Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ředitel poslal žáky na mítink ČSSD

  18:21aktualizováno  18:21
Hradec Králové - Šéf okresního výkonného výboru ČSSD v Hradci Králové Jiří Nosek, který je ředitelem základní školy ve čtvrti Pouchov, zrušil na pátek několik hodin výuky, aby umožnil žákům druhého stupně zúčastnit se předvolební Megapárty show ČSSD v Hradci Králové. Poté, co se o případ začali zajímat novináři a upozornili na porušení školského zákona, který neumožňuje politickou agitaci na školách, Nosek účast žáků na akci bez jakéhokoliv vysvětlení zrušil.

"Chtěli jsme umožnit dětem, aby se šli podívat na akce konané ke Dni dětí u hotelu Amber-Černigov či u Tesca. Nikdo děti nikam nediriguje," hájil svůj postup Nosek.

Rodiče dětí pouchovské školy přitom před několika dny dostali leták, ve kterém škola oznamuje, že v pátek skončí výuka druhých ročníků po první hodině.

Rodiče většinou souhlasili
"Po první hodině se děti zúčastní programu Dne dětí na parkovišti u hotelu Amber-Černigov. V případě nezájmu o tuto akci bude zajištěn náhradní program ve škole," stojí v dopise rodičům.

Právě na parkovišti hotelu Amber-Černigov začíná v deset hodin akce Megapárty ČSSD, u Tesca sice začíná dětský den pořádaný Koalicí, ale až v půl druhé odpoledne.

"Megapárty show sice platí ČSSD, ale v programu dopoledne není nic jiného než dětské hry. Osobně si myslím, že to jsou od ČSSD utracené peníze, které nikoho neovlivní. Copak jsou děti voliči?," brání se Nosek nařčení, že poslal žáky na předvolební akci své strany.

Rodiče měli na letáku potvrdit, zda s tím, že žáci půjdou bez dozoru na akci, souhlasí. "Nevím přesně kolik rodičů souhlasilo, ale zřejmě většina," soudí Nosek.

Na akci se těšili i žáci. "Rodiče souhlasili s tím, abych tam šla. Těším se na slavné osobnosti, různé soutěže. Politici tam prý nebudou, ti mají přijet až odpoledne," řekla žačka pouchovské školy Aneta Kohoutová.

Ředitel by porušil zákon
Proti zrušení výuky a vyslání dětí na předvolební akci ČSSD protestovala jako jediná učitelka Vladimíra Slámová.

"Na poradě učitelů nám bylo sděleno, že děti budou mít volno na takzvaný den dětí u hotelu Amber-Černigov. Když jsem protestovala, že škola má být apolitická, tak mi řekli, že ředitel chtěl předejít záškoláctví," řekla Slámová, která chce poslat na postup ředitele stížnost na krajský úřad.

Pokud by Nosek akci na poslední chvíli nezrušil, jednalo by se zřejmě o porušení zákona.

"Ředitel školy by porušil zákon tím, že vyučování nebylo zrušeno z důvodu ředitelského dne či mimořádných okolností. Navíc je dětem nucena účast na akci, která nesouvisí s vyučováním," řekl Pavel Jankovský, vrchní školní inspektor Královéhradeckého inspektorátu České školní inspekce. Tvrdí, že zákon by byl porušen i v případě, že by škola děti vyslala na akci politické strany.

Základní školu na Pouchově navštěvuje zhruba čtyři sta dětí, na druhý stupeň jich chodí kolem sto padesáti.

Megapárty show pořádají ve všech krajích sociální demokraté a kromě různých atrakcí pro děti na akci vystoupí Hana Zagorová, Petr Kotvald, Václav Neckář či Leona Machálková a Pavel Vítek.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Většina trápení se odehrává jen v hlavě. Rady přicházejí přes Facebook

studentka, ilustrace

Deprese, únava, stres. Spousta studentů se potýká s psychickými potížemi. Odborníci z lékařské fakulty Masarykovy...

Katastrofa ČSSD mě zasáhla, napsal Zeman. Hašek mluvil o puči proti němu

Miloš Zeman komentuje výsledky prvního kola prezidentských voleb. (13. ledna...

Prezident Miloš Zeman se týden před druhým kolem volby na Hrad vložil do situace v ČSSD. Podpořil platformu Zachraňme...

VIDEA TÝDNE: Pašeračka heroinu, nakládačka od hokejisty a zpomalovací práh

Nová nástraha pro řidiče: pod auty se propadne zem

Na mezinárodním letišti v pákistánském velkoměstě Láhaur byla zadržena dívka, která pašovala devět kilogramů heroinu....

Kompletní dětská výbavička za hubičku
Kompletní dětská výbavička za hubičku

Vše pro miminko pořídíte za výhodnou cenu v Bazaru eMimino.cz

Najdete na iDNES.cz