Systém mnoha politických uskupení není šťastný, řekl Kubera v Rozstřelu

  14:52aktualizováno  18. října 13:07
Do Senátu se Jaroslav Kubera z ODS dostal už počtvrté. Dokonce se o něm spekuluje, že by mohl být novým šéfem horní komory. Kubera v Rozstřelu nastínil, že právo navrhnout šéfa Senátu má mít nejsilnější klub. O pozici nejpočetnějšího uskupení se přetahuje právě ODS se STAN.

„V senátu jsem čtvrté volební období. Dohody se dělaly vždy tak, že nejsilnější klub měl právo navrhnout předsedu Senátu. Bylo to vyjednávání a končilo dohodou. Politická situace se ovšem změnila. ODS bude respektovat pravidla, která vždycky byla. Necháme nejsilnější klub navrhnout předsedu Senátu. Pokud bude klub STAN nejsilnější, budeme to respektovat,“ řekl v úvodu Rozstřelu senátor Jaroslav Kubera, který je jedním z těch, o nichž se spekuluje, že by horní komoře mohl šéfovat.

Kubera se v Rozstřelu i zmínil o tom, že Senát není mezi lidmi příliš populární. „Senát je důležitý, neříkám jako prezident, že je to žumpa. Naopak můžu tuto instituci pozdvihnout skrze média,“ prohlásil.

V Rozstřelu se také stočila řeč na komunální politiku. Kubera kritizoval zejména „bezejmenná“ uskupení, která před volbami vznikají a nikdo neví, co od nich očekávat. Jedno z těchto uskupení podle Kubery je i například Praha Sobě. „Voliči mají pocit, že strany jsou špatný, hnutí jsou skvělý. Důležité slovo v dnešní době je nezávislý. Nezávislost v takové té čisté podobě neexistuje, ale pro voliče je to přitažlivé,“ zmínil Kubera.

Fotogalerie

Narážel i na to, že sice v hlavním městě ODS vyhrála, nicméně nejspíš skončí v opozici, protože ji vyšachují jiná uskupení. „Systém mnoha politických uskupení není pro Prahu šťastný, je tam mnoho subjektů, zhruba se stejným výsledkem, a až se ustaví, nikdo nebude spokojen,“ vyjádřil se Kubera.

Podle Kubery je také chybou, že se primátorem nestane Bohuslav Svoboda. „Bohuslav Svoboda, je nejlepší z těch, co tam jsou. V Praze je funkce primátora, na úrovni funkce ministra. Praha je stát ve státě,“ řekl Kubera k situaci v Praze.

Jaroslav Kubera z ODS po čtyřiadvaceti letech skončil coby primátor lázeňského města Teplice. Poté, co znovu obhájil post senátora a má tak před sebou už své čtvrté volební období, oznámil, že se chce naplno věnovat právě této pozici. Primátorské křeslo po něm převezme Hynek Hanza.

„Jsem velmi spokojený a čekal jsem to, protože lidé nejsou hloupí a ocení osmnáctiletou práci v Senátu a osmadvacetiletou práci v komunále. To se nedá jen tak jednoduše přebít,“ zhodnotil Kubera senátní volby.

Autoři: ,

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Zemanův lékař Halata zemřel během návštěvy v Číně, kde byl s prezidentem

Zeman zahrál čínskému prezidentovi na klavír

Během cesty prezidenta Miloše Zemana do Číny zemřel v úterý lékař Petr Halata, který byl součástí delegace hlavy státu....

Nebránil se, jen slabě dýchal, popisují svědci smrtelné napadení v autobusu

Policie vyšetřuje střelbu u smíchovského nádraží (13.3.2018)

Brutální a zbytečné, tak během hlavního líčení v jednací síni Městského soudu v Praze popsali svědci březnové napadení...

Nevěděl jsem vůbec, co podepisuji, řekl Babišův syn ke kauze Čapí hnízdo

Farma Čapí Hnízdo u Olbramovic na Benešovsku

Syn premiéra Andreje Babiše tvrdí, že ho spolupracovníci jeho otce kvůli kauze Čapí hnízdo drželi na Krymu. V reportáži...

Šest stran vyzvalo Babiše k demisi, budou hlasovat pro nedůvěru vládě

Ilustrační snímek

Kvůli bobtnajícímu skandálu kolem Čapího hnízda šestice opozičních stran - ODS, Piráti, SPD, KDU-ČSL, TOP 09 a hnutí...

Babiš: Jde o odporný útok na moje děti. Cílem je destabilizovat Česko

Premiér Andrej Babiš při debatě k 100 letům od konce první světové války v...

Český premiér Andrej Babiš se ostře ohradil proti reportáži serveru Seznam Zprávy o údajném únosu jeho syna. Z...

Další z rubriky

Bratr exstarosty končí v čele městské firmy, radní prověří výběrová řízení

Budova jesenické radnice.

Jesenická radnice odvolala předsedu představenstva technických služeb Romana Kalouse, jenž je bratrem bývalého starosty...

Únos premiérova syna je dosti divoká konspirace, prohlásil prezident

Prezident Zeman nežádá premiéra Babiše o vysvětlení

Prezident Miloš Zeman považuje údajný únos syna premiéra Andreje Babiše na Krym za „dosti divokou konspiraci“. Vládu...

Děkanka brněnských práv zažila debakl, uškodilo jí i spojení s Křetínským

Markétu Seluckou zvolili děkankou Právnické fakulty Masarykovy univerzity v...

Pořádným debaklem skončila pro Markéta Seluckou, děkanku Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, pondělní...

Najdete na iDNES.cz