Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Exnáměstek primátora Ústí dostal dotaci na zvelebení sídla své firmy

  8:04aktualizováno  8:04
Exnáměstek ústeckého primátora Jan Řeřicha z ODS dostal od státu a Evropské unie skoro 18 milionů korun na vylepšení sídla své firmy. V budově společnosti Požární služby, kterou spoluvlastní, buduje za veřejné peníze školicí středisko pro své podnikání.

Řeřicha býval donedávna náměstkem ústeckého primátora, než byl letos v březnu při změnách ve vedení města odvolán. | foto: Martin Adamec, MAFRA

"Dotace bude využita na rekonstrukci stávajícího objektu společnosti s cílem vybudovat moderní školicí středisko," potvrdila mluvčí státní agentury Czechinvest, která peníze zprostředkovává, Adéla Tomíčková.

Řeřicha se společníkem budou ve školicím středisku pořádat kurzy požární ochrany hlavně pro zaměstnance průmyslových podniků. Na dotaz, zda je jeho projekt natolik důležitý, aby byl placen z veřejných peněz, Řeřicha neodpověděl. Mobil nebral a otázky zaslané v SMS ignoroval.

Odpověděl alespoň Czechinvest, podle kterého bylo přidělení dotace v pořádku.

"Firma splnila podmínky programu Školicí střediska a její podnikatelský záměr odpovídá zaměření výzvy tohoto programu. Posudky externích hodnotitelů byly doporučující a projekt úspěšně prošel hodnotitelskou komisí," sdělila mluvčí Tomíčková.

Dotace má zvýšit konkurenceschopnost Česka

Oprava domu Řeřichovy firmy je placena z operačního programu Podnikání a inovace, v němž jsou částky tvořeny z 85 procent z fondů EU a z 15 procent ze státního rozpočtu.

Budova Řeřichovy firmy stojí v ústecké čtvrti Krásné Březno u zoologické

Budova Řeřichovy firmy stojí v ústecké čtvrti Krásné Březno u zoologické zahrady.

"Cílem podpory projektů je rozvoj sektoru průmyslu a podnikání a zvýšení konkurenceschopnosti České republiky," uvedla Tomíčková.

Jak zvýší konkurenceschopnost Česka osmnáctimilionová injekce pro politikovu firmu, Czechinvest nesdělil. Jen doplnil obecnou informaci, že celý program je zaměřený na to, aby se zlepšilo zázemí a organizace vzdělávání zaměstnanců firem, zvláště průmyslových.

Školicí střediska jsou v poslední době velký byznys. Kromě Řeřichovy firmy dostalo za poslední dva roky dotaci v programu Czechinvestu dalších 14 firem z Ústeckého kraje. Celkem za 228 milionů korun.

Peníze Řeřicha dostává i z ústeckého magistrátu

Řeřicha býval donedávna náměstkem ústeckého primátora, než byl letos v březnu při změnách ve vedení města odvolán (o rozpadu koalice zde). Nadále je zastupitelem.

Seděl ve vedení sedmi městských organizací, nyní mu zbyl jen post člena představenstva Středočeských vodáren. Je také místopředsedou oblastního sdružení ODS v Ústí nad Labem.

Jeho firma Požární služby má velmi zajímavou smlouvu s městem Ústí nad Labem. Za revize a opravy hasicích přístrojů a požárních hydrantů a protipožární školení v organizacích města, hlavně na mateřských a základních školách inkasuje milion korun ročně (o smlouvě zde).

Smlouvu Řeřicha uzavřel jen pár dní poté, kdy po volbách 1. a 2. listopadu 2002 pronikl za ODS do zastupitelstva ústeckého magistrátu a stal se radním. A platí dosud. Radní a krajský šéf ČSSD Arno Fišera sice prohlašoval, že smlouva je nevýhodná a magistrát ji musí zrušit, dosud se to ale nestalo.Hlavní zprávy

Nejčtenější

V Troji se zřítila lávka přes Vltavu, zranili se čtyři lidé

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy (2. prosince 2017).

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy. Čtyři lidé byli zraněni. Na místě zasahují záchranáři a...

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...USA nad Koreu poslaly raptory. Evakuujte Američany, zní z Washingtonu

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení.  Na snímku stroj...

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení. Manévry odsoudila jako provokaci Severní Korea, která...

Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

Za zřícení Trojské lávky může správce, postupoval špatně, říká soudní znalkyně

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy (2. prosince 2017).

Správce Trojské lávky mohl podle soudní znalkyně v oboru stavebnictví Miloslavy Pošvářové předejít neštěstí, kdyby...Další z rubriky

Řidiče trápí sníh, na Moravě fučí silný vítr a na Vysočině hrozí ledovka

Sypací vůz s radlicí olomouckých silničářů.

Středočeské silničáře v neděli v podvečer zaměstnalo náhlé sněžení. Do terénu postupně nasadili prakticky všechnu...

Jezevčík je po osmi dnech volný, moderní techniku trumfla selská metoda

Jezevčík uvězněných ve skále je po 8 dnech venku

Po osmi dnech se podařilo vyprostit jezevčíka Mildu, který minulou sobotu uvázl ve skále v bývalém kamenolomu u...

KOMENTÁŘ: Pakt titánů. Jaké vyhlídky má spojenectví Zemana a Babiše?

Prezident Miloš Zeman jmenoval na Pražském hradě předsedu hnutí ANO Andreje...

Tak pevné spojenectví prezidenta republiky s politickým premiérem Česko nepamatuje. Jak dlouho však vydrží, tedy dokdy...

Recept na sladký vánoční salám
Recept na sladký vánoční salám

Letos zkuste vánoční cukroví trochu jinakNajdete na iDNES.cz