Vietnamci jsou pracovitější než Češi, myslí si budoucí starosta Pavel Novotný

  6:30aktualizováno  13:11
Po kariéře bulvárního novináře se Pavel Novotný vydal na politickou dráhu a díky úspěchu v nedávno skončených komunálních volbách se stane starostou v pražské části Řeporyje. V pořadu Rozstřel syn slavného televizního baviče a člen ODS mluvil také o svých sympatiích k migrantům nebo obdivu k vietnamské komunitě.

„Musím převzít odpovědnost. Podíval jsem se na výsledky voleb a tam jsem viděl: Řeporyje chtěly změnu - tou změnou jsi ty,“ řekl o svém úspěchu ve volbách Novotný. Své vítězství přisoudil lepší kampani v otázce důležitého tématu v Řeporyjích - chystané třídírny komunálního odpadu, která zde má vyrůst. Stál v ní po boku Pirátů a Strany zelených.

Největší problém městské části ovšem vidí jinde. „Největší problém Řeporyjí není třídírna odpadu, ale doprava. Potřebuji Řeporyje zprůjezdnit, jenže do toho se sem stěhují obyvatelé do nové zástavby. Jsme dobrá adresa, já však chci developerům házet klacky pod nohy,“ popsal své úmysly. 

A jako člena ODS jej mrzí současná situace na magistrátu, kdy se vyjednává bez Občanské demokratické strany. „Nelíbí se mi to, rád bych v Řeporyjích přivítal primátora ze své strany. Mrzí mě, že se Čižinský s ODS nebaví, mrzí mě to kvůli Saše (Alexandra Udženija - pozn. red.). Ale je to demokratické rozhodnutí,“ říká. 

Kdyby Fiala řekl Skoč!, tak skočím

Odmítl zároveň řeči škarohlídů, které předsedovi ODS Petru Fialovi vytýkají nedostatek charisma. „Na mě má mimořádný vliv. Když na kongresech mluvil k představitelům místních obcí, že mají převzít zodpovědnost, hrozně mě hecnul. Jsem jím fascinován. Je jedním ze dvou lidí, který kdyby mi řekl Skoč!, tak skočím,“ vykládal naprosto vážně.

Fotogalerie

A je připravený i na to, co se v jeho životě změní. „Skoro všechno. Budu muset upozadit novinářskou práci, práci v Řeporyjích nechci šulit. Takže po nocích budu muset pracovat na nějakém vedlejším příjmu, protože starostovský plat v Řeporyjích nebude nejvyšší,“ uvědomuje si Novotný.

Na současné politické situaci jej pak rozčiluje především prezident Miloš Zeman. „Marek Vít, nebo Petr Kramný, i Josef Rychtář by byl lepší prezident než Miloš Zeman. Udělali by alespoň menší ostudu, nejezdili by do Ruska na přehlídky,“ tvrdí Novotný.

Migrantů je mi líto

Vyjádřil se také k tomu, že naprosto chápe migranty, kteří se vydávají za lepšími podmínkami do Evropy. „Je mi jich líto, soucítím s nimi,“ řekl. Jeho stanovisko prý nezměnila ani současná problematická situace v Německu a nedávný útok v německém Chemnitzu.  

Zastal se zároveň i vietnamské komunity žijící v Česku. „Miluju Vietnamce. Jsou šikovnější, vzdělanější, pracovitější než Češi. Miluju jejich komunitu, jejich jídlo. Mrzí mě přístup Čechů, kteří jim tykají a chovají se k nim neuctivě.“

Známý buřič proslul konflikty se slavnými osobnostmi

Jeho otec Petr Novotný dlouhá léta bavil diváky v televizních estrádách, Pavel Novotný se však vydal na dráhu bulvárního novináře. Uváděl například pořad  Prásk!, působil v časopise Spy a jako šéfredaktor serveru extra.cz. Proslul také konflikty s různými známými osobnostmi, například se snowboardistkou Šárkou Pančochovou nebo s modelkou Agátou Hanychovou.

Do obecního zastupitelstva se s největším počtem preferenčních hlasů v Řeporyjích dostal z prvního místa kandidátky ODS. V komunální politice působil již 8 let v opozici. V neděli oznámil, že podepsal koaliční smlouvu se Zelenými a Piráty. 

Nedávno také proslul aférou, kdy označil hanlivými výrazy rodiče, kteří dali na internet video, kde spolu se svým synem zpívají píseň skupiny Ortel. Došlo i na soud (více o případu si můžete přečíst zde).

Celý rozhovor si můžete pustit zde: 

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Chladnokrevně zastřelil čerpadlářku, aby mohl uloupit deset tisíc korun

Policie zveřejnila záznam z kamery v čerpací stanici na Mělnicku, na kterém...

Čerpadlářka Jana umyla dva stojany na pumpě Radius v Podhořanech na Mělnicku a vešla zpátky do benzinky za pult. Na...

Stát proti žumpám. Úřady budou rozdávat pokuty a přibude papírování

Válku kempů poznal na vlastní kůži i řidič fekálního vozu.

Od ledna začne platit novela vodního zákona, která má změnit ledabylé nakládání s odpadní vodou. Majitelé domů budou...

Demonstrace žlutých vest v Paříži i Bruselu. Policie zatkla stovky lidí

Demonstranti ve žlutých vestách se navzdory zákazu sešli na hlavní pařížské...

Ve Francii vypukly v sobotu další násilné protesty. Policie v centru Paříže nedaleko bulváru Champs-Élysées proti...

Nemocnici obsadila policie. Taxikář oznámil, že tam vezl vrahy čerpadlářky

Heliport ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové.

Zásahová jednotka, policisté v civilu i běžné hlídky ve čtvrtek dopoledne prohledávali Fakultní nemocnici v Hradci...

Druhá světová válka a holokaust neexistují. Norsko reformuje školství

Vězni z pobočného tábora Ebensee (byl součástí Mauthausenu) po osvobození...

Norská konzervativní vláda chce v plánované školní reformě vynechat z osnov velkou část sociálních věd a historie,...

Další z rubriky

Babiš zůstává v registru StB, štrasburský soud odmítl žalobu na Slovensko

Český premiér Andrej Babiš hovoří 16. listopadu 2018 v Bruselu s novináři po...

Evropský soud pro lidská práva odmítl žalobu českého premiéra Andreje Babiše na Slovensko ve sporu o evidenci ve...

Senátoři rozhodnou o platech. Vadí mi to vydírání, že „musíme“, říká Horník

Místopředseda Senátu Jan Horník přichází na jednání STAN, KDU-ČSL a ODS.

Přetahovaná o výši platů poslanců, senátorů a členů vlády od ledna příštího roku zaměstná ve středu Senát. Může...

Zeman podepsal zákon pro chudé. Místo poukázek dostanou znovu peníze

Ilustrační snímek

Úřad práce bude některým skupinám chudších lidí dávat příspěvek na živobytí opět výhradně v penězích, poukázky pro ně...

Najdete na iDNES.cz