Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Sanatorium pro léčení neplodnosti dostalo evropský certifikát

  16:24aktualizováno  16:24
Praha - Jako první české zdravotnické zařízení pro léčbu neplodnosti získalo mezinárodní certifikát ISO 9001 Sanatorium Pronatal v Praze 4. "Certifikát potvrzuje kvalitu poskytovaných služeb a sanatorium ho získalo po auditu, který provedla renomovaná německá společnost LGA-InterCert, " řekl vedoucí lékař centra Tonko Mardešić a předseda Sekce asistované reprodukce České lékařské společnosti. Toto osvědčení bude po vstupu Česka do Evropské unie pro mezinárodní spolupráci nezbytné, a proto o něj usilují další zdravotnická pracoviště.
Sanatorium Prontal

Sanatorium Prontal - Sanatorim Prontal v Praze 4 získalo jako první české zdravotnické zařízení pro léčbu neplodnosti mezinárodní certifikát ISO potvrzující kvalitu poskytovaných služeb. (12. listopad 2000)

Certifikovaná centra musejí každoročně podstoupit další nezávislý kontrolní audit.

"V léčbě neplodnosti jsme stejně úspěšní jako nejvyspělejší země. Srovnávat se však můžeme nejen ve zvládnutí odborných postupů, ale museli jsme také prokázat, že na stejně dobré úrovni je u nás i kvalita celého léčebného procesu. Nešlo jen o kvalitu léčby samotné, ale i o zajištění pravidelné kontroly a bezpečnosti všech přístrojů, ochranu osobních dat, včetně záruky, že při léčbě nemůže dojít k záměně pohlavních buněk," vysvětlil Mardešić

"Po léčbě na našem pracovišti, které letos slaví pětileté výročí vzniku, se pacientkám narodilo celkem téměř 2000 dětí," řekl.

Připomněl, že podíl nedobrovolně bezdětných párů v plodném věku, pro které je jedinou nadějí metoda mimotělního oplodnění, se v Česku odhaduje až na 15 procent.

Tým lékařů a embryologů, který nyní působí v Sanatoriu Pronatal, se zabývá rozvojem metod mimotělního oplodnění již 15 let.

 

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Zeman a dalších šest klíčníků vyzvedli české korunovační klenoty

Prezident Miloš Zeman během vyzvedávání korunovačních klenotů v katedrále sv....

Klíčníci v pondělí odemkli v katedrále sv. Víta Korunovační komnatu, odkud vyzvedli korunovační klenoty. Pro veřejnost...

Sníh komplikuje dopravu, v Harrachově uzavřeli pro kamiony hraniční přechod

Sníh komplikuje i dopravu v Karlovarském kraji. Silnici I/13 u obce Damice...

V noci na úterý dorazilo do Čech sněžení. Nejvíce sněžilo v kraji Karlovarském a na jihozápadě kraje Ústeckého, kde...

Kulhánek: Možná jsem politický Marťan, měl jsem se chovat jinak

Vratislav Kulhánek v debatě v České televizi (11. ledna 2018)

Veřejně mluvil až o deseti procentech, osobně věřil ve tři. Nakonec skončil čtyřiasedmdesátiletý prezidentský kandidát...

Najdete na iDNES.cz