Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Reklama s Krampolem urazila Rumuny

  7:12aktualizováno  7:12
Rumunská ambasáda v Praze připravuje stížnost na českou televizní reklamu. Obyvatele balkánské země urazil spot propagující bulvární deník. Jiří Krampol v něm prohlašuje: "S Aha! se nenudím ani v Rumunsku!" Herec iDNES.cz řekl, že sloganem nemyslel nic zlého.

Jiří Krampol nechápe, čím se mohla reklama Rumunů dotknout.

Rumunské velvyslanectví v Praze je spotem pobouřeno. "Vůbec nechápu smysl ani logiku té reklamy, je podle mě zlovolná. Je velmi pravděpodobné, že se proti ní ohradíme. Ještě musíme zvážit, jakou formou," řekl iDNES.cz 2. tajemník rumunského velvyslanectví v Praze Gabriel Mares.

Krampol byl v Rumunsku před 25 lety
"Jen tak jsem ´plácnul´, byl jsem v Rumunsku s ROH před pětadvaceti lety, až na krásné moře tam bylo všechno příšerné," přiznal se iDNES.cz Jiří Krampol k autorství sloganu. "Za slovo Rumunsko lze dosadit kterýkoliv jiný další stát nebo město," tvrdí.

"Každý den se mi někdo ozve, že jsem ho ve svém pořadu Nikdo není dokonalý urazil. Jestli se reklama Rumunů dotkla, nechápu čím," podivil se..

K reklamě ho prý přemluvilo vedení deníku Aha!. Téměř sedmdesátiletému herci údajně nabídlo, že o něm nebude psát negativně. "To je nesmysl, z mé strany k žádné takové nabídce nedošlo," tvrdí šéfredaktor bulvárního listu František Nachtigal. On sám na reklamě také nic špatného nevidí. "Líbí se mi," řekl iDNES.cz.

Reklama je neetická, soudí odborník
Reklamu ovšem razantně odsoudil i prezident Asociace reklamních agentur Jiří Mikeš. "Je velmi neetická, Rumuni se brání právem. Pan Krampol by se tam měl znovu podívat," řekl.

Tajemník rumunské ambasády doufá, že česká společnost jeho zemi vnímá jinak než populární herec. Poukazuje na rozmanitou přírodu, bohatou historii, vstřícnou společnost, celosvětově vyhlášené pravoslavné kostely.

Že je Rumunsko v Česku opravdu populární, potvrdil i Jaroslav Koreček z pražské cestovní kanceláře, která nabízí poznávací zájezdy do této balkánské země pro mladé lidi. "Rumunsko ušlo velký kus cesty, aby mohlo vstoupit do Evropské unie," říká. Češi prý mají největší zájem o rumunské hory a moře.

Rumunsko klepe na dveře EU. Evropská komise v úterý doporučila, aby bylo spolu s Bulharskem přijato za členy k 1. lednu 2007. - více zde

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Fenomén Sobotka. Doma ve Vrchlabí ho do Senátu vybralo 90 procent voličů

Kandidát do Senátu za Trutnovsko Jan Sobotka (STAN) odevzdal svůj hlas ve...

Popularita vrchlabského starosty v jeho městě takřka nezná mezí. Potvrdily to senátní volby, v nichž Jan Sobotka ve...

Předseda pražské ČSSD Ludvík oznámil rezignaci, nahradí ho Pavlík

Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík v pořadu Rozstřel (3. února 2017)

Ředitel nemocnice v Motole Miloslav Ludvík odstoupil z pozice předsedy pražské ČSSD. Funkci složil na páteční krajské...

Armáda spustila nový náborový web. Chce přijmout 2 000 profesionálů

Nová podoba rekrutačního webu české armády

Česká armáda spustila novou atraktivní internetovou prezentaci pro nábor nových profesionálů i zájemce o vstup do...

Lednová očista
Lednová očista

5 zdravých receptů, na kterých si opravdu pochutnáte

Najdete na iDNES.cz