Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Rath je fracek, Paroubek technolog moci, říká končící mluvčí Cikrt

  17:47aktualizováno  16. ledna 13:33
Vedle poplatků se nejznámějším symbolem Julínkovy reformy zdravotnictví stal mluvčí Tomáš Cikrt. A to nejen kvůli své výšce 139 centimetrů, ale hlavně kvůli proříznuté puse. Své pověsti dostál i v on-line rozhovoru se čtenáři iDNES.cz, kde se obul do Davida Ratha či Jiřího Paroubka.

Vedle poplatků se Tomáš Cikrt stal nejznámějším symbolem celé Julínkovy reformy zdravotnictví. | foto: David VotrubaiDNES.cz

Cikrt hájí v on-line rozhovoru se čtenáři iDNES.cz takzvané "julínkovné a cikrtné", jak se přezdívá poplatkům u lékaře, a píše čtenáři, co se stane, když bude volit sociální demokraty.

"Volte sociální demokracii, která vám zavede Rathovinky a Drymlovinky. Víte, co to je? To jsou poukázky na zdravotní péči, která bude za vlády socialistů na příděl. Když podepíšete místopřísežné prohlášení, že jste volil pana Ratha nebo pana Drymla, dostanete poukázku např. na operaci kyčle nebo na nové zuby," napsal Cikrt.

odpovědi tomáše Cikrta zde

Bez servítek odpověděl i na dotaz, jestli je středočeský hejtman David Rath opravdu takový drsňák. "Pan Rath je drsňák jenom po určitou mez, už jsem ho několikrát viděl za ní. Pak je hysterický a ukřičený jako frackovité malé dítě," odpověděl Cikrt.

O předsedovi ČSSD Jiřím Paroubkovi zase prohlásil, že je to "čistý technolog moci". "On nemá jiný cíl než vládnout," míní dosluhující mluvčí.

"Odcházím s Tomášem Julínkem"

Spolupráce s ministrem Julínkem zajímala dalšího ze čtenářů iDNES.cz. "Časově náročná, každý den překvapující a nesmírně obohacující," zhodnotil Cikrt dva a půl roku po boku Tomáše Julínka.

Jeden z dotazů na Tomáše Cikrta směřoval i k tomu, jestli by zůstal ve funkci mluvčího nové ministryně zdravotnictví Daniely Filipiové, pokud by o to stála.

"Já odcházím s Tomášem Julínkem, nicméně nové paní ministryni moc fandím, obdivuji její odvahu a doufám, že se jí aspoň částečně podaří zlomit iracionální odpor k reformám některých frustrovaných ‚expertů‘ z řad koalice," odpověděl čtenáři Cikrt.

Cikrt v on-line rozhovoru také okomentoval Topolánkovu výměnu čtyř ministrů. "Politicky je to správné rozhodnutí: v okamžiku, kdy klesá popularita a akceschopnost vlády, zhruba v polovině jejího mandátu je vhodné ji ‚oživit‘ a zbavit se terčů útoků opozice, případně médií. To, co se mi nelíbí na výměně Tomáše Julínka, je způsob, jakým byla provedena," míní Cikrt.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

VIDEO: Cestující museli do křižovatky tlačit autobus sněhovou břečkou

Cestující v Brně museli roztlačit autobus

Vlastní silou se museli minulý týden vypořádat někteří cestující MHD se sněhovou kalamitou v Brně. Jeden z autobusů...

Škoda po tragickém požáru, odříznutá alpská střediska a soutěž dřevorubců

Hasiči jim pomáhali uniknout pomocí výsuvných žebříků. (20. ledna 2018)

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Dozvíte se, jakou škodu způsobil víkendový požár hotelu v centru Prahy, kolik peněz žádá po...

Manželé dali milion na výstavu o republice. Děti to jednou pochopí, říkají

Pavel Müller byl pilotem záchranné služby Jihomoravského kraje.

Neobvykle vysokou částkou přispěla rodina Müllerova z Mikulovska na chystanou výstavu ke stému výročí republiky pod...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz