Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Rodiče odložili děti a na 9 dní zmizeli

  19:01aktualizováno  19:01
Neobvyklý případ řešili bruntálští policisté. Manželé z Karlovic na Bruntálsku odložili minulý týden ve středu své tři děti k otcově matce, aby se o ně postarala. Po páru se od té doby slehla zem. Policisté je vypátrali až v pátek v Čechách. Tvrdili, že se vracejí domů.

Policisté zvažují, že oba rodiče obviní z trestného činu opuštění dítěte.

"Případ až ve čtvrtek ráno oznámila na policejní oddělení ve Vrbně pod Pradědem matka devětadvacetiletého muže," uvedla mluvčí bruntálské policie Lucie Krašteničová. "Uvedla, že pohřešuje svého syna a jeho sedmadvacetiletou manželku, a to už pár dní."

Žena podle policejní mluvčí ohlásila, že svého syna viděla naposledy 31. října, kdy byl u ní na obědě se svou ženu a jejich třemi nezletilými dětmi.

"Ve středu 3. listopadu dopoledne pak za ní přišla snacha se svou dvouletou dcerou a požádala ji, aby ji ohlídala s tím, že si potřebuje dojet do banky ve Vrbně pod Pradědem," popsala Krašteničová.

Ještě téhož dne večer ženě telefonoval syn, že jsou s manželkou v Brně a žádal matku, aby se postarala i o zbývající dvě děti - sedmiletou dceru a pětiletého synka. Slíbil přitom, že se týž den večer vrátí.

Manželé však o sobě nedali vědět a tak policisté ve čtvrtek vyhlásili celostátní pátrání.

Mají se na co těšit, slibovala babička
Věra Benešová a její muž se o tři malé děti svého syna starali a každou hodinu čekali, zda se jejich rodiče objeví. Když však uplynul týden a o rodičích nebyly žádné zprávy, rozhodla se Věra Benešová, že nazítří nahlásí jejich zmizení policii.

"Je to strašné. Přišlo to jako blesk z nebe a rozzlobilo nás to," líčil pocity otec Bronislava Beneše. To už věděl, že policisté jeho syna a snachu objevili v Čechách.

"Já už jim děti nazpět nedám. Bůhví, co vyvedou příště," říkala rozhodně babička.

Když však padl dotaz, proč to rodiče dětí udělali, nedokázali odpovědět. "Nic takového předtím nespáchali. Syn měl problémy s podnikáním. Vzal si toho moc velký krajíc," míní otec.

Pak líčí, že syn si pronajal pekárnu, ale obchody mu moc nešly. "Je tady docela konkurence, ale myslím, že je to i trochu jeho vina. Dostal se pak do existenčních potíží," míní.

Věra Benešová však stále nedokáže pochopit, že by to mohl být důvod k odložení dětí. "Nechápu to. Proč někam utíkali. A nám hodili děti na krk. Museli jsme pro ně shánět oblečení. Naštěstí pomohli sousedé. Nechtěli jsme také, aby dvě starší děti přestaly chodit do školky a školy. Syn a snacha se ještě mají na co těšit," slibovala výchovnou lekci Věra Benešová.

Kolem jedné hodiny odpoledne dorazili v pátek Bronislav a Naděžda domů. Bez pozdravu rychle proklouzli do domu. "Muž mi zakázal mluvit," řekla pouze Naděžda Benešová na naši otázku, proč opustili své děti. Bronislav Beneš na ni zevnitř domu houkl: "Nic jim neříkej."

O osm let mladší bratr Bronislava v tu chvíli raději odešel na zahradu. "Musel jsem ven, jinak za sebe neručím," řekl mladý muž, kterého starší bratr v nevýdělečné pekárně zaměstnával. "Byl vždycky kretén."

Oba rodiče Bronislava Beneše však shodně odmítají, že by žádali synovo obvinění. Policisté však uvedli, že obvinění zvažují.

Věra Benešová z Karlovic na Bruntálsku se stará o tři děti, které 1. listopadu opustili rodiče. Ti měli v obci pekárnu. (12. listopadu 2004)

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Sprejer udělal ze Zemana na billboardech Hitlera, hledá ho policie

Neznámý vandal poničil několik billboardů v Plzni na Lochotíně

Nacistickými symboly posprejoval v Plzni neznámý vandal billboardy s prezidentem Milošem Zemanem. Kromě hákového kříže...

PŘÍMÝ PŘENOS: Na Pražském okruhu se srazilo osm aut, tvoří se kolony

Na Pražském okruhu se srazilo osm aut. (18.1.2018)

Před křížením Pražského okruhu a Rozvadovské spojky se ráno srazilo osm aut. Nikdo nebyl zraněn, ve směru na Ruzyni je...

Rentgen, který usmrtil pacientku, měl závadu, potvrdila nemocnice

Na pacientku při vyšetření v nemocnici spadl rentgen

Společnost Krajská zdravotní potvrdila, že v tubusu rentgenu, který loni v říjnu v ústecké Masarykově nemocnici...

Najdete na iDNES.cz