Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Šéf Škody prosvištěl firmou na horském kole

  16:29aktualizováno  16:29
Na dvanáct stovek závodníků ale i rekreačních cyklistů v sobotu vyjelo do třetího ročníku Škodabike maratonu v Plzni. Mezi závodníky byl i generální ředitel Jiří Zapletal, který ze sedla kola obhlédl i závod kterému šéfuje. První kilometry totiž vedly areálem Škody.

Závodníkům cestu znepříjemňovalo špatné počasí. | foto: Petr JežekMF DNES

Zatímco rodiče s menšími dětmi si projeli šestikilometrový okruh, z něhož většina vedla  mezi halami ve Škodovce, na třiceti a šedesátikilometrové trati čekalo na závodníky nástrah mnohem víc. Museli drápat po deštěm rozmočených cestách plných bláta ke třem hradům, topili se v bahně na louce a komu na dojetí do cíle nestačily tři hodiny, toho na trati zastihl pořádný liják.

Při dojezdu do cíle většina závodníků vypadala úplně stejně. Bláto a bahno měli nalepené snad všude. Jejich první cesta po překonání cílové pásky proto nevedla do sprchy nebo auta, ale k hasičské cisterně. Tam dva hasiči s hadicemi v rukou zbavovali kola od největších nánosů bahna.

Z třicetikilometrové trasy ujel Martin Vaniš z Chotěšova  jen osmadvacet kilometrů. Poslední dva kilometry před cílem bicykl jen tlačil.

„Jel jsem po louce, najednou slyším praskání a pak ránu. Nevím jestli se mi seklo zadní kolečko nebo to bylo v přehazovačce, při závodě člověk nic nevnímá. Zapraskalo v tom a byl konec,“ povzdechl si zablácený Vaniš, když kolo protlačil přes cílovou pásku. Závod jel poprvé, jinak jezdí na kole jen s kamarády. „Jinak závod byl dobrý,  sice hodně bahna, ale dost záleželo na technice jízdy.

S nánosy bahna zápasil  i šéf Škody
Do boje s časem i třiceti kilometry tratě se pustil i generální ředitel Škodovky Jiří Zapletal. Do cíle dorazil na 155. místě z 386 závodníků, s nástrahami tratě si poradil za dvě hodiny. Vítěz mu ujel o tři čtvrtě hodiny. 

"Byly to moje první letošní kilometry na kole, jel jsem nadoraz. Loni jsme jel šedesátku, ale vzhledem k mé letošní nepřipravenosti jsem zuby nehty dojel třicet kilometrů. Cestou nahoru k hradu Radyně bylo hrozně bahna a pekelně to klouzalo. Asi jsem dal kolo špatné pláště," přemýšlel v cíli škodovácký ředitel, když se vydýchával.

Zapletal naznačil, že sice jel o co nejlepší umístění, ale ze sedla kola stačil zběžně zkontrolovat i místa, kolem kterých ve strojírenském areálu projížděli.

"Když jsem projížděl škodovkou, tak jsem hned viděl jednu věc, kterou si nechám hned v úterý prověřit. Odsouhlasili jsme investici v jednom z areálů a dnes když jsem kolem jel, tak se mi zdálo, že ještě není hotová," naznačil generální ředitel škodovky Jiří Zapletal po závodě. 

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Klenoty první den viděly asi tři tisíce lidí, čekalo se necelou hodinu

České korunovační klenoty

Výstavu korunovačních klenotů ve Vladislavském sále Pražského hradu první den vidělo 3 124 lidí, řekl Jakub Tichý z...

Okamura zrušil podmínku účasti SPD ve vládě, s ANO je ochotna jednat i ČSSD

Radim Fiala a Tomio Okamura z SPD před jednáním Sněmovny o důvěře menšinové...

Andreji Babišovi se poté, co jeho menšinová vláda nezískala důvěru, otevírají nové možnosti, jak by ji mohlo ANO...

Vláda bez důvěry, sníh drtí Česko a sourozenci pod zámkem

Andrej Babiš na jednání mandátového a imunitního výboru (16. ledna 2018)

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Shrneme nabitý den ve Sněmovně. Sněmovní mandátový a imunitní výbor doporučil vydání Andreje...

Najdete na iDNES.cz