Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Řidič audi zběsile ujížděl ulicemi Prahy, hrozí mu jen pokuta

  14:18aktualizováno  14:18
Pražští policisté prověřují zběsilou jízdu 28letého řidiče. Ten v pondělí v noci nezastavil při běžné dopravní kontrole na Karlově náměstí. Následovala honička v centru Prahy. Nakonec muž zastavil a prchal pěšky, daleko ale neutekl. Vrávoral a zdálo se, že je opilý. Dechovou i krevní zkoušku ale odmítl.

"Policejní vozidlo jelo Žitnou ulicí ve směru ke Karlovu náměstí. Na zelenou přejíždělo křižovatku se Štěpánskou, když ho takřka o milimetry minulo luxusní audi, které do křižovatky vlétlo vysokou rychlostí ze Štěpánské ve směru k Václavskému náměstí. Audinu krátce nato následovalo další policejní vozidlo se zapnutými majáky," popsal jednu část honičky mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Policisté se poté připojili ke kolegům. Řidiče audi pronásledovali ulicemi Příčná, Navrátilova, kterou muž projel v protisměru do ulice Vodičkova, dále do ulice Lazarská a nakonec do Vladislavovy. Tam zatavil a dal se na útěk. Policisté ho ale po několika minutách dopadli.

"Po zadržení policisté požadovali po česky hovořícím muži předložení jak osobních dokladů, tak dokladů k vozidlu. Nejprve zadržený odmítal výzvám policistů vyhovět, následně jim předložil alespoň občanský průkaz. Ostatní doklady prý při sobě neměl," uvedl mluvčí Hulan.

Muž navíc podle policie vrávoral a nejasně artikuloval. Dechovou zkoušku či převoz do nemocnice na krevní testy ale odmítl. "Celou událost nyní prošetřují policisté oddělení dopravních nehod, neboť řidič při ujíždění poškodil minimálně jedno ze zaparkovaných vozidel. Událost je prošetřována jako přestupek," řekl mluvčí policie.

Řidiči hrozí zákaz řízení na dva roky a pokuta. Její maximální výše je ale 50 tisíc korun.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Mladí puškaři míří do Uherského Brodu z celé země, mají široké uplatnění

Na Střední školu COPt v Uherském Brodě chodí čtyři stovky studentů, obor...

Na velký zájem o studium maturitního oboru technik–puškař na Střední škole COPt v Uherském Brodě reaguje Zlínský kraj,...

Voda z nových vrtů v Náchodě-Bělovsi je léčivá, potvrdilo ministerstvo

Vizualizace Malých lázní v Náchodě.

Voda čerpaná z nových vrtů Jan a Běla v náchodské místní části Běloves získala osvědčení od ministerstva zdravotnictví....

Devět vražd během pěti dní. Nic podobného nepamatuju, říká policista

Policisté v zahrádkářské kolonii u Střížovic, kde byli nalezeni tři mrtví.

Ubodaný host v restauraci, tři mrtví v chatové oblasti a zavražděný pár v obytném přívěsu. To je jen část tragických...

Najdete na iDNES.cz