Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Rada probrala zájemce o vedení televize

  18:47aktualizováno  18:47
Známé "firmy", ale i nečekané osobnosti se pustily do boje o křeslo generálního ředitele České televize. Do konkurzu, který definitivně uzavřela Rada České televize, se přihlásilo jedenapadesát lidí. Radní však hned desítku z nich ze hry vyřadili - kvůli formálním nedostatkům.

Přes první síto se tak nedostal například někdejší zaměstnanec Československé televize Jaroslav Bažant nebo Petr Cibulka, vydavatel seznamů spolupracovníků komunistické Státní bezpečnosti a neúspěšný kandidát do Senátu. Do dalšího kola nepostoupil, protože mu chybí požadované vysokoškolské vzdělání.

Mezi uchazeči je několik lidí, kteří neuspěli už v konkurzu, z něhož jako vítězně vyšel odvolaný generální ředitel Jiří Balvín.

O funkci nyní usiluje i bývalý generální ředitel České televize Dušan Chmelíček, finalista posledního konkurzu režisér Martin Vadas či prozatímní šéf televize Petr Klimeš.

Jeho šance jsou nemalé už díky tomu, že radní potěšil rychlou přípravou vyrovnaného rozpočtu na letošní rok (což Balvín označoval za nemožné), neprotestují proti němu ani zaměstnanci televize.

Kromě jmenovaných v seznamu figurují další známá jména: bývalý politik, zpěvák a moderátor Michal Prokop, exšéf Českého rozhlasu Vlastimil Ježek, dramaturg Jan Štern nebo dokumentarista Vladislav Kvasnička.

Zájem o místo mají dva žurnalisté - komentátor Mladé fronty DNES Martin Komárek a Aleš Heřmánek.

Radní se teď s přihláškami seznámí a za dva týdny vyberou finalisty výběrového řízení. O novém řediteli by měla Rada České televize hlasovat 26. února, do té doby se její členové chtějí s uchazeči setkat neveřejně i na veřejném slyšení.

Původně rada zvažovala, že místo konkurzu osloví konkrétní osobnosti. Nakonec zvítězila varianta výběrového řízení. "Není ale vyloučeno, že pokud v konkurzu nikdo neobstojí, někoho oslovíme," uvedl jeden člen rady.

Uchazeči o funkci generálního ředitele České televize

BAREŠ Jindřich, BAŽANT Jaroslav (vyřazen), BÍNA Martin, BOŠELA Ján, BOUZEK Zdeněk (vyřazen), CIBULKA Petr (vyřazen), DURNA Martin (vyřazen), FRANC Jiří, GEISSLER Jiří, HEŘMÁNEK Aleš, HLINOVSKÝ Evžen, HRUBÝ Libor (vyřazen), CHMELÍČEK Dušan, JÁNSKÝ Rudolf, JEŽEK Vlastimil, JUNGER Vladimír, KASALOVÁ Jana, KATZER Eduard, KLIMEŠ Petr, KOMÁREK Martin, KOPECKÝ Milan, KOPEČNÝ Tomáš, KOSEK Otakar, KOVAŘÍK František, KRAUS Petr, KUČÍK Vladislav, KUDLÁČ Vítězslav, KVASNIČKA Vladislav, LAJDAR Martin (vyřazen), LINKOV Václav, MAKOVEC Jiří, MÄRZ Karel (vyřazen), MIKULA Vilém, NEDVĚD Bohumil, NEZVAL Martin, NOVOTNÝ Vít, ONDRÁŠEK Tomáš, PROKEŠ Jan (vyřazen), PROKOP Michal, SKÁLA Přemysl, SZAFARCZYKOVÁ Iveta (vyřazen), ŠTERN Jan, TAKÁČ David, UČEŇ Jaroslav, VADAS Martin, VANĚK Bohumil, VANĚK Stanislav (vyřazen), VÍT Jan(vyřazen), VLČKOVÁ Yveta, ZET Martin, ZOUBEK Martin
                                                                                                          Zdroj: ČTK

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Babišovy výroky ohrožují důvěru v naší práci, rozčiluje se policie

Budova policejního prezidia v Praze (ilustrační snímek)

Policie odmítla tvrzení premiéra Andreje Babiše (ANO) z dnešního jednání Sněmovny, že je v Česku možné objednat si na...

Bez elektřiny je posledních sto padesát domácností, vlaky znovu jezdí

Hasiči v Ústeckém kraji vyjeli od čtvrtečního odpoledne do pátečního rána k 152...

Kvůli vichřici, která ve čtvrtek večer zasáhla Česko, zůstávalo v