Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Revizoři chystají hon na černé pasažéry

  16:40aktualizováno  16:40
Praha - Revizoři se chystají vyrazit na černé pasažéry v pražské MHD. V hlavním městě už doprava funguje jako před srpnovými záplavami a Dopravní podnik neplacení jízdného nehodlá dál tolerovat. V dubnu se v autobusech, tramvajích a metru zvýší počet revizorů a spolu se strážníky budou kontrolovat jízdenky.

"Jednou z hlavních příčin takových opatření je nárůst černých pasažérů. Za první dva měsíce roku jejich počet vzrostl asi o 18 procent," sdělila iDNES mluvčí Dopravního podniku Michaela Kuchařová.

Každý cestující, který se neprokáže platnou jízdenkou, zaplatí podle ní pokutu 400 korun a jízdné, pokud zaplatí na místě nebo do 15 dnů v budově dopravce. Po této době se pokuta zdvojnásobí.

Když ani pak nezaplatí, Dopravní podnik bude částku vymáhat soudně. "Veškeré soudní náklady v takovémto sporu pak samozřejmě hradí příslušný černý pasažér," dodala mluvčí.

Po srpnových povodní jezdili cestující pražskou MHD téměř měsíc zdarma. Na půl roku pak Dopravní podnik prodloužil platnost všech jízdenek. Jízdné tak bylo levnější a lidé mohli na jednu jízdenku jezdit jako o víkendu - lístky za osm korun platily místo patnácti minut třicet, a za dvanáct korun cestující mohli jet hodinu a půl místo nynější hodiny.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Ministr vnitra exdetektiva Komárka mlčenlivosti kvůli Čapímu hnízdu nezbaví

Jiří Komárek

Ministr vnitra Lubomír Metnar nezbaví bývalého detektiva Jiřího Komárka mlčenlivosti v souvislosti s úterním zasedáním...

ANO chce odsunout hlasování o vydání Babiše policii o týden, tvrdí ČSSD

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek (oba ANO) na jednání Poslanecké sněmovny,...

Pro Andreje Babiše to není ve Sněmovně dobrý den. Zástupci stran jeden po druhém opakují, že nemohou podpořit jeho...

ZPRÁVY: Klíčníci vyzvedli korunovační klenoty. Češi je uvidí od úterý

České korunovační klenoty: svatováclavská koruna z doby Karla IV., které...

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Vydáme se na Pražský Hrad, kde klíčníci odemkli v katedrále sv. Víta Korunovační komnatu,...

Najdete na iDNES.cz