Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Šéf prý dispečery tramvají nešikanuje

  9:41aktualizováno  9:41
Praha - Vedení dopravního podniku popírá šikanování zaměstnanců vedoucím dispečerem tramvají Jaroslavem Stůjem. Šéf Federace řidičů tramvají Antonín Dub uvedl, že dispečeři se nemohou v klidu najíst, protože když přijde jejich nadřízený, musí od jídla vstát. Dopravní náměstek Karel Kebrle z provozovny tramvají však vidí celou záležitost jinak. "Je to celé vymyšlené. Dispečeři, kteří jsou v terénu, se stravují venku a ti, kteří slouží na sále, chodí na obědy po jednom. V jídelně tak nemůže vzniknout žádná velká koncentrace dispečerů," řekl Kebrle.
V dispečerském řádu se však píše: "Při příchodu funkčně nadřízeného pracovníka jsou ostatní pracovníci povinni vzít zjevně na vědomí jeho přítomnost a nejvyšší funkce ve skupině pracovníků, respektive pracovník sám je povinen na vyzvání nadřízeného podat hlášení, které musí obsahovat funkci, jméno a informaci o současném výkonu služby."

Náměstek Kebrle však tvrdí, že dispečeři řídí dopravu, a proto musí být pro jejich práci  stanovena pravidla, kde se jasně vymezí vztah podřízených k nadřízeným. "Považuji za normální, že když přijde do odpočívárny nebo na sál šéf dispečerů, tak to jeho podřízení musí dát nějak najevo. Je to o normální lidské slušnosti, která některým zaměstnancům bohužel chybí," dodal.

Šéfdispečer Stůj nechtěl o nařčení řidičů tramvají hovořit. Pouze řekl, že dispečerský řád nesestavoval on sám.
Autoři:


Témata: Doprava, práce, Praha, Tramvaj

Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Klenoty první den viděly asi tři tisíce lidí, čekalo se necelou hodinu

České korunovační klenoty

Výstavu korunovačních klenotů ve Vladislavském sále Pražského hradu první den vidělo 3 124 lidí, řekl Jakub Tichý z...

Jak Babiš najde podporu pro svou druhou vládu? Odpoví v Rozstřelu

Premiér Andrej Babiš na úterním jednání Poslanecké sněmovny, která by měla...

Menšinový kabinet Andreje Babiše podle očekávání v úterý nedostal důvěru Poslanecké sněmovny. Prezident Miloš Zeman mu...

Ředitel ČT Dvořák i astronom Grygar. Osobnosti chtějí krotit Babiše

Petr Dvořák přichází na jednání Rady České televize, kde by měl být zvolen nový...

Nedopustíme, aby vláda překročila mantinely demokracie, ozvou se podle zjištění MF DNES desítky osobností. Ředitel ČT...

Najdete na iDNES.cz