Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Rekordní množství extáze do Kanady nedojelo

  19:02aktualizováno  19:02
Celníci a policisté zadrželi osm pašeráků a 25 kilogramů drogy Extáze. Sto tisíc tablet za 35 milionů korun mělo skončit v Kanadě, kde by za ně mohli překupníci dostat až sto milionů. Policisté říkají, že se jim zásahem podařilo narušit jednu z důležitých drogových cest do zámoří.

Hlavním rizikem při užití je schopnost extáze potlačit vnímání žízně. To může vést k dehydrataci a přehřátí organismu.

O objevení taneční drogy informovala tisková mluvčí Generálního ředitelství cel Ivana Bednářová. "Zásilku se snažila skupina odeslat pomocí dvou kurýrů české národnosti."  Dodala, že extáze byla ukryta ve dvou zavazadlech.

Tablety byly bez loga
Drogy zřejmě pocházely z Nizozemska, kde byly s největší pravděpodobností i vyrobeny. Tablety byly ale bez loga, které je na dávkách Extáze obvyklé.

Policie našla i zbraně
Mezi zatčenými organizátory obchodu je kromě sedmi Čechů i jeden izraelský občan. Při domovních prohlídkách u nich policie našla pistoli s tlumičem a náboje.


Protidrogové zásahy na českém území za poslední dva roky

23. února 1999
Útvar rychlého nasazení policie v Praze zadržel bosse kosovsko-albánské drogové mafie prince Dobrošiho. Vyvrcholila tak dva roky trvající operace Klec, na níž se podíleli i dánští, švédští a norští policisté.

20. března 1999
Ve skladech v Mělníku policie našla 135 kilo kokainu ukrytého v zásilce sušeného ovoce a zatkla tři osoby podílející se na transakci. Tři další muži byli zadrženi v Kostarice. Vyvrcholila tak akce Vigo, která překazila jihoamerické mafii vytvoření kokainového kanálu do ČR.

8. března 2000
Olomoučtí celníci dokončili akci Balkánský vlk, při níž zabavili na 20 kilogramů efedrinu a amfetaminu. Zlikvidovali tak část kosovsko-albánské mafie dodávající drogy na sever Evropy.

12. května 2000
Třiatřicet předních členů italské drogové mafie, podílejících se na distribuci heroinu z Turecka přes ČR do Itálie, zadrželi detektivové z Národní protidrogové centrály a italské antimafiánské služby v rámci operace Iridium.

12. září 2000
Při akci Vosa byl v Praze zatčen jeden z předních organizátorů mezinárodního obchodu s drogami Vasuf Sabani, který podle policie organizoval převoz heroinu již přes území bývalého Československa v roce 1988.

Říjen 2000 
Detektivové z Národní protidrogové centrály zadrželi při operaci Press čtyři lidi, z toho dva cizince, kteří distribuovali mezi narkomany 20 kilogramů heroinu. Droga byla do Česka zřejmě pašována z Asie.

Konec ledna 2001
Kriminalisté dokončili zhruba roční operaci s krycím názvem Bandita, při níž pozatýkali sedm členů gangu zabývajícího se nelegální výrobou a distribucí drog v Praze. Zadržení vyrobili a distribuovali 115700 dávek čistého pervitinu za více než 23 milionů korun.

Počátek února 2001
Policisté v Liberci zatkli pět členů vedení mezinárodního drogového gangu, který v minulých letech po balkánské cestě dopravil přes ČR do západní Evropy stovky kilogramů heroinu. Na akci s názvem Rob se podíleli i detektivové z několika západoevropských zemí.

7. února 2001 
Na česko-slovenském hraničním přechodu Břeclav-dálnice celníci zadrželi téměř 88 kilogramů heroinu, který by měl na českém drogovém trhu cenu asi 88 milionů korun. Drogy byly ukryty v podvozku nákladního auta, v němž se vraceli do České republiky dva čeští občané.

