V Itálii zemřela rodina po pádu do vulkanického kráteru, udusila se plyny

Jedenáctiletý chlapec a jeho rodiče zemřeli v mělkém sopečném kráteru v italské Solfataře, nejznámějším místě Flegrejských polí. Rodiče o život přišli, když se pokoušeli zachránit svého syna. Tragédie se odehrála zřejmě kvůli tomu, že turisté vstoupili za bezpečnostní bariéru.
Reklama

Italská média i tiskové agentury se rozcházejí v tom, jak se celá tragédie odehrála. Podle webu listu La Repubblica chlapec vlezl do ohraničené oblasti a na pohyblivém písku sklouzl do mělkého kráteru. Rodiče se hocha neúspěšně pokusili vytáhnout. Trojice se podle hasičů poté pravděpodobně udusila plyny, jež kráter vypouští.

Fotogalerie

Agentura AP napsala, že trojici mohla usmrtit erupce žhavého bahna. Server The Guardian uvádí, že chlapec nejprve omdlel a posléze se zřítil do kráteru. Poslední člen rodiny, sedmiletý chlapec, zůstal za zábranou a jako jediný přežil.

Po neštěstí byla těla z kráteru vytažena a celá oblast uzavřena. Sedmiletý hoch byl svěřen pracovníkům sociální péče a úřady kontaktovaly jeho prarodiče v Turíně.

Hrozící vulkán

Z půdy v Solfataře uniká pára o teplotě 160 stupňů Celsia a plyny, včetně jedovatého sirovodíku, uvedla agentura Reuters. Na Flegrejských polích se nachází na tři desítky kráterů a hojně zde unikají sopečné plyny.

Turista v Yellowstonu spadl do kyselého vřídla, za pár hodin se rozpustil

Podle vulkanologů jsou Flegrejská pole jedním z míst, kde potenciálně hrozí erupce supervulkánu. Pokud by se tento scénář opravdu naplnil, mohl by výbuch způsobit katastrofu nedozírných rozměrů, protože jde o hustě obydlenou oblast, kde žijí odhadem tři miliony lidí.

Reklama

Geologové Flegrejská pole neustále monitorují, kontrolují teploty a analyzují chemické složení plynů. Měření ukázala, že za posledních 30 let půda v oblasti stoupla o 30 centimetrů.

Tragédie se odehrála v italské Solfataře

Tragédie se odehrála v italské Solfataře

Reklama
Reklama
Reklama