Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Rebelové Fuksa a Šnajdr opouštějí ministerstva, poměry zrušili dohodou

  13:42aktualizováno  13:42
Bývalí poslanci ODS Ivan Fuksa a Marek Šnajdr odcházejí ze svých zaměstnání na ministerstvech. Fuksa opustil resort financí, Šnajdr zdravotnictví. Jejich pracovní poměry byly obnoveny automaticky po jejich odchodu ze Sněmovny. Oba podepsali dohodu o ukončení pracovního poměru.

Rebelové ODS. Ivan Fuksa, Petr Tluchoř a Marek Šnajdr na schůzi, na které pomohli potopit vládní balíček úspor. Ten počítal i se zvýšením DPH o jeden procentní bod (5. září 2012) | foto: Marek VondroušČTK

"V minulých dnech uzavřel dohodu o ukončení pracovního poměru," potvrdil Fuksův odchod mluvčí ministerstva financí Ondřej Jakob. Fuksa působil na ministerstvu v letech 2007 až 2010 na postu 1. náměstka, pak se stal poslancem.

Mandát složil spolu s Petrem Tluchořem a Markem Šnajdrem začátkem listopadu a na jejich posty ve Sněmovně nastoupili náhradníci. Pomohli tak vládě Petra Nečase prosadit vyšší daně (o rozhodnutí rebelů složit mandát čtěte zde).

Dohodou skončil v zaměstnání i Marek Šnajdr. Nyní je na nucené dovolené kvůli "překážkám na straně zaměstnavatele", kterým bylo ministerstvo zdravotnictví. "S panem Šnajdrem je domluveno, že se jeho pracovněprávní vztah k ministerstvu zdravotnictví zruší dohodou, buď ke konci prosince, nebo ledna," potvrdil iDNES.cz ministr zdravotnictví Leoš Heger v textové zprávě. 

Mohli dostat dva zlaté padáky, odešli však sami

"Hned po složení mandátu jsem se začal zajímat o to, jak je to s placením pojištění. Zjistil jsem, že bych se měl dostavit na ministerstvo se svačinou, žádat kancelář a práci, protože jsem znovu kolega pana ministra," usmíval se Šnajdr po automatickém obnovení pozastavené smlouvy na ministerstvu (více čtěte zde).

Pokud by smlouvy se dvěma rebely zrušila sama ministerstva, Šnajdr i Fuksa by dostali odstupné. Po složení poslaneckého mandátu by si tak mohli přijít rovnou na dva zlaté padáky. Více než 200 tisíc korun ze Sněmovny už mají oba jistých.

Šnajdr však o své příjmy zcela nepřijde. Spolu s faktickým vůdcem skupiny rebelů uvnitř ODS Petrem Tluchořem totiž i nadále zůstává ve správní radě Všeobecné zdravotní pojišťovny. Jsou v ní jmenováni za Sněmovnu, proto se jich středeční rošáda části rady, kterou jmenuje vláda, nedotkla (o změnách ve VZP čtěte zde).

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Solení D8 v Českém středohoří řeší soud, žalobu podal ústecký spolek

Ilustrační snímek.

Tuny posypové soli mohou ohrozit život v potocích a kontaminovat podzemní vody v okolí dálnice D8, která prochází...

Kvůli mohelnickému klubu se rozhořela špinavá válka o čistý fotbal

Pohled na tribunu stadionu fotbalového klubu FK Mohelnice.

Zvláštní vývoj nabrala kauza FK Mohelnice. Kvůli čínskému investorovi na klub padlo podezření z napojení na sázkařskou...

Ve čtvrtek se Českem prožene silný vítr, sněžit bude až do neděle

V Jihlavě v noci z úterý na středu napadlo přes deset centimetrů nového sněhu....

Během čtvrtka zasáhne Českou republiku silný vítr o rychlosti 70 až 90 km/h, na horách až 125 km/h. V průběhu ranních a...

Najdete na iDNES.cz