Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Šéfka kuplířů dostala tři roky

  15:48aktualizováno  15:48
Soud v Bruntálu potrestal po více než dvou letech gang kuplířů, který za hranice prodal na sto žen. Hlava gangu, bývalá striptérka, dostala tříletý trest a pokutu. Její kumpáni, čtyři ženy a osm mužů, odešli s podmínkami.

V čele gangu stála podnikatelka Zdeňka Kosíková z Břidličné. Senát ji potrestal za organizování dovozu dívek z Česka do ciziny za účelem poskytování sexuální služeb tříletým vězením.

Dalších sedm mužů a čtyři ženy ze severní Moravy i Brna vyvázlo s podmínkami. Policisté z útvaru pro odhalování organizovaného zločinu zatkli skupinu v roce 1998 po ročním sledování.

Rukama gangu prošly možná i stovky žen. Některé věděly, že v barech a kabaretech v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Řecku, Slovinsku a dalších zemích nepůjde o tanec, ale především o sex. Jiné to netušily.

"Podstatné však bylo, že to věděli obžalovaní, když je najímali jako hostesky či tanečnice a pak je dopravili do podniků v cizině," řekl soudce Lumír Čablík.

Šéfka gangu bývala striptérkou
Šestatřicetiletá šéfka gangu, matka dvou dětí, vyšla z vlastních zkušeností. "Také tančila v barech. Využila znalosti prostředí, měla kontakty v cizině," uvedl Čablík.

Kosíková si založila agenturu Start, prostřednictvím které nabízela ženám a dívkám práci hostesek, tanečnic či modelek v zahraničí. Podobné zprostředkovatelské agentury měli i další spoluobžalovaní, se kterými Kosíková spolupracovala.

Partnerem jí byl především Jaroslav Filgas, Vlastimil Velký i další, kteří sháněli dívky také pomocí inzerátů v novinách i reklamou v rozhlase. Pomáhaly i další ženy. Práce byla ve skupině přesně rozdělena.

"Jedna část obžalovaných sháněla děvčata, druhá jednala s partnery v cizině a dva řidiči, Ivo Coufal a Daniel Dlužanský, je vozili do konkrétních zemí a konkrétních podniků," líčil soudce Čablík.

Řidiči také vybírali provizi od dívek a od provozovatelů podniků. "Peníze pak předávali Kosíkové, která je přerozdělovala," doplnil soudce. Zdůraznil, že všichni věděli, že v zahraničí budou po ženách žádat sexuálních služby.

Kuplíři vydělávali statisíce
Policisté předběžně uvedli, že si skupina vydělala od roku 1997 do roku 1998 asi dva miliony. "Je jasné, že výdělky byly velké, statisícové. Nelze to však přesně specifikovat," řekl Čablík.

Dva obžalovaní se proti verdiktu odvolali, další si ponechali lhůtu na rozmyšlenou, stejně jako státní zástupce. Obžalovaní tvrdí, že jsou nevinní. Kosíková, která k soudu nepřišla, již dříve uvedla, že dívky rozhodně nejezdily dělat prostitutky.

"Nevím o tom. Pokud si některá takto přivydělávala, byla to její věc. V podnicích, v nichž jsem jim zařizovala angažmá, se to nedělo," vyjádřila se Kosíková, která byla loni uznána vinnou také z úvěrového podvodu.

Řada svědků ale potvrdila, že v barech či kabaretech, ve kterých Kosíková angažmá zařizovala, šlo především o sex. "Důležitým důkazem byly i odposlechy telefonních hovorů mezi obžalovanými," doplnil soudce Lumír Čablík.Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Neznámý řidič srazil na Klatovsku ženu, zůstala v bezvědomí na silnici

Řidič srazil na Klatovsku pětadvacetiletou ženu a z místa nehody ujel. Policie...

Klatovští policisté pátrají po řidiči, kteří ve čtvrtek odpoledne srazil a vážně zranil pětadvacetiletou ženu v obci...

Ruský hacker, kterého chtějí USA, v českém vězení umírá, píše Izvestija

Rusky Hacker

Ruský hacker Jevgenij Nikulin, který čeká na rozhodnutí o vydání do USA, nebo Ruska, v pankrácké věznici trpí, napsal...

Anonym nahlásil bombu v pražském Palladiu, policie evakuovala stovky lidí

Policie evakuuje pražské Palladium (17.1.2018).

Pražská policie ve středu v podvečer evakuovala nákupní centrum Palladium. Na místě měla být podle anonymního udání...

Odvážné maminky ukazují poporodní bříška
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.

Najdete na iDNES.cz