Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Řízek, nebo guláš? Hlavně už si, pánové, vyberte!

  0:01aktualizováno  0:01
Nejdříve přišli do restaurace Český zákon dva muži. Nabídka jídla zde nebyla moc velká. Vlastně měli na výběr jen ze dvou možností. Na jídelním lísku stálo: Guláš - naše tradiční jídlo. Každá restaurace ho připravuje svým vlastním originálním způsobem. Jen u nás do něho přidáváme skvělou kombinaci česneku a pálivé papriky.

Studenti čtou a píšou noviny

Tento text vznikl jako studentská práce. iDNES.cz neovlivňuje obsah těchto článků a není­ jejich autorem.

Ilustrační foto | foto: Stockfood.cz

Kuřecí řízek s ananasem a kroketami - horká novinka naší kuchyně. Inspirovali jsme se i v zahraničních kuchyních. Toto jídlo má výbornou kvalitu. („I když je fakt, že ho pořádně ještě nikdo nevyzkoušel,“ dodával s jistými obavami šéfkuchař.)

Pan Oranžový přemýšlel, co si objednat. Pan Modrý chtěl kuřecí řízek s ananasem a kroketami.

"Pane kolego, opravdu už byste měl vyzkoušet něco jiného než ten guláš. Guláš vaří v každé hospodě, v každé jinak, kdežto kuřecí řízek s ananasem, to je mezinárodní kvalita," poučoval pan Modrý.

"Já se raději rozhodnu sám, pane kolego, když dovolíte," odpověděl pan Oranžový umíněně.

Přidal se k nim třetí muž, pan Zelený. "No tak, pánové, musíme se nějak dohodnout," promlouval smířlivě. "Dobře, dám si taky ten řízek," rozhodl se pan Oranžový. Potom přišel do hospody poradce pana Oranžového. "Pane, dělal jsem takový průzkum a víte, lidé mají radši spíš guláš…"

"Tak si dám guláš," prohlásil energicky pan Oranžový.

"Ale já se vám, pane kolego, přizpůsobovat nebudu, já půjdu s dobou. A navíc mám stravenky a ty nemůžu utratit za nějaký guláš," rozhodl se pan Modrý. "Vždycky jsem chtěl kuřecí řízek s ananasem, tak mi nepodsouvejte nic jiného!"

Do restaurace přišel i pan Červený. Na názory se ho skoro nikdo neptal, ale on oznámil, že si objedná kuřecí řízek.

Další pán je pobízel: "Pánové, nějak se rozhodněte, já se k vám potom přidám." "Pane kolego, myslíte, že tady vůbec kuřecí řízek s ananasem umějí připravit, že to nebude moc narychlo?" pochyboval pan Oranžový.

Potom už jejich rozhovor nebyl dobře slyšet, všichni totiž mluvili najednou, divoce gestikulovali rukama a překřikovali se.

Páni poslanci, tak takhle asi vypadá vaše dohadování o státních maturitách.

Vtom přišla ke stolu mladá servírka: "Víte co, pánové? Mně už je úplně jedno, co si vyberete, hlavně si něco definitivně objednejte a řekněte mi to!"

Klára Kučerová,
Obchodní akademie v Plzni

Autorka dostane od redakce knihuHlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

STUDENTI: OSN vznikla podle vítězů 2. světové války. To ji brzdí

Logo OSN

Hlavním úkolem organizace je udržování míru ve světě a právě k tomuto cíli slouží mírové mise OSN. Za posledních 50 let...

STUDENTI: Nesahat, neplivat, nesvlékat. Každá země to má jinak

Ilustrační snímek

Některé kultury chápeme, jiné ne. Proč? Naše civilizace není dostatečně tolerantní. Ani jedinec není schopen pochopit...

STUDENTI: Lidé nikdy nebudou dobro a zlo vnímat stejně

Ilustrační snímek

Globální morálka? Že všichni lidé mají stejně nastavené hodnoty? Že všichni musíme vnímat dobro a zlo stejně? Na světě...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz