Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Radnice se neplatičů nakonec nezbavila

  17:55aktualizováno  17:55
Další avizované stěhování neplatičů nájemného z ubytovny zvané Mexiko ve Slaném se nekonalo. Ačkoli se na místo dostavili pracovníci radnice spolu se strážníky, rodina Horváthových, která dluží na nájemném zhruba 20 tisíc korun, se vystěhovat odmítla. Úředníky ani nevpustila dovnitř.

Tajemník radnice Petr Kolačkovský poté od dalších pokusů neplatiče vystěhovat upustil.

"Podle zákona ani městská policie nesmí vstoupit do bytu a my budeme postupovat jedině v souladu se zákonem," dodal Kolačkovský s tím, že zatím nechce zveřejnit, jaké další kroky radnice vůči neplatičům chystá.

Stěhování je protiprávní, tvrdí advokáti
Tajemník zároveň obdržel od zástupce sdružení Dženo fotokopii návrhu na předběžné opatření, kterým by měl soud stěhování Horváthových zastavit.

Už s prvním podobným návrhem ale zástupci Džena u kladenského soudu neuspěli. Podali proto prý nový. "Žádný nový návrh soud zatím neobdržel," řekl mluvčí kladenského soudu Roman Lada.

Jak na úřady, domlouvali advokáti
Doma u Horváthových zatím zástupci Džena - Jakub Polák a bývalá právnička Kanceláře prezidenta republiky Jana Chalupová domlouvali další postup.

Měli přitom k dispozici i právní rozbor advokáta a představitele Sdružení na ochranu nájemníků Stanislava Křečka, který se domnívá, že vystěhování Horváthových by bylo protiprávní.

Křeček: Nájemníci mají pořád platný dekret
Zásadní rozdíl je podle něj v tom, že Horváthovi mají údajně stále platný dekret na byt a nikoli jen ubytovací smlouvu.

"Pokud Helena Horváthová podepsala dokument, který ukončuje nájemní smlouvu o bytě, jehož se spolu se svým manželem stala společným nájemcem, a pokud sama podepsala smlouvu o ubytování, pak jde zcela nepochybně neplatné právní úkony," tvrdí Křeček.

"Se změnou smlouvy by totiž musel souhlasit i Ondřej Horváth, který byl společným nájemcem bytu a za něhož jeho manželka  nebyla v této věci oprávněna jednat," dodává.

Advokát zároveň tvrdí, že k podepsání uvedených dokumentů byla Helena Horváthová vyzvána správou objektu přesto, že je negramotná a nezná obsah podepisovaných dokumentů.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Vnitro podalo stížnost na soud kvůli strhávání tibetských vlajek

Opoziční zastupitelé a další účastníci happeningu v Hradci Králové zamávali...

Ministerstvo vnitra podalo ve středu večer kasační stížnost Nejvyššímu správnímu soudu proti verdiktu Městského soudu....

Statisíce pro herce Rodena, autobus smrti a útoky v prezidentské kampani

Karel Roden (28. února 2017)

Podívejte se na Zprávy iDNES.tv. Dozvíte se, že herec Karel Roden vysoudil statisíce na bulváru, že do prezidentské...

Primátor Brna jedná o zapůjčení Slovanské epopeje. Pro festival Re:publika

Slovanská epopej ve Veletržním paláci, na snímku triptych Kouzlo slova

Na festivalu Re:publika 1918-2018, který se uskuteční na přelomu května a června v Brně, má být Slovanská epopej od...

Najdete na iDNES.cz