Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Řidič od Nažidel počítá s odvoláním

  17:07aktualizováno  17:07
Řidič Pavel Krbec odsouzený v pátek k osmi letům vězení za tragickou nehodu patrového autobusu u Nažidel se chce odvolat. "Jsem přesvědčen, že jsem nehodu nezavinil, i když jsem byl označen jako jediný viník," vysvětlil.

Před odvolací soud hodlá předstoupit s novými znaleckými posudky na autobus i silnici v místě neštěstí.

"Jsme připraveni přinést nové argumenty proti závěrům, že můj klient jel před nehodou příliš rychle," prohlásil Krbcův advokát Zdeněk Ptáček.

"Mám od mandanta pověření, vypracovat variantu odvolání," řekl advokát iDNES. "Zatím jsme ale nedostali písemné vyhotovení rozsudku."

Podle českokrumlovského soudu zavinil Pavel Krbec nehodu rychlou jízdou, kterou nezvládl. Uznal ho vinným z trestných činů obecného ohrožení a padělání a pozměňování veřejné listiny. - více zde

Expertizy ukázaly, že v nebezpečném a nepřehledném místě silnice u Nažidel jel patrový Neoplan v kritickém okamžiku rychlostí 118 kilometrů za hodinu, což ho činilo téměř neovladatelným.

Řidič to odmítá. Tvrdí, že tak rychle nejel a že za tragickou havárii může skrytá závada autobusu. V pátek vzkázal přes obhájce pozůstalým, že je mu velmi líto, že se havárie stala.

V úterý však oznámil, že se chce s pozůstalými obětí poprvé sejít. "O schůzku jsem byl pozůstalými požádán. Mám v úmyslu se s nimi telefonicky spojit a případně i setkat, pokud si to přejí."

"Chceme si s ním vyjasnit některé okolnosti nehody a sporná místa ve vyšetřovacím spisu, na která zná odpověď jen on, protože policii na ně neodpověděl," řekla Petra Pudilová, která řidiče prostřednictvím MF DNES o setkání požádala.

Žena přišla při neštěstí o dceru a matku, sama byla zraněna. Řidičovo odvolání proti rozsudku ji pobouřilo. "Proti rozsudku, který vynesl on nad našimi nejbližšími, se nikam odvolat nemůžeme," konstatovala Petra Pudilová.

Při nehodě přišlo o život 19 lidí a dalších 34 bylo převážně těžce zraněno. Všichni se vraceli z lyžařské dovolené v Alpách.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Plaga jmenoval nové profesory, jsou mezi nimi i držitelé Českého lva

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga předal jmenovací dekrety...

Nové profesorky a profesoři vysokých škol v pondělí v Karolinu převzali jmenovací dekrety od ministra školství v demisi...

Tři králové útočí v Moravskoslezském kraji na rekord. Lidé byli štědřejší

Tři králové v ulicích Ostravy. (ilustrační foto)

Ještě není sečteno vše, ale už teď výsledky Tříkrálové sbírky v Moravskoslezském kraji lámou rekordy. Například jen v...

Zóna s africkým morem prasat se zmenší, vyhlásil ministr

Jiří Milek, ministr zemědělství

Ministr zemědělství Jiří Mílek při návštěvě Zlínska oznámil, že se od začátku února zmenší vyznačená oblast zamořená...

Najdete na iDNES.cz