Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Reklama na marihuanu

  21:58aktualizováno  21:58
Do dvou základních škol ve Slaném vtrhla v průběhu vyučování policie a hledala drogy. Přesněji řečeno - marihuanu. A muži zákona šli najisto - jak uvedl iDNES.cz, jedna z místních policistek má potomka, který do jedné z kontrolovaných škol chodí, a onen potomek doma udal, že se ve škole objevuje marihuana.
Rubrika glos Jiřího X. Doležala

Rubrika glos Jiřího X. Doležala. Konopná oprátka JXD. | foto: David VotrubaiDNES.cz

Ostatně - při šťáře v jedné ze škol policisté skutečně našli zelenou rostlinnou drť, o které teď experti zjišťují, zda šlo skutečně o hulení.

Když se podíváme na způsob řešení mimořádné situace, jako nesporně výskyt drog na základní škole je, zjistíme, že místní autority ve Slaném zvolili tu nejméně vhodnou cestu, která vykoná medvědí službu celé protidrogové prevenci.

Marihuana je drogou, která rozděluje veřejnost - zatímco mladí lidé ji běžně užívají, generace otců reprezentovaná zákonem ji zakazuje. Kouřit trávu je tedy zajímavé nejen proto, že zkuřuje, ale také proto, že se tímto činem puberťák vymezuje proti generaci rodičů a jointem proti ní protestuje.

Proto, když se u osmáků nebo deváťáků jako ve Slaném náhodou tráva objeví, je potřeba co nejcitlivějšího přístupu. Především  je potřeba neudělat z oné trošky konopí, které se třeba ve škole někdy objevila, módní skandál.

Policejní šťára, ke které sáhli ve Slaném, je přesným opakem toho, co měli pedagogové a protidrogoví experti udělat. Místo aby v tichosti zjistili, který žák do školy marihuanu tahá, a individuálně mu domluvili, udělali z konopí škandál. Všichni puberťáci na všech školách ve Slaném a okolí nyní vědí, že když chtějí zažít něco jako ve filmu - dobrodružství, gangsterku, policejní razii - tak je k tomu nejlepší cestou právě koketerie s marihuanou.

Represní orgány prostě ve Slaném udělaly mezi dětmi konopí tu nejlepší reklamu. Sdělily mládeži, že pokud chce zažít nějaké skutečné vzrušení, tak bez marihuany to prostě nepůjde. A to je největší lapsus protidrogové prevence, jaký si vůbec můžeme představit.

Konopná oprátka JXD

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Dbalého pustili z psychiatrie, další sledování už podle znalců není třeba

Vladimír Dbalý při příchodu k pražskému městskému soudu.

Bývalý ředitel pražské Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý, který je podezřelý z korupce, ukončil soudem nařízený pobyt...

Škoda po tragickém požáru, odříznutá alpská střediska a soutěž dřevorubců

Hasiči jim pomáhali uniknout pomocí výsuvných žebříků. (20. ledna 2018)

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Dozvíte se, jakou škodu způsobil víkendový požár hotelu v centru Prahy, kolik peněz žádá po...

Manželé dali milion na výstavu o republice. Děti to jednou pochopí, říkají

Pavel Müller byl pilotem záchranné služby Jihomoravského kraje.

Neobvykle vysokou částkou přispěla rodina Müllerova z Mikulovska na chystanou výstavu ke stému výročí republiky pod...

Najdete na iDNES.cz