Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Reforma stále nemá jistou podporu všech lidovců

  20:28aktualizováno  20:28
Část poslanců KDU-ČSL má stále výhrady k vládní reformě veřejných financí. Nejhlasitějšími odpůrci jsou Jiří Carbol a Ludvík Hovorka. Ten dokonce předčasně opustil celostátní výbor strany. Předseda Jiří Čunek je navzdory nespokojencům optimistický a věří, že reformu nakonec podpoří.

Předseda Čunek je navzdory nespokojencům optimista. | foto: Jan ZátorskýMF DNES

Jádrem sporu jsou především poplatky u lékaře, které navrhuje ministr zdravotnictví Tomáš Julínek. "Jsem zklamaný, mé výhrady trvají," prohlásil poslanec Hovorka, který jednání strany opustil ještě před jeho koncem.

Vláda prý může s jeho hlasem počítat pouze v případě, že zdravotnictví vyjme z tzv. Topolánkova batohu. Navzdory ostrým slovům ale nakonec řekl, že se definitivně o své podpoře rozhodne až po červnové celostátní konferenci.

Spokojenější byl jeho stranický kolega Jiří Carbol. Podle vlastních slov ho uspokojuje, že by například těhotné ženy neměly platit za vyšetření, která souvisejí s těhotenstvím.

Šéf strany po schůzi prohlásil, že je sice možné diskutovat například o plánovaných poplatcích u lékaře, ale nikoliv o úplném vyjmutí zdravotnické reformy z vládního "balíku". Zároveň ale slíbil, že vládě navrhne osvobodit od plateb u lékaře děti do 15 let.

"Nepočítám s tím, že by ze strany KDU-ČSL reforma neprošla," uvedl Čunek ještě před zasedáním poslaneckého klubu a celostátního výboru.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Mladí puškaři míří do Uherského Brodu z celé země, mají široké uplatnění

Na Střední školu COPt v Uherském Brodě chodí čtyři stovky studentů, obor...

Na velký zájem o studium maturitního oboru technik–puškař na Střední škole COPt v Uherském Brodě reaguje Zlínský kraj,...

Voda z nových vrtů v Náchodě-Bělovsi je léčivá, potvrdilo ministerstvo

Vizualizace Malých lázní v Náchodě.

Voda čerpaná z nových vrtů Jan a Běla v náchodské místní části Běloves získala osvědčení od ministerstva zdravotnictví....

Výročí úmrtí Jana Palacha připomněli zástupci akademiků a studentů

Pieta k 49. výročí sebeupálení Jana Palacha v prostorách tzv. Husova dvorku,...

Zástupci akademiků a studentů si v Karolinu připomněli 49. výročí úmrtí Jana Palacha, který se v lednu 1969 upálil na...

Najdete na iDNES.cz