Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Rus žádá milionové odškodné za prezervativ v pivě

  15:49aktualizováno  15:49
Šéfredaktor vojenského časopisu Pavel Pavlov si chce u soudu spravit chuť, kterou mu zkazilo petrohradské pivo. V láhvi našel roztrhaný obal prezervativu a "kousek umělé hmoty". Za to žádá od výrobce v přepočtu přes 40 milionů korun. Tvrdí, že teď nemůže pít žádné nápoje v láhvi.

Pivovar Baltika vylučuje, že by v láhvi mohlo být cokoli jiného než pivo | foto: Baltika.ru

"Můj klient objevil v lahvi piva Baltika-3 obal z prezervativu a kousek plastické hmoty, který se podobá použitému prezervativu," řekla advokátka Stalina Gurevičová. To podle ní potvrdila i expertiza, v níž se také uvádí, že láhev nebyla po opuštění pivovaru v Petrohradě otevřena.

K incidentu došlo loni v létě. Od té doby trpí šedesátiletý Pavlov psychickými poruchami, odmítá si koupit jakýkoli nápoj v lahvích, řekla. Koncem srpna se rozhodl podat stížnost k soudu v Moskvě a žádal 50 milionů rublů (přes 40 milionů korun) za morální újmu.

Zástupce ředitele pivovaru Baltika Alexej Kedrin potvrdil, že "dostal dva dopisy, v nichž obhájce jistého Pavlova tvrdí, že jeho klient odhalil prezervativ v jedné z našich lahví a žádá odškodnění za morální újmu".

"My však předem vylučujeme, že by se takový případ mohl stát, protože úroveň technického zařízení ruských továrnách je lepší než v evropských podnicích," řekl.

Po desetiletích "sovětského deficitu" - nedostatku zboží v obchodech - se Rusové učí hájit svoje práva spotřebitelů tváří v tvář výrobkům, které zemi zaplavily.

"Soudy se ale chovají vůči firmám ještě ostýchavě," řekla Gurevičová. Připomněla případ společnosti, která byla v roce 2005 odsouzena k zaplacení zhruba 800 korun třem Rusům, kteří objevili v sáčku sucharů seschlou myš.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Příloha MF DNES Kavárna se vrací, vychází ve velkém formátu

Titulní strana přílohy MF DNES Kavárna v nové podobě. 7. září 2013.

Po prázdninové přestávce se vrací tradiční příloha Kavárna do sobotního vydání deníku MF DNES. Příloha zabývající se...

Sbohem! Editor Kavárny on-line Josef Chuchma se loučí

Sbohem, Kavárno... (Za ilustrační snímek byl zde použit záběr, na němž se 4.

K třicátému červnu 2013 byla uzavřena dosavadní existence Kavárny on-line, která vznikla z mé iniciativy, coby editora...

ZÁPISNÍK: Naše česká Kanada. Jak starosta řádil, lhal a měl podporu

Torontský starosta Rob Ford se přiznal, že v minulosti kouřil crack.

Škromach oceňoval konspirační teorie. Srovnání: česká politika a starosta Toronta, který kouří crack, lže a pije. Boj...

Najdete na iDNES.cz