýně se blíží rozuzlení ostře sledovaného případu francouzské dívky Sophie Lionnetové. Tu minulé léto mučil a...

Člen ODS nazval vévodkyni cikánkou. Omluví se, nebo končí, reaguje Fiala

Ředitel středočeské ZOO Chleby René Franěk označil vévodkyni ze Sussexu Meghan...

Člen ODS a ředitel Zoo Chleby René Franěk označil vévodkyni ze Sussexu Meghan Markle, s níž se o víkendu oženil britský...

Policie dopadla muže podezřelého z pořezání tenistky Kvitové

Petra Kvitová

Policie zadržela muže, kterého podezřívá z předloňského útoku na tenistku Petru Kvitovou v jejím bytě v Prostějově....

Další z rubriky

VIDEA TÝDNE: Silné deště, drsný zásah strážníků a největší vzducholoď

Pražská městská policie zasahovala proti zastavení na zákazu zastavení

Do minulého týdne výrazně zasáhlo počasí. Do Česka dorazily silné bouřky a právě snímek ze zasažených míst se stal...

Ze sklepa na náplavku. Politické strany volí pro svá sídla dobré adresy

Piráti si pronajímají kanceláře v budově bývalé banky na Palackého náměstí v...

Piráty čeká stěhování, ze stísněného žižkovského suterénu přemisťují svou republikovou centrálu na Palackého náměstí v...

Pikal se omlouvá, že na vyznamenání navrhli básníka oceněného už Husákem

Místopředseda Pirátů Vojtěch Pikal na celostátním fóru strany

Poslanec Pirátů Vojtěch Pikal se omlouvá za to, že mezi kandidáty na státní vyznamenání je komunistický básník Karel...

Najdete na iDNES.cz