Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ruský policista, který kritizoval na YouTube nadřízené, skončil ve vězení

  17:54aktualizováno  17:54
Bývalý důstojník ruské policie Alexej Dymovský je ve vězení. Muž před časem na internetu vydal video, v němž kromě jiného obvinil své nadřízené z korupce. Soud ho poslal za mříže kvůli podezření z podvodu a z obavy, že by mohl ovlivňovat vyšetřování. Hrozí mu až 6 let vězení. Je to krok v kampani, která ho má zdiskreditovat a ztrestat, míní Dymovského přátelé.

Alexej Dymovský v Moskvě (10. listopadu 2009) | foto: AP

Dymovskij loni v listopadu zveřejnil na internetu video, v němž si stěžoval na poměry v ruské policii, například na všudypřítomnou korupci, svévoli svých nadřízených nebo na to, že musí pracovat o víkendech, které nemá zaplacené. Musel prý také řešit smyšlené případy. Krátce po svém poselství dostal výpověď. - přečtěte si Ruský policista kritizoval na YouTube nadřízené, dostal výpověď

Svou stížnost adresoval kromě svých kolegů také ruskému premiérovi Vladimiru Putinovi, za kterým se později dokonce vydal. Po příjezdu do metropole davu novinářů oznámil, že prý ví o takových tajnostech, že je prozradí pouze Putinovi.

Propuštěný policista jel za Putinem

Ví prý o věcech, které prozradí jen jemu

V Dymovského šlépějích se posléze vydali další nespokojení policisté a prokurátoři. Znalci poměrů však předpovídali, že následovat bude protiúder. Policie zatkla například sibiřského starostu, který ve své obci povolil Dymovskému se usadit. Nyní došlo i na bývalého policistu.

"Alexejovi Dymovskému nasadili pouta a posadili do vozu pro převoz vězňů. Vše bylo předem nachystané," oznámil novorossijský ochránce lidských práv Vadim Karastělev.

Video Alexeje Dymovského

Uvěznění potvrdila prokuratura, podle níž se bývalý major dopustil podvodu. Z policejních peněz prý zpronevěřil 24 000 rublů (skoro 15 000 Kč), hrozí mu až 6 let vězení.

Dymovskij dříve prohlašoval, že správné hospodaření s policejními penězi může dokázat. Soud ale nedovolil jeho advokátovi seznámit se se spisem, ani neřešil, zda Dymovskij skutečně vyhrožoval vyšetřovatelům a svědkům v jeho případu.

"Ten člověk promluvil o nezákonnostech svých náčelníků. To se nesmí? Teď byl uvězněn. To je hanebné," prohlásila Ljudmila Alexejevová, veteránka ruského hnutí na ochranu lidských práv, a přislíbila obviněnému pomoci.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Papež si v Chile poplakal s oběťmi chlípných kněží, v zemi hoří kostely

Návštěva papeže Františka v Chile (16. ledna 2018)

Papež František se v úterý v Chile setkal s oběťmi sexuálního zneužívání, kterého se v minulosti dopustili místní...

Aztéky vyhubila salmonela zavlečená z Evropy, naznačily vykopávky

Dvouhlavý had, symbol aztéckého boha Tlaloca. Tento artefakt byl patrně...

Na dvanáct milionů Aztéků zabila v polovině 16. století záhadná nemoc, které obyvatelé pyšné říše říkali cocoliztli....

Příliv běženců do Německa loni rapidně klesl, o azyl jich žádalo 187 tisíc

Běženci čekají v Berlíně na registraci (1. února 2016)

Do Německa loni přišlo 186 644 žadatelů o azyl - poprvé po několika letech tak jejich počet klesl pod 200 000. Na...

Najdete na iDNES.cz