Šéfredaktor MF DNES: sešity už zůstanou

Poprvé měli čtenáři MF DNES možnost se on-line střetnout se šéfredaktorem Pavlem Šafrem. Nejčastěji se ptali na novou, sešitovou úpravu deníku. Šafr rozdělení novin do několika samostatných částí obhajoval. Podle něj nebylo jiné cesty. "Proto stejně vypadají i velké západní tituly," řekl. Otázky, na které se nedostalo, Pavel Šafr odpoví v nejbližších dnech.Odpovědi najdete ZDE.

MF DNES začala vycházet v roce 1990 jako pokračovatel dřívejší Mladé fronty (ta vycházela od roku 1945). Od počátku patřila na čelo žebříčku českých deníků, ať už se týká nákladu, tak kvality a vlivu ve společnosti. Pracovali a pracují v ní špičkoví novináři. Odhalili několik závažných kauz, které zamíchaly domácí politikou: falešní sponzoři ODS, Olovo, financování ČSSD atd.

Odpovědi Pavla Šafra najdete ZDE
Redakce postupně k listu přidávala tematické a regionální přílohy, takže dnes nabízí MF DNES nejen komplexní zpravodajství z domova, ze světa, z ekonomiky, ze sportu, z kultury, ale specializované přílohy Peníze, Test, Dům a byt, Auto moto, Věda, Víkend, Cestování, Zaměstnání, Magazín+TV a čtrnáct regionálních příloh.

V létě přešel deník na větší (tzv. berlínský) formát, začal tisknout barevně a rozčlenil se do tematických sešitů.

Pavel Šafr (34) je po Liboru Ševčíkovi a Petru Šabatovi třetím šéfredaktorem MF DNES. Redakci převzal v lednu letošního roku, předtím od roku 1997 vedl Lidové noviny.

Šéfredaktor Pavel Šafr při on-line rozhovoru se čtenáři iDNES, 8. listopadu 2001.

Šéfredaktor Pavel Šafr při on-line rozhovoru se čtenáři iDNES, 8. listopadu 2001.

Šéfredaktor Pavel Šafr při on-line rozhovoru se čtenáři iDNES, 8. listopadu 2001.


Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel

Video