Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Redaktor Wollner se stáhl z obrazovky

  14:08aktualizováno  14:08
Na víkendový incident s Jiřím Balvínem doplatil první z redaktorů. Marek Wollner se rozhodl, že se do vyšetření případu stáhne z obrazovky. "Záleží mi na dobrém jménu České televize, proto jsem se rozhodl, že nebudu vystupovat na obrazovce, a to doby než se případ vyšetří," vysvětlil.

Právě na Wollnera podal Jiří Balvín trestní oznámení. Tvrdí, že ho na večírku po předávání cen TýTý zezadu napadl.

"Chci zdůraznit, že je to výlučně má osobní volba. S ředitelem zpravodajství Jiřím
Janečkem a šéfredaktorem Karlem Novákem jsem se dohodl, že se zatím budu věnovat jiné redakční práci," doplnil Wollner.

Balvín: Okamžitě bych je vyhodil
Česká televize víkendový incident v pondělí prozatím uzavřela. Také ona počká na vyšetřování policie.

Ředitel zpravodajství Jiří Janeček nicméně Marka Wollnera už v neděli kvůli incidentu napomenul.

"Okamžitě bych je vyhodil," reagoval Jiří Balvín na dotaz iDNES, jak by se zachoval, kdyby byl ve funkci generálního ředitele.

Mluvčí České televize Richard Klatovský uvedl, že iniciátory incidentu nebyli redaktoři.

Balvínův názor je opačný - byl napaden a po lékařském ošetření podal na Wollnera trestní oznámení.

"Jsem z toho strašně rozladěn a smutný," řekl Balvín. "Považuji za nehoráznost, když někdo někoho napadne pěstí zezadu a je nadšený z toho, že někoho odvolali z funkce," dodává bývalý šéf ČT.

Podle Balvína by vyhazovem řešili podobnou situaci i v jakékoli soukromé televizi. "Nevím, kde se v těch lidech ta nenávist bere. Asi je to dáno tím, že mají málo zkušeností," dodal.

Wollner dostal napomenutí
Rvačku po sobotním udílení cen TýTý řešil s redaktory už v neděli ředitel zpravodajství ČT Jiří Janeček. "Udělil redaktorovi Marku Wollnerovi napomenutí," potvrdil Klatovský.

Počínání zaměstnanců ČT odsoudil na odpolední tiskové konferenci také prozatímní ředitel Petr Klimeš.

"Jakékoli podobné incidenty jsou naprosto nepřijatelné," řekl. "Česká televize se omlouvá všem hostům, kterým tato nepříjemnost pokazila zážitek z hezkého sobotního večera."
 
Jiří Balvín, bývalý ředitel České televize, je stále zaměstnancem ČT. "Dohoda o rozvázání pracovního poměru nabyde účinnosti až 31. března," vysvětlil Klatovský. "Proto bude prozkoumána i účast pana Balvína v tomto incidentu."

Balvín na tiskovou konferenci nepřišel, přestože byl pozván.
 
"Přejeme si, aby byla celá záležitost co nejvíce objasněna," řekl Jiří Janeček. "S dalšími kroky vyčkáme na rozhodnutí policie."

Redaktoři ČT se poprali s Balvínem

Wollner: Urazil mne
Bývalý ředitel ČT se podle redaktorů hrubým způsobem dotkl jejich profesní cti. "Nechali se vyprovokovat k impulsivní reakci, takže došlo k drobné potyčce," říká Klatovský.
 
"Jiří Balvín mě na toaletě osočil, že jsem při natáčení reportáží o nepojištěné cestovní kanceláři Václava Fischera nepostupoval poctivě," říká Wollner.

"To jsem jednoznačně popřel a snažil se s ním normálně diskutovat. Pan Balvín však vyrukoval s dalším obviněním, že jsem v dotyčné kauze přijal úplatek. Řekl jsem mu, že pokud bude své tvrzení opakovat, přestanu diskutovat a budu svou čest bránit jako muž. To však pan Balvín ignoroval a urážku ještě několikrát zopakoval. Při postoji tváří v tvář jsem do něho strčil, a tím to pro mě skončilo. K dalšímu fyzickému kontaktu již nedošlo."
 
Černý: Vrhnul se na mě
Ve foeyru potyčka pokračovala, když se do ní vmísil další redaktor ČT Filip Černý.

