Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Šéf zpravodajství brněnské ČT odchází

  20:44aktualizováno  20:44
Brno - V brněnském studiu České televize to opět vře. Svůj odchod ke konci června ohlásil šéf zpravodajství Petr Šuleř. "Ano, odchází z osobních důvodů. Ještě se bude rozhodovat o tom, zda na jeho místo vyhlásíme konkurs nebo zda bude nový šéf zpravodajství jmenovaný přímo," potvrdil zastupující ředitel brněnského studia Radomír Kos.

Stěhuje se do Českých Budějovic, kde bude pracovat jako řadový redaktor regionálního studia ČT, řekl iDNES mluvčí České televize Richard Klatovský. Dodal, že výběr nového šéfa zpravodajství se blíží ke konci.

"V redakci zpravodajství sice vznikly určité rozpory v koncepcích, ty ale nejsou příčinou mého odchodu," řekl Šuleř.

Rozpory potvrzují i Šuleřovi podřízení, kteří jsou ale ochotní promluvit pouze pod slibem anonymity. V brněnské redakci v této chvíli panuje napjatá a velmi emocionální atmosféra.

"Nic oficiálního zatím nevíme, Šuleřovi ale je co vytknout. Například jeho způsob jednání s podřízenými, nedovede s nimi komunikovat," popisuje svoje výhrady jeden z redaktorů.

Další tvrdí, že Šuleř měl několik sporů s televizními odbory kvůli pracovním smlouvám. "Neměl také třeba vzdělání na tuto funkci. Dost těžko se mi ale o tom všem mluví, je tady opravdu velmi špatná atmosféra," potvrdil další redaktor.

Šuleř, za kterým stojí část redakce zpravodajství, ale všechna obvinění odmítá.

Do křesla šéfa zpravodajství brněnského studia České televize má podle dobře informovaného zdroje usednout Roman Ondrůj, který byl v prosinci 2000 jednou z vůdčích osobností stávkujících zaměstnanců.

Ti kritizovali bývalého ředitele brněnského studia Zdeňka Drahoše, který byl před několika týdny odvolán, a nesouhlasili s dosazením Jiřího Hodače na místo generálního ředitele ČT.

Roman Ondrůj se vyhnul jednoznačné odpovědi na otázku, zda se do televize vrací. "Nemohu to potvrdit, ani vyvrátit. Ještě není nic dořešeno, víc budu moci říct během června," řekl.

Hovoří se také o návratu dalšího z bývalých redaktorů-revolucionářů, Davida Ziegelbauera. "Myslím, že je to fáma, kterou někdo záměrně šíří. V této chvíli se do televize nevracím, ale nemohu tvrdit, že se tam nikdy nevrátím. Za měsíc, za dva se může stát řada věcí," uvedl Ziegelbauer, který spolu s Ondrůjem pracuje jako manažer public relations ve firmě Veletrhy Brno.

Podle dvou na sobě nezávislých zdrojů ale už oba podali ve zmíněné firmě výpověď. Z regionálního studia ČT odešli v dubnu 2001, protože nebyli spokojeni s řešením problémů, které původně vedly k televizní stávce.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Ochladí se. Bude opět sněžit, ale v nížinách se sníh neudrží

V Zermattu husté sněžení a nebezpečí lavin uvěznilo 13 tisíc lidí (9. ledna...

Po velmi teplém začátku ledna budou příští čtyři týdny chladnější. Na horách připadne další sníh. V nižších polohách se...

Obětí vládní čistky má být protidrogový zmocněnec, který kritizoval Babiše

Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil (19. 6. 2015)

Práci národního protidrogového koordinátora Jindřicha Vobořila chválí odborníci i Evropská unie, přesto bude muset...

Katastrofa ČSSD mě zasáhla, napsal Zeman. Hašek mluvil o puči proti němu

Miloš Zeman komentuje výsledky prvního kola prezidentských voleb. (13. ledna...

Prezident Miloš Zeman se týden před druhým kolem volby na Hrad vložil do situace v ČSSD. Podpořil platformu Zachraňme...

Najdete na iDNES.cz