Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Radnice byla evakuována

  17:25aktualizováno  17:25
Praha - Zaměstnanci radnice desáté městské části byli odpoledne evakuováni ze svých kanceláří. Úřadem zněla siréna. Jednalo se však jen o cvičný poplach. "V souvislosti s bezpečnostní situací v našem státě jsme se rozhodli vyzkoušet, jak funguje štáb krizového řízení na městském úřadě a jak jsme schopni zvládnout evakuaci všech zaměstnanců radnice," uvedl tajemník úřadu Vilém Čermák. Úředníci o celé akci věděli dopředu a mnozí z nich cvičení nebrali příliš vážně - využívali spíše toho, že mohou odejít domů o hodinu dříve.

Úřad byl otevřený jen do půl druhé odpoledne. Minutu před čtrnáctou se radnicí rozezněla siréna. Mnozí zaměstnanci však byli připraveni na odchod daleko dříve - opouštěli své kanceláře v poklidu a s úsměvem na tváři.

Skutečná evakuace by podle nich byla mnohem rychlejší.

Ve třech panelových budovách sídlí krom městského úřadu Prahy 10 také úřad práce, policie, ale i několik drobných provozoven potravin a služeb.

Další městské části cvičný poplach zatím nepřipravují. "Podobnou akci v nejbližších dnech neplánuje ani pražský magistrát," řekl vedoucí oddělení ochrany obyvatelstva magistrátního odboru krizového řízení Rostislav Guth.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

VIDEO: Základy domů zase pomalu mizí ve Vranovské přehradě, ukázal dron

Na dně Vranovské přehrady se ukrývají základy opuštěné vesnice Bítov

Velké sucho na Znojemsku loni na podzim odhalilo základy domů zatopené vesnice Bítov, které jsou jinak ukryty na dně...

Do někdejší litvínovské polikliniky přijdou po opravě znovu lékaři

Dvě zchátralé prvorepublikové budovy v litvínovské Tylově ulici už kdysi...

Trojice podnikatelů se pustila do obnovy dvou památkově chráněných a od revoluce opuštěných budov bývalé polikliniky v...

Ministr vnitra exdetektiva Komárka mlčenlivosti kvůli Čapímu hnízdu nezbaví

Jiří Komárek

Ministr vnitra Lubomír Metnar nezbaví bývalého detektiva Jiřího Komárka mlčenlivosti v souvislosti s úterním zasedáním...

Najdete na iDNES.cz