10. až 11. dubna 2001
Celníci na pražském letišti Ruzyně odhalili české pašeráky 1,5 kilogramu velmi kvalitního kokainu za téměř čtyři miliony korun a stejného množství hašiše za zhruba 400000 korun. Kokain se pokusili dovézt do ČR z Ekvádoru tři Češi. Hašiš se snažil ilegálně dovézt z Nepálu v podrážkách obutých bot občan z Prahy.

12. května 2001
Celníci na česko-německém hraničním přechodu Rozvadov objevili u dvou českých kurýrů cestujících v linkovém autobuse z Nizozemska 82 kilogramů látky paracetamol s příměsí kofeinu. Chemikálie se užívá k výrobě heroinu. V Praze celníci dopadli Albánce, který je podezřelý, že obchody s drogami řídil. V uplynulých třech měsících bylo v rámci akce Kladivo zadrženo celkem 20 kurýrů, kteří přiváželi balkánskou cestou do ČR heroin a látky k jeho výrobě. Drogy pak byly distribuovány do zemí západní a severní Evropy.

26. května 2001 
Přibližně 100000 tablet taneční drogy Extáze zadrželi v uplynulých dnech čeští celníci a policie. Tablety byly určeny pro Kanadu a policisté a celníci je nalezli při akci, při které bylo zadrženo osm lidí.

Zdroj: ČTK

Autor:


Po stopách vrahů

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Kasy cinkají, zaměstnanci Škody Auto utrácejí rekordních sto tisíc hrubého

Montáž dílu v podvozku modelu Superb v závodu Škoda Auto Kvasiny.

Fronty v supermarketech, většina míst v restauracích na večer rezervovaná, plná parkoviště obchodních center. Tak to...

Dvě mrtvoly v rokli. V Mexiku zavraždili cyklisty na cestě kolem světa

Zavraždění cyklisté Krzysztof Chmielewski z Polska (vlevo) a Holger Hagenbusch...

Je to případ, který opět připoutal pozornost světové veřejnosti k eskalující epidemii násilí v Mexiku. Tamní policie...Za extrémní sucho může anomálie. Počasí v Evropě je naruby

Vyschlý rybník v Budči na Třebíčsku.

V Helsinkách se opalují, na Jadranu prší. Proto je v Česku sucho už nyní. A dva či tři deštivé dny sucho nezaženou....

Rusko slavnostně otevřelo most na Krym, Putin po něm přejel v kamazu

Ruský prezident Vladimir Putin za volantem kamazu při slavnostním otevření...

Rusko a anektovaný poloostrov Krym od úterý spojuje nový most. Slavnostně ho otevřel prezident Vladimir Putin, který po...

Štítila se mě i lékárnice, říká žena, jíž roste kůže sedmkrát rychleji

Marie Žampachová má poškozené čtyři pětiny těla. Obličej je tou nejméně...

Trpí, když bere za kliku, nese nákup i při samotné chůzi. Kvůli vzácné formě ichtyózy se Marii Žampachové tvoří kůže...

Další z rubriky

Děti v Mostě daly na trať kamení, málem kvůli tomu vykolejila tramvaj

Vracení vypadlé tramvaje na koleje na mosteckém trianglu v květnu loňského roku.

Nastražené kameny v kolejišti i házení kamení ohrožuje bezpečnost tramvajové dopravy v Mostě a v Litvínově. Vedení...

Děti na koloběžce nedaly přednost v jízdě, jedno je vážně zraněné

Dvě děti jedoucí na koloběžce se zranily při nárazu do návěsu osobního auta....

Záchranářský vrtulník dnes letěl do Brandýsa nad Labem k nehodě, při které se zranily dvě děti na koloběžce. Děti...

Policie v Úvalech u Prahy zadržela opilého řidiče autobusu

(Ilustrační snímek)

Opilého řidiče autobusu dnes odhalili policisté v Úvalech u Prahy. Při dechové zkoušce nadýchal více než jedno promile...

Najdete na iDNES.cz