Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Rögnerová má s Motolem velké plány

  21:16aktualizováno  21:16
Praha - Jakmile nabyde platnosti rozhodnutí soudu o neplatnosti výpovědi Heleny Rögnerové z postu ředitelky Fakultní nemocnice Motol, je senátorka připravena vedení nemocnice převzít. Na schůzce s ministrem zdravotnictví Bohumilem Fišerem už dokonce předložila manažerský návrh, jak desetkrát levněji než současné vedení nemocnice renovovat její dětskou část.

"Na závěr soudního jednání zazněla slova, že jsem nadále ředitelkou motolské nemocnice. Pokud výpověď neplatí, jsem ředitelkou, protože na tuto funkci zní pracovní smlouva. To uznal dnes i právník ministerstva zdravotnictví, a tak nemohu nastoupit do jiné funkce, než do funkce ředitelky," řekla Rögnerová.

Mluvčí ministerstva Otakar Černý řekl, že prohlášení Rögnerové nebude ministerstvo komentovat. "Pan ministr prohlásil za nepřijatelnou variantu, že by souběžně vykonávala funkci senátorky i ředitelky nemocnice. Celou záležitost předal k dalšímu posouzení právníkům a po jejich expertize vykoná příslušné kroky," řekl.

Podle odbornice na pracovní právo Marcely Kubínkové vyhraný soudní spor o ukončení pracovního poměru nezaručuje automatický návrat do funkce. Nárok na návrat do funkce by měla Rögnerová tehdy, pokud by soud v rámci rozhodování o ukončení pracovního poměru přezkoumával i odvolání z funkce a vyhověl by žalobě v obou případech.

Motol: žádáme senátorku, aby nerozpotávala dezinformační kampaň!

Současné vedení Fakultní nemocnice Motol vychází z výroku ministra zdravotnictví Bohumila Fišera, že jediným ředitelem nemocnice je Miloslav Ludvík, a žádá senátorku Helenu Rögnerovou, aby se zdržela "populistických kampaní", než bude vyřešen její pracovněprávní spor s nemocnicí.

"Vyzýváme paní senátorku, aby se do vyřešení tohoto sporu zdržela neuvážených populistických a dezinformačních kampaní a nečinila kroky, které ve svém důsledku mohou destabilizovat chod nemocnice a ohrozit péči o pacienty," uvedla mluvčí nemocnice Eva Jurinová.

Rögnerové plán na renovaci dětského pavilónu za desetinu sumy, s kterou počítá, současný ředitel Miloslav Ludvík, považuje vedení nemocnice za nesmysl.

"Považujeme to za nehoráznost, ekonomický nesmysl a skutečný důkaz manažerských kvalit bývalé ředitelky," řekla mluvčí a podotkla, že pokud Rögnerová takový plán má, je s podivem, že ho neuskutečnila v době, kdy stála v čele nemocnice.

Rögnerová dnes ministrovi rovněž sdělila, že za 3,5 roku nemocnici ekonomicky, provozně a medicínsky stabilizovala, roční výnosy zvýšila o 220 procent a závazky vůči dodavatelům snížila na 170 miliónů, tedy na 28 procent. Nyní se podle ní nemocnice opět propadá do dluhů.

"Ostře odmítáme tyto zkreslující informace. Současnému vedení se naopak podařilo konsolidovat hospodaření a řešit ztrátu 120 miliónů, která vznikla chybnými manažerskými rozhodnutími bývalé ředitelky," uvedla Jurinová.

Podle Jurinové se vedení nemocnice dodnes potýká s ekonomickými nejasnostmi, které vznikly pod vedením Rögnerové. "Podle auditu renomované firmy BDO nebyla za rok 1998 dokončena inventarizace investičního majetku, a nebylo proto možné se vyjádřit ke správnosti vykazovaného účetnictví. Rovněž nebylo provedeno zařazení části nově pořízeného majetku za více než 110 miliónů korun. Výrok auditora proto nebyl bez výhrad," dodala.

Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Okamurova SPD se hroutí zevnitř. Straníci se napadají navzájem

Předseda SPD Tomio Okamura na tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně.

„Špiníte jméno SPD! Dělali jste v krajských volbách osobní kampaň! Vynášíte informace a děláte si, co chcete,“...

Krásná smrt zaručena. V Nizozemsku představili sebevražedný přístroj

Sebevražedný přístroj v představách designéra  Alexandera Bannicka

Na pohřebním veletrhu v Amsterdamu byl představen sebevražedný přístroj, který člověku umožní zabít se stisknutím...Německo opouštějí stovky Syřanů, ztrácejí naději na příchod příbuzných

Německá policie doprovází k registraci uprchlíky, kteří překročili...

Řada syrských uprchlíků, kteří získali právo zůstat v Německu, se v posledních měsících rozhodla dobrovolně odejít zpět...

České děti zůstaly v Londýně na ulici. Hostitelské rodiny pro ně nepřijely

(Ilustrační snímek)

Pětidenní zájezd žáků 6. a 7. třídy Základní školy Horoměřice do Londýna nezačal zrovna dobře. Po celodenním chození po...

Mladí Turci houfně opouštějí islám a stávají se deisty. Politici zuří

Ilustrační foto.

Mezi mladými Turky přibývá odpadlíků od islámu. Podle zprávy, která pobouřila tureckou veřejnost, se čím dál víc...

Další z rubriky

Život mladých je takový krysí závod, nejsou to flákači, říká sociolog

Ilustrační snímek

Věk, kdy mladí lidé „dospějí“ v tradičním slova smyslu - dokončí vzdělání, najdou si stálou práci, založí rodinu - se...

Vrazil mi peníze do ruky, hájí se policejní úředník obviněný z úplatku

(Ilustrační snímek)

„Přišel ke mně chlap a vrazil mi peníze do ruky,“ brání se čtyřiatřicetiletý Tomáš P., který donedávna pracoval jako...

Text koaliční smlouvy chceme mít hotový do dvou týdnů, řekl Faltýnek

Jaroslav Faltýnek (ANO) komentuje vývoj povolebních vyjednávání. (31. 10. 2017)

Vyjednávání o vládě možná spějí ke konci. Hnutí ANO chce mít do čtrnácti dnů hotový návrh koaliční smlouvy. V pátek...

recepty-emimino-krupave-bramboraky
recepty-emimino-krupave-bramboraky

Víte, v čem je kouzlo křupavých bramboráčků? My ano!

Najdete na iDNES.cz