Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Řidiči: Úředníci si z nás dělají blázny

  18:09aktualizováno  18:09
Praha - Úředníci před letními prázdninami opět nezvládli nápor motoristů. Řada z nich si své doklady nestačila vyřídit. Všechny avizované snahy magistrátu o zlepšení situace v Kongresové ulici považují někteří motoristé za výsměch a lež. Především si stěžují na to, že úřední hodiny, které magistrát prodloužil do 21 hodin, jim nejsou nic platné.

Na každého se jednoduše řada nedostane ani v pozdních odpoledních a večerních hodinách. Zdeněk Zajíček, ředitel magistrátu, přitom nedávno tvrdil opak.

"V odpoledních hodinách není situace v Kongresové až tak dramatická," řekl již několikrát. V pátek dodal: "Je to asi nějaká vžitá tradice, že se ve frontě musí stát již od rána."

Magistrát v uplynulých dnech opět úřední hodiny prodloužil do deváté. Rozčílení motoristé si však stěžují na to, že před evidencí vozidel stáli i tak zbytečně.

Například Eduard Hais se podle svých slov již od středy snaží neúspěšně přihlásit své nové auto. "Ve čtvrtek jsem v půl sedmé čekal ve frontě. Moc se nehýbala, a tak jsem se šel podívat, co se děje. Uvnitř však již bylo zhasnuto, panel s pořadovými čísly nesvítil. Nikdo nám ani neřekl, že skončili," zlobil se Hais. "Přeci nebudu před evidencí vozidel kempovat. To je nedůstojné," dodal.

Zajíček však upozornil, že jeho úřad je stále odpovědný jen za vyřizování řidičských průkazů. O technické doklady se stará policie, jejich zaměstnanci však podle Zajíčka prodloužené hodiny neměli.

Ředitel magistrátu však připouští, že se i v prodloužené pracovní době mohlo stát, že pořadová čísla na řidičské průkazy došla. "Lidé to nechávají na poslední chvíli. Navíc budova v Kongresové není nafukovací. Musíme pracovat s tím, co se dá. Jsou však chvíle, kdy odbavíme všechny," poznamenal.

Tento argument však řidičům zjevně nestačí. "Prostě to nezvládli. Úřednice za oknem lidem doporučuje, aby přišli již brzy ráno a ještě vám vynadá, že nemáte v pořádku všechny doklady. Kdo má daňovému poplatníku být k dispozici, když ne úředník? Dělají si z nás blázny," stěžuje si další motorista Jiří Matura.

Zdeněk Zajíček k tomuto problému poznamenává: "To už je nějaká nemoc, lidé si vystojí frontu, aby až u okénka zjistili, že jim chybí nějaký základní doklad, například rodný list. Vytiskneme proto letáky, kde všechny tyto informace budou napsány."

Od pondělí budou obě agendy, tedy na řidičské i technické průkazy, podléhat výlučně magistrátu. Úřad v Kongresové otevře ještě jedno informační okno a další tři pracoviště pro evidence motorových vozidel. Tato oddělení budou v pátém, devátém a desátém obvodě.

Úředníci před letními prázdninami opět nezvládli nápor motoristů. Řada z nich si své doklady nestačila vyřídit. (29. června 2001)

Úředníci před letními prázdninami opět nezvládli nápor motoristů. Řada z nich si své doklady nestačila vyřídit. (29. června 2001)

Autoři:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Kasy cinkají, zaměstnanci Škody Auto utrácejí rekordních sto tisíc hrubého

Montáž dílu v podvozku modelu Superb v závodu Škoda Auto Kvasiny.

Fronty v supermarketech, většina míst v restauracích na večer rezervovaná, plná parkoviště obchodních center. Tak to...

Dvě mrtvoly v rokli. V Mexiku zavraždili cyklisty na cestě kolem světa

Zavraždění cyklisté Krzysztof Chmielewski z Polska (vlevo) a Holger Hagenbusch...

Je to případ, který opět připoutal pozornost světové veřejnosti k eskalující epidemii násilí v Mexiku. Tamní policie...Za extrémní sucho může anomálie. Počasí v Evropě je naruby

Vyschlý rybník v Budči na Třebíčsku.

V Helsinkách se opalují, na Jadranu prší. Proto je v Česku sucho už nyní. A dva či tři deštivé dny sucho nezaženou....

Rusko slavnostně otevřelo most na Krym, Putin po něm přejel v kamazu

Ruský prezident Vladimir Putin za volantem kamazu při slavnostním otevření...

Rusko a anektovaný poloostrov Krym od úterý spojuje nový most. Slavnostně ho otevřel prezident Vladimir Putin, který po...

Štítila se mě i lékárnice, říká žena, jíž roste kůže sedmkrát rychleji

Marie Žampachová má poškozené čtyři pětiny těla. Obličej je tou nejméně...

Trpí, když bere za kliku, nese nákup i při samotné chůzi. Kvůli vzácné formě ichtyózy se Marii Žampachové tvoří kůže...

Další z rubriky

ČSSD hlasuje o spolupráci s Babišem, na cestě k vládě jsou tři překážky

Předseda ČSSD Jan Hamáček po jednání předsednictva strany, kterému oznámil...

Sociální demokracie má v následujících čtyřech týdnech o pozornost postaráno. 17 683 členů ČSSD rozhoduje v referendu o...

VIDEO: Kolony, zpoždění MHD. Olomouc pocítila uzavření vytíženého mostu

Ranní kolony v Olomouci v první den uzavírky frekventovaného mostu u restaurace...

Pondělní cesta do práce trvala mnoha lidem v Olomouci déle, než jsou zvyklí. Čas ztráceli za volantem v kolonách či ve...

Udržení vody v krajině se stává moravskoslezským problémem číslo jedna

OSTRAVICE VE STARÉM KORYTĚ. Pohled na říčku Ostravici v původním korytě se...

V Moravskoslezském kraji chybí voda. A vyhlídky nejsou dobré. I když občas zaprší, voda rychle odteče a brzy je opět...

Najdete na iDNES.cz