Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

S Topolánkem bych šel na pivo, nebýt politiky, píše Paroubek

  12:15aktualizováno  20:00
Jiří Paroubek představil svou knihu rozhovorů nesoucí titul "Jaký opravdu je?". Odpovídá v ní na dotazy Arnošta Lustiga, Jiřího Krampola a Jana Krause. Kromě toho, že by se nebránil dát si pivo se svým rivalem Topolánkem, také řekl, že kdyby si mohl vybrat, jakým být zvířetem, zvolil by hrocha. Vypadá prý komicky, přitom s ním ale vůbec není legrace.

Jiří Paroubek navečer představil dvaasedmdesátistránkovou knihu, kterou šampaňským pokřtila Kateřina Brožová a Michal David.

Předseda ČSSD byl při tvorbě knihy v pohodové společnosti: minimálně Arnošt Lustig a Jiří Krampol jsou mu přátelsky nakloněni. Třetí z tazatelů, Jan Kraus, ho otázkou vybídl třeba ke zhodnocení svých politických soupeřů.

Předseda sociálních demokratů řekl, že nebýt politicky rozdílných názorů, uměl by si představit, že jeho hlavní politický rival Mirek Topolánek by byl člověk, s nímž by zašel na pivo. Cyrila Svobodu zhodnotil jako milého příjemného člověka, Ondřeje Lišku označil za talentovaného, ovšem není prý v perspektivní straně.

Jiří Paroubek představil novou knihu o sobě

Paroubek na dvou místech knihy zmiňuje i bývalého předsedu sociální demokracie Miloše Zemana. Podle současného předsedy je to násoska, který před pár lety přešel z becherovky na slivovici. Dřív prý býval zábavný, dnes už jen papouškuje po druhých. Na jiném místě zase uvádí, že Miloš Zeman by chtěl v politice ještě sehrát nějakou větší roli, ovšem právě Paroubek mu v tom překáží.

V knize přišla řeč i na to, co považuje za své největší úspěchy. Jako první zmínil gesto omluvy jeho vlády vůči sudetoněmeckým antifašistům a druhý uvedl registrované partnerství.

Chtěl bych být hrochem, řekl Paroubek Lustigovi

Kniha o Paroubkovi není věnovaná jen politickému životu předsedy ČSSD, ale i jeho soukromí. Mluví v ní o své ještě nenarozené dceři Margaritě i o tom, že nevěra je nehezká věc. Na dotaz, kolik by uživil dětí, odvětil, že rodina ze střední vrstvy připraví dobře do života dvě až tři děti. Za své dobré vlastnosti považuje houževnatost a pracovitost, o těch špatných nemluví.

Jiří Paroubek představil novou knihu o sobě

Spisovatele Arnošta Lustiga zajímalo, jakým zvířetem by Paroubek chtěl být, pokud by si mohl vybrat. Uvedl, že sice lev a tygr jsou majestátní nádherná zvířata, ale jemu se líbí třeba takový hroch. "Je tak komický a přitom ve skutečnosti s ním není vůbec legrace," uvádí ve své poslední knize předseda ČSSD, jehož tvář se usmívá z brožované titulní stránky.

Paroubek, který si svým urputným stylem vysloužil přezdívku Buldozer, se pomocí knižních publikací snaží ukázat v lepším světle, než v jakém ho představují političtí protivníci a kritická média. Předloni například vyšla čtyřkilogramová fotografická "bichle" Minuty s Jiřím Paroubkem. - čtěte O Paroubkovi vyšlo 872 stran na křídovém papíře

Téměř přesně před rokem, v noci z 9. na 10. října, zase Paroubek v pražské restauraci Monarch křtil knihu "Česko, Evropa a svět očima sociálního demokrata".

Večer se ale do médií zapsal jinak. Když oficiální část programu skončila a Paroubek odjel, pohádali se na místě alkoholem posilnění Bohumír Ďuričko a Václav Kočka mladší. Hoteliér posléze syna provozovatele Matějské pouti zastřelil. - více o střelbě v Monarchu čtěte zde

Ďuričko za zabití Kočky dostal trest 12,5 roku vězení. Zkoušel se odvolat, ale neuspěl.

Autoři: , ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Ochladí se. Bude opět sněžit, ale v nížinách se sníh neudrží

V Zermattu husté sněžení a nebezpečí lavin uvěznilo 13 tisíc lidí (9. ledna...

Po velmi teplém začátku ledna budou příští čtyři týdny chladnější. Na horách připadne další sníh. V nižších polohách se...

Katastrofa ČSSD mě zasáhla, napsal prezident Zeman. Hašek mluvil o puči

Miloš Zeman komentuje výsledky prvního kola prezidentských voleb. (13. ledna...

Prezident Miloš Zeman se týden před druhým kolem volby na Hrad vložil do situace v ČSSD. Podpořil platformu Zachraňme...

Předseda pražské ČSSD Ludvík oznámil rezignaci, nahradí ho Pavlík

Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík v pořadu Rozstřel (3. února 2017)

Ředitel nemocnice v Motole Miloslav Ludvík odstoupil z pozice předsedy pražské ČSSD. Funkci složil na páteční krajské...

Najdete na iDNES.cz