Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


21:11
Redakce iDNES.cz děkuje čtenářům za přízeň a končí odpolední on-line přenos z dolní komory Parlamentu.
21:09
Výroční zprávu Českého telekomunikačního úřadu Sněmovna vzala na vědomí, poslanci odložili projednání dvou bodů, a tím schůze končí.
21:08
Sněmovna schválila návrh, podle kterého budou žadatelé získávat rychleji bezpečnostní prověrku. Předloha má snížit byrokracii bezpečnostního řízení.
21:04
Před poslanci je už jen výročí zpráva českého telekomunikačního úřadu. Nikdo se již na projednávání nesoustředí.
21:03
Soudy do budoucna mohou ukládat mladistvým pachatelům trestných činů ochranné léčení na neomezeně dlouhou dobu. Právě o tom rozhodli poslanci.
20:47
Poslanci ve Sněmovně neutichají a předsedkyně Němcová musí znovu vyjednat klid. Navrhuje buď práci dokončit, protože chybí už asi jen čtyři zákony, nebo schůzi přerušit a pokračovat v ní jindy.
20:44
Po opakovaném hlasování poslanci schválili novelu zákona o rodině. Děti by měly po rozvodu rodičů častěji končit ve střídavé péči. Odhlasování zákona si vyžádalo potlesk a bouřlivé diskuze. Předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová poslance několikrát vyzvala ke klidu.
20:30
Poslanci mají dnes perný den, po schválení loterijního zákona se pustili do hlasování novely zákona o rodině. Ve Sněmovně se řeší střídavá péče a posílení pravomocí otce tak, aby měli oba rodiče na výchově stejný podíl.
20:20
Poslanecká sněmovna odhlasovala novelu loterijního zákona. Podmínky pro hazard v Česku se zpřísní. Města a obce budou moci do tří let vyhnat herny se všemi typy hracích automatů, pokud to budou chtít. Neprošel návrh, který jeho odpůrci označili za snahu o cenzuru internetu. Více čtěte zde
20:04
Při hlasování vznikly potíže. Poslanec Věcí veřejných Petr Skokan zlomil v hlasovacím zařízení kartu a musel dostat náhradní. Poté bylo hlasování zpochybněno a o jednom z pozměňovacích návrhů se bude hlasovat znovu.
19:50
Schyluje se k hlasování o jednotlivých změnách v loterijním zákoně.
19:38
Poslanec za ODS Pavel Bém: "Měli jsme šanci jako koalice vytvořit jeden návrh a ten prohlasovat, tuto šanci jsme ztratili. V tuto chvíli budeme hlasovat o mnoha pozměňovacích návrzích a má to hodně nevýhod. Ale také jednu výhodu, bude totiž strašně moc vidět, jak kdo z poslanců hlasuje a jak moc to myslí vážně."
19:36
Jeroným Tejc upozornil, že je třeba posílit pravomoc obcí rozhodovat o videoloterijních terminálech, ČSSD chce dále zkoumat, zda nejsou odvody na veřejně prospěšné účely zneužívané. "Cíl je stejný, nemusíme lpět na jednotlivostech, důležité je, že ta transparentnost je vyšší."
19:36
KSČM ve Sněmovně avizovala, že koalici při hlasování o loterijních zákonech podpoří a nezůstane pasivní.
19:23
Poslanec Jiří Šlégr z ČSSD avizoval, že vystupuje jako sportovec. "Loterijní společnosti vydělávají prostředky především ze sportu. Doufám, že zdaníme společnosti a budeme myslet na sport. Víme, v jaké situaci je Sazka, nám ve sportu chybí minimálně miliarda korun, nezapomeňme na to, že sportovci nám dělají čest. Apeluji na to, abyste podpořili zdanění loterie."
19:09
Poslankyně Jana Černochová uvedla, že stejně jako ostatní starostové pracovala na návrhu loterijní reformy a zdůraznila, že nejde o žádnou loterijní lobby. Kolegu Novotného upozornila, že jeho návrhy nejsou konstruktivní, ale destruktivní.
19:08
Ministr Kalousek tají stav hazardu. Dosud se nesešel nad loteriemi podvýbor pro loterie, upozornil své kolegy poslanec Josef Novotný.
18:53
V pauze proběhla tajná volba poslanců člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Poslanecká sněmovna navrhne premiérovi na jmenování Václava Jehličku.
18:49
Politicky složitou novelu uvádí ministr financí Miroslav Kalousek. Chce návrh zákona rozdělit na vyšší zdanění hazardu a na "cenzuru internetu". Tu prý nemůže podpořit už jen proto, že si to technicky nedokáže představit.
18:39
Po desetiminutové pauze se poslanci chystají probrat zákon o loteriiích, kolem kterého by se mohla spustit bouřlivá diskuze.

Diskuse

TigerM: ...to je bezva, jsem zvedavej, kdo nakonec postoupi do finale... (21:18)

MikeXH: Kočí chce píchat, tak klídek (17:44)

yan007: vynikající nápad sledovat takto parlament :) (17:06)

yan007: nejlepší vláda ze všech těch hrozných!!! :( (17:05)

Kluk ze Zlína: ta Andrýsová... co to mělo znamenat???? (16:18)

smichov_1: Nejhorsi vlada od Josefa II, bez debat. (15:45)