Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Rath lže a zneužívá své moci, ohradil se Cikrt proti inzerátu v novinách

  12:53aktualizováno  12:53
Celostránková inzerce Středočeského kraje v deníku Blesk zvedla ze židle vedení brandýské nemocnice. Hlavní článek inzerátu, který informuje o aktuálním dění ve středních Čechách, totiž popisuje "přepadovku" hejtmana Davida Ratha v nemocnici. "V článku jsou lži," řekl iDNES.cz její mluvčí Tomáš Cikrt.

Mluvčí tří soukromých nemocnic Tomáš Cikrt a středočeský hejtman David Rath. | foto: MF DNES

Středočeský kraj si zaplatil celostránkový inzerát skoro za čtvrt milionu, který vyšel ve čtvrtečním deníku Blesk. Stránku zaplnilo několik článků týkajících se středních Čech.

Hlavní příspěvek pojednává o Rathově nečekané kontrole v nemocnici v Brandýse nad Labem. Píše se v něm například to, že na jednotce intenzivní péče není zajištěna kvalitní péče, protože lékař je tu přítomen jen tehdy, neúčastní-li se nějaké operace.

Podle nemocnice byla však hejtmanská kontrola neoprávněná a Rathova delegace se dopustila několika pochybení. Nemocnice chce zároveň na Ratha podat kvůli jeho výrokům v médiích trestní oznámení. A inzertní článek ještě přilil olej do ohně. "Dali jsme článek k posouzení právníkům," řekl iDNES.cz Cikrt.

Podle mluvčího brandýské nemocnice Rath kritizuje za veřejné peníze soukromou nemocnici, která je pro kraj a jeho krajské nemocnice konkurencí. V článku jsou podle Cikrta lživá tvrzení.

Hned po Rathově "přepadovce" navštívily nemocnici krajské úřednice. Výsledky kontroly by měly být známy tento týden. Podle Cikrta tedy kraj nechal otisknout článek, který se neopírá o výsledky regulérní kontroly.

"Je to zneužití postavení hejtmana. David Rath zneužívá své moci k tomu, aby kritizoval subjekt, na který má dohlížet," uzavřel Cikrt.

Na inzertní stránce jsou kromě článku o brandýské nemocnici také fotografie Rathovy rodiny zvoucí na středočeské cyklostezky spolu s textem nadepsaným "Hejtman Rath vyrazil se syny na kole". - čtěte Hejtman Rath propaguje sám sebe za peníze Středočeského kraje

Inzerát Středočeského kraje.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Ze tří zón šumavského parku se stanou čtyři, přibudou klidová území

Pohled z rozhledny na Roklan

Z původních tří zón, které dosud tvořily Národní park Šumava, se letos mají stát čtyři. Čekají se ostrá vyjednávání....

Výročí úmrtí Jana Palacha připomněli zástupci akademiků a studentů

V kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí v Praze se 16. ledna konalo...

Zástupci akademiků a studentů si v Karolinu připomněli 49. výročí úmrtí Jana Palacha, který se v lednu 1969 upálil na...

Máme obavu z afrického moru prasat z Maďarska, říká šéf veterinářů

Ústřední ředitel Státní veterinární správy Zbyněk Semerád k africkému moru...

Když se před koncem loňského roku objevila první nakažená prasata mimo ohrazenou zónu na Zlínsku, znamenalo to, že se...

Najdete na iDNES.cz