Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Region žádá peníze a hrozí blokádou

  12:22aktualizováno  12:22
Vsetínsko - Blokádou ministerstva dopravy, budovy ředitelství silnic a dálnic a silnice I/57 spojující města Vsetín a Valašské Meziříčí hrozí zástupci mikroregionu Vsetínsko. V připravovaném státním rozpočtu na rok 2002 vláda totiž nenašla finanční prostředky potřebné na zahájení rekonstrukce silnice I/57 mezi Vsetínem a Valašským Meziříčím.

"Když nenajdeme jiný způsob, jak zabezpečit naše požadavky, zablokujeme příslušné orgány státní správy. Na trase mezi Valašským Meziříčím a Vsetínem totiž dochází stále častěji ke smrtelným úrazům. Situace se stává neúnosnou," tvrdí místostarosta Vsetína Jaromír Kudlík.

Právě on zastupuje v jednáních se státní správou Mikroregion Vsetínsko. Jak bude blokáda konkrétně vypadat, o tom Kudlík nechce ještě hovořit. "Ale bude to stát za to," upozorňuje Kudlík.

Zástupci Mikroregionu Vsetínsko byli přitom ještě letos v dubnu ujišťováni náměstkem ministra dopravy a spojů České republiky Františkem Barochem, že zaměstnanci ministerstva pracují na tom, aby stavební práce byly zahájeny v druhé polovině roku 2002. Také ministr dopravy a spojů České republiky Jaromír Schling potvrdil, že rekonstrukce silnice I/57 je nutná.

"Ujišťuji vás, že ministerstvo dopravy a spojů pokládá postupnou přestavbu silnice I/57 mezi Vsetínem a Valašským Meziříčím za významnou prioritu rozvoje pozemních komunikací v České republice a přípravě její přestavby bude věnovat náležitou pozornost," napsal v srpnu 2000 starostovi Vsetína Jiřímu Čunkovi ministr Schling.

První fáze rekonstrukce, kterou chtějí na Vsetínsku zahájit už v příštím roce, bude stát 80 miliónů korun. "Pokud však vláda nenajde finance, zahájení oprav tohoto důležitého tranzitního bodu mezi východem a západem nebude možné," tvrdí Jaromír Kudlík.

Rekonstrukce se připravuje již od roku 1993. V současné době existuje územní rozhodnutí na opravu prvního sedmikilometrového úseku ve směru Semetín - Bystřička. Město Vsetín již také zahájilo výkup pozemků.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

V nemocnicích kraje už nouzový režim nehrozí, lékaři stáhnou výpovědi

Nemocnice v Pardubicích.

Spor odborů a vedení Nemocnice Pardubického kraje při vyjednávání o nové kolektivní smlouvě skončil v úterý...

ŽIVĚ: Poslanci rozhodují, zda bude na policii dohlížet komunista Ondráček

Komunista Zdeněk Ondráček na schůzi Sněmovny

Sněmovna znovu rozhoduje o tom, zda komunista Zdeněk Ondráček, muž, který před listopadem 1989 v Pohotovostním pluku...

O Čapím hnízdu bude rokovat i výbor Evropského parlamentu

Evropský parlament. Ilustrační snímek.

Případem Čapí hnízdo se bude zabývat kontrolní výbor Evropského parlamentu. Příští úterý se bude ptát komisaře Evropské...

Najdete na iDNES.cz