Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Radnice pronajala taxikářům další štafl

  14:13aktualizováno  14:13
Praha - Pražský magistrát rozlosoval mezi provozovatele taxislužby další stanoviště. Jde o stání na Strossmayerově náměstí v Praze 7. "Los určil, že správcem stanoviště bude paní Kvasničková," řekl iDNES mluvčí radnice Martin Kupka. Systém losování o správu na vybraných štaflech se podle něj osvědčil. Prověrky potvrdily, že žádný z kontrolovaných taxikářů, kteří na nich nabízejí své služby, dosud jízdné nepředražil.

Úředníci tak rozlosovali stanoviště, které se nepodařilo pronajmout koncem září. Dva další štafly, které dosud nemají majitele, jsou na Václavském náměstí v Praze 1 a tři v sedmé městské části.

"Tyto stanoviště se budou losovat později. Zájemci se mohou hlásit přímo na magistrátu," dodal Kupka.

Na pronajatých štaflech se neokrádá
Záměr magistrátu, aby právě pronajímané štafly byly pro zákazníky zárukou, že nebudou okradeni, se zatím naplňuje. "Těch kontrol bylo zatím jen pár, ale podle mých informací dopadly dobře. Intenzivnější prověrky taxikářů na pronajatých štaflech začnou tento týden," uvedl mluvčí magistrátu Martin Kupka.

Systém je v provozu zhruba dva týdny. Na tříměsíční zkušební dobu se do něj přihlásily firmy AAA Radiotaxi, Sedop, City Taxi a podnikatelka Eva Kvasničková. Štafly v majetku města mají pronajaté na Václavském náměstí, na Národní třídě a v okolí Strossmayerova náměstí. Magistrát si je smluvně zavázal, že na nich musí zajistit nepředražování jízdného. Pokud to nedokážou, mohou o tato lukrativní místa přijít.

Podařilo se odstranit i počáteční potíže, kdy na pronajímaných štaflech parkovali neoprávněně i jiní řidiči. Policisté je ještě před několika dny odmítali nechat odtáhnout s tím, že jim to neumožňuje zákon.

"Nechali jsme si ale zpracovat právní výklad na ministerstvu dopravy a to nám sdělilo, že pravomoc k odtahování vozidel se pro policisty vztahuje i na vyznačené taxikářské štafly," uvedl ředitel magistrátu Zdeněk Zajíček.

Například jednatel firmy AAA Radiotaxi Jiří Kvasnička nečekal, až se magistrát dohodne s policisty na odtahování neoprávněně parkujících vozidel, a zajistil si pořádek sám.

"Několikrát denně štafly objíždím, a jakmile zjistím, že na nich stojí někdo, kdo nemá, hned volám policisty. Ty mu dají za stěrač výzvu k zaplacení pokuty. Udělal jsem to několikrát a je klid," řekl.

"Zároveň mi dispečink řídí počítač. Jakmile jeden taxikář z pronajatého štaflu odjede s klientem, hned tam najíždí další. Nikdo jiný tam pak parkovat už nemůže," dodal.

Problémy nemá už ani firma Sedop, která si pronajala od města dvě místa pro taxikáře u Národního divadla.

"Funguje to tak, jak jsme si představovali my i magistrát," reagoval jednatel společnosti Sedop František Brunclík. Zároveň popřel dřívější informace, že tato firma má problémy s pronajatými štafly v Holešovicích.

"Vůbec tam žádné štafly nemáme," uvedl.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Velká jízda do pekla. Život Terezy, kterou drží v Pákistánu za pašování drog

Tereza H., kterou v Pákistánu zadrželi za pašování drog, s kamarádkou Simonou.

Jednadvacetiletou Terezu H. přivedl divoký styl života až do pákistánské vazby za pašování drog. Se svou kamarádkou...

Ztracená 13letá Alice, chycený komplic české pašeračky a obří koulovačka

Pohřešovaná Alice Jelínková

Sledujte Zprávy iDNES.tv, dozvíte se mimo jiné, že policie hledá 13letou Alici Jelínkovou, která místo do školy v...

Duely na vlně emocí. Jak budou vypadat diskuse Zemana s Drahošem?

Ve druhém kole prezidentských voleb se utkají Miloš Zeman a Jiří Drahoš.

Finalisté druhého kola prezidentské volby – Miloš Zeman a Jiří Drahoš – se chystají na televizní duely. Současná hlava...

Najdete na iDNES.cz