Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Rady a doporučení pro seniory

  9:21aktualizováno  9:21
Praha - 1) Vyhněte se zbytečným obavám Obavy předem jsou pro vás zbytečné, pokud se vyvarujete zbytečných rizik a budete dbát o svoji bezpečnost. V metropoli může být při různých protestních akcích více lidí, než obvykle. Proto na to pamatujte a zbytečně při různých nepokojích nevycházejte do ulic. Důležité návštěvy lékaře, úřadů apod. si pokud možno přesuňte na další dny, aby jste nemuseli jednak příliš zbytečně jezdit po Praze a vyhnuli se tak i případným nepokojům.

2) Pamatujte, že zasedání summitu NATO je v tuto chvíli pro Prahu prioritou
Zasedání summitu NATO v hlavním městě znamená pro Pražany nezbytná omezení. Město i nadále funguje pro své občany, ale s určitými nezbytnými omezeními třeba v dopravě a v dalších službách, které jsou na dopravu vázány.

3) Co se vlastně pro vás v tuto chvíli mění?
Zejména delší čekací doby v městské hromadné dopravě. Místa kolem Kongresového centra jsou z pochopitelných důvodů hůře dostupná nebo nedostupná vůbec. Možná, že musíte na některých místech čekat déle např.na  příjezd pečiva nebo musíte nakupovat v jiném třeba vzdálenějším obchodě. To vše je pouze dočasné řešení a za pár dní bude zase vše v pořádku.

4) Na co nesmíte zapomínat?
Nezapomínejte své blízké častěji informovat, že jste v pořádku. Myslete na to, že je pro vás důležitý klid a pohoda, nedělejte si starosti s věcmi a problémy, které stejně nemůžete ovlivnit. Přenechejte tyto starosti raději kompetentním osobám.

5) Dbejte na svoji bezpečnost
Nyní obzvláště platí všechny rady týkající se bezpečného chování. Zloději a podvodníci nikdy nezahálí a využívají každé možné situace či okolnosti ke svým nepravostem.Proto nezapomínejte na svou bezpečnost. Buďte obezřetní jak na ulici, tak doma. Nesvěřujte se neznámým lidem se svou finanční situací a rovněž těmto lidem ani žádné peníze raději nepůjčujte. Nepouštějte ani nikoho neznámého do svého bytu či domu, i když se vám zdá na první pohled velmi seriózní a přátelský.

6) Nebojte se kdykoli a kohokoli zeptat
Máte-li nějaké obavy nebo otázky, nebojte se zeptat na patřičných místech. Je to přece vaše občanské právo. Věnujte zvýšenou pozornost všem médiím. Tisk, televize a rozhlasové stanice se průběžně věnují informacím pro občany souvisejícími se současným děním v Praze.


nstržm. Gabriela Škoulová
Preventivně informační skupina
Policejní prezidium ČRHlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

ZÁPISNÍK: Potáhneme na Sýrii! Čeští komunisté milují Severní Koreu

Syrští povstalci v bojích o město Chanasír nedaleko Aleppa (27. srpna 2013)

Moderátor usnul, mezi českými novináři se objevily výzvy k válčení a komunistický hejtman mluvil s velvyslancem KLDR o...

ZÁPISNÍK: Také Američané nadávají na svoji politiku

Američtí váleční veteráni navštívili památník druhé světové války ve

Spojené státy se přirovnávají k banánové republice a k ­Itálii. Americká konzervativní Tea Party žije v bublině. V...

ZÁPISNÍK: Troubové a hněv. ČSSD, ani Zeman nechápou míru vzteku v zemi

Sjezd ČSSD v Brně - (zleva) brněnský primátor Roman Onderka, jihomoravský hejtman a kandidát na předsedu ČSSD Michal Hašek a Zdeněk Škromach (18. března 2011)

Soutěž o nejpitomější výmluvu v sociální demokracii. Podlehl Zeman přesvědčení o neomylnosti? Babiš jde nahoru. To jsou...

Receptem: Lehký rýžový salát s ledovým salátem
Receptem: Lehký rýžový salát s ledovým salátem

Opravdu skvělá rychlovka, pokud se snažíte držet linii.

Najdete na iDNES.cz