"Dotklo se mě, z čeho Jiří Balvín obvinil mého kolegu a když se pak bývalý ředitel bavil se svými přáteli, šel jsem se ho zeptat, co tím myslel. Na moji otázku reagoval agresivně, strkal do mě a pak mě udeřil pěstí."

Černému přispěchal na pomoc sportovní redaktor Robert Záruba. "Viděl jsem ránu pěstí, a tak jsem se vrhl svému kolegovi Filipu Černému na pomoc, ale vrazil jsem do člověka, který mi zastoupil cestu," popisuje Záruba.

"Uklouzly mi ale boty, upadl jsem a narazil jsem si hlavu. Když jsem se zvedl, tak jsem se k  Balvínovi stejně vůbec nedostal, neboť mne zastavil někdo z hloučku kolem něj. Všude bylo plno lidí, kteří se snažili zabránit ve rvačce."

Záruba se nakonec prý s Balvínem usmířil: "Po chvíli jsme si pak dole u šaten s panem Balvínem podali ruku a řekli jsme si, že to předtím byla opravdu emocemi nabitá situace, a rozešli jsme se. Jiří Balvín na sobě nenesl žádné zjevné známky poranění."
 
Balvín: Napadl mne zezadu
Jiří Balvín má poněkud jinou verzi než redaktoři "Neřekl jsem panu Wollnerovi, že bere peníze, ale připustil jsem, že jsem rád, že jsem mimo televizi vzhledem k tomu, že se tam v poslední době natáčejí tendenční reportáže," vypověděl Balvín.

"Wollner se zeptal jaké a já jsem jako příklad uvedl problémy s pojištěním cestovní kanceláře Fischer, když podobné problémy mají desítky cestovek," popisuje bývalý ředitel.

"Jeho odpověď byla, že je z toho vidět, jak tomu nerozumím. Odpověděl jsem Wollnerovi, že tomu opravdu nerozumí, ale za peníze by tomu asi porozuměl. Poté jsem vyšel ze dveří a Wollner mne zezadu srazil na zem a dal mi pěstí. Budu po něm požadovat minimálně omluvu," dodal Balvín s tím, že s Filipem Černým žádný fyzický kontakt neměl.

"S panem Zárubou jsme si vše vyříkali a na rozloučenou jsme si podali ruce," dodává bývalý generální ředitel.

Autoři:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...

Na Manhattanu explodovala trubková nálož, útočil Bangladéšan

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde je hlášena exploze (11. prosince...

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde vybuchla nálož. Lékaři ošetřili čtyři zraněné. Výbuch zranil i muže,...Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

VIDEO: Skladníci obklíčili ujíždějící zloděje vysokozdvižnými vozíky

Skladníci v akci. Zloděje obklíčili vozíky

Zaměstnanci ostravské prodejny stavebnin společnými silami zadrželi trojici zlodějů, která se pokusila vykrást...

VIDEO: Balíky létaly z auta do dálky, pošta pracovníka vyhodila

Pošta v akci. Svérázné doručování balíků zachytil svědek

Okamžitým ukončením spolupráce „ocenila“ Česká pošta pracovníka, kterého svědek natočil, jak v obci Strání na...Další z rubriky

Plán pro využití věznice v Hradišti je hotový, přesun soudu jistý není

Uherské Hradiště bylo v 50. letech místem, kde dozorci brutálně týrali...

Dlouho vyhlížená proměna bývalého justičního paláce a věznice v Uherském Hradišti se blíží. Vybraná firma dokončila...

Sněmovna dostala žádost o vydání Růžičky z ANO, ten po zvolení změnil názor

Pavel Růžička, jeden z deseti obžalovaných zastupitelů Postoloprt, je od října...

Poslanecká sněmovna obdržela žádost o vydání poslance hnutí ANO Pavla Růžičky k trestnímu stíhání. Ten byl před volbami...

Betonový panel rozdrtil dělníkovi nohy, po roce muž přišel děkovat hasičům

Hasičům z olomoucké stanice přišel po roce na olomouckou stanici poděkovat muž,...

Téměř rok po nešťastné události v Ústíně na Olomoucku, kde betonový panel při vykládání spadl na dělníka a zavalil mu...

Co chlapovi pod stromeček?
Co chlapovi pod stromeček?

Přečtěte si hned 35 tipů na dárky k VánocůmNajdete na iDNES.cz