Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

„Vítej Miško!“ Unesená Michalka se vrátila po deseti dnech do Trmic

  21:38aktualizováno  15. července 0:03
Příbuzní a sousedé v Trmicích u Ústí nad Labem se dočkali. Malá Michalka, kterou před deseti dny unesl neznámý muž, je zpátky doma. Přivezli si ji rodiče. Na domě v Gogolově ulici, kde dívenka bydlí, ji vítal barevný nápis "Vítej Miško!" a balónky.

"Auta přijela s velkým troubením, lidé je nadšeně vítali. Malá byla ale unavená, tak ji hned odnesli přebalit," popsala z místa redaktorka MF DNES. Rodiče byli po cestě také dost unavení a hned zmizeli ve dveřích, Michalku pak na chvíli vynesla ven ukázat její babička.

Trmičtí si na malou dívenku museli počkat až do půlnoci. Rodiče měli původně přijet kolem osmé, ale příjezd se protahoval a známým nemohli dát vědět, protože se jim vybil mobilní telefon. Cesta z německého Koblence jim trvala dvanáct hodin.

Nejvíc lidí se srocovalo v Gogolově ulici právě po zprávách, s postupujícími hodinami uvadal zájem hlavně mladšího osazenstva. "Teď tu začíná tu být veselo, všichni se těší, chodí dovnitř a ven, na obou stranách ulice je asi třicet dospělých a třicet dětí," uvedla reportérka z místa v půl desáté večer . Před 23. hodinou už začala být znát únava a děti pomalu chodily spát, dospělí stále čekali.

Na oslavě budou kapely i limuzína

Dům byl v obležení novinářů, příbuzných a známých rodiny uneseného kojence celý den. Na sobotní večer byla připravena jen malá oslava, ale nakonec se uskuteční jen ta nedělní. "Ta velká oslava se uskuteční až zítra," uvedl Miloslav Gombár, který pro oslavu chystá vhodné místo. Podle informací MF DNES by měly vystupovat dvě romské kapely a na oslavě by se měla ukázat i limuzína.

Fotogalerie

Do Německa se pro unesené dítě vydala Michalčina matka se svým otcem Radomírem Niedlem v pátek večer. Niedl během cesty informoval německé kolegy, že rodina holčičku vyzvedla na policii v Koblenci.

Z německého města Koblenc se podle ředitele Úřadu pro mezinárodně právní ochranu dětí v Brně Zdeňka Kapitána vydala matka s dítětem a dalšími členy rodiny před polednem.

Dítě unesli ve středu 4. července v Trmicích u Ústí nad Labem neznámí pachatelé přímo z kočárku. Utekli s ním do auta a ujeli směrem do Německa. Po cestě je zachytilo několik policejních kamer, na některých mělo auto českou kradenou značku, na jiných už původní německou. Právě díky tomu přišli němečtí policisté na stopu autopůjčovně, které auto patřilo. Německá policie později zadržela tři Němky a jednoho Němce. Dva lidé skončili ve vazbě.

Holčičku se podařilo vypátrat po šesti dnech 10. července v porýnském městečku Neuwied nedaleko Koblence, pak se čekalo na potvrzení testů DNA. Ty v pátek potvrdily shodu s oběma rodiči a ti si mohli dcerku přivézt z Německa.

"Po včerejším (pátečním) ztotožnění vzorku DNA matky, otce a malé Michalky byly vypracovány ostatní dokumenty a poslány kolegům do Německa. A na základě této shody už nic nebránilo, aby byla Michalka vydána rodičům," řekl v sobotu ředitel ústecké policie Vladimír Danyluk.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Policie viní z terorismu bývalého imáma z Prahy. Jeho bratr válčí v Sýrii

Muslimský duchovní vůdce Sámer Shehadeh v sídle Islámské nadace v Praze v roce...

Policie podle zjištění MF DNES obvinila z terorismu první tři Čechy. Jedním z nich je bývalý pražský imám Sámer...

Okamurův bratr chce v Praze 8 do Senátu, má už podporu místních lidovců

Hayato Okamura je aktivním členem katolické komunity v pražských Holešovicích.

Lidovci z Prahy 8 chtějí, aby za ně kandidoval do Senátu Hayato Okamura. Pokládají ho za výraznou a silnou osobnost, a...

Škoda po tragickém požáru, odříznutá alpská střediska a soutěž dřevorubců

Hasiči jim pomáhali uniknout pomocí výsuvných žebříků. (20. ledna 2018)

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Dozvíte se, jakou škodu způsobil víkendový požár hotelu v centru Prahy, kolik peněz žádá po...

Najdete na iDNES.cz