Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Sazka: Pozveme jen ty, kteří nám pomohli

  0:01aktualizováno  0:01
Kdo se chce podívat na páteční velkolepé otevření Sazka Areny, musí si pozvání zasloužit. A pro politiky je podmínka jasná: "Zveme pouze ty poslance a senátory, kteří projektu věřili a případně jej nějak podpořili," říká mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund.

"Celý seznam ale zveřejňovat nebudeme." Sazka si dala záležet na tom, aby bylo jasné, kdo pozvánku nedostal.

Ředitel Sazky Aleš Hušák už ve středu prohlásil, že rozhodně nečeká premiéra Vladimíra Špidlu, jehož vláda odmítla dát Sazce státní záruky za úvěry na stavbu haly.

Ministři - na rozdíl například od prezidenta, primátora Prahy či hejtmanů - podle Zikmunda na seznamu pozvaných proto nejsou. "Vy si taky nezvete do obýváku toho, koho nemáte rád," zdůvodnil Hušák, proč Špidlu nepozval.

Jenže kvůli tomuto výroku bude muset Hušák některé vzácné hosty oželet: třeba předsedu KDU-ČSL Miroslava Kalouska, jeho strana přitom v minulosti návrhy výhodné pro Sazku pravidelně podporovala.

"Pozvání jsem dostal, ale nedovedu si představit, že bych do té haly po slovech pana Hušáka vstoupil," říká Kalousek. "Očekávám, že se pan Hušák premiérovi omluví."

Člen dozorčí rady Sazky, lidovecký poslanec Ladislav Šustr, který nedávno pro Sazku prosadil prodloužení daňových výhod, omlouvá Hušákův výrok jeho "psychickým vypětím a obavami z terorismu".

"Výrok byl nešťastný. Je to strašná škoda, protože teď máme sklízet ovoce," říká Šustr, který však na rozdíl od Kalouska chybět nebude. Přísný metr Sazky však neplatí absolutně.

Pozván byl i unionista Vlastimil Ostrý, člen pro Sazku důležitého rozpočtového výboru, který přitom daňové výhody pro Sazku hlasitě kritizoval. "Nevím, čím jsem si to zasloužil, ale stejně přijít kvůli času nemohu," říká Ostrý.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Česko, obří staveniště. Ťok chce letos stavět 360 kilometrů nových silnic

Stavba dálnice D8 v Prackovicích nad Labem.

Ministr dopravy Dan Ťok slibuje, že promění Česko v obří staveniště. Během letošního roku by podle plánu úřadu měli...

Tři králové útočí v Moravskoslezském kraji na rekord. Lidé byli štědřejší

Tři králové v ulicích Ostravy. (ilustrační foto)

Ještě není sečteno vše, ale už teď výsledky Tříkrálové sbírky v Moravskoslezském kraji lámou rekordy. Například jen v...

Zóna s africkým morem prasat se zmenší, vyhlásil ministr

Jiří Milek, ministr zemědělství

Ministr zemědělství Jiří Mílek při návštěvě Zlínska oznámil, že se od začátku února zmenší vyznačená oblast zamořená...

Najdete na iDNES.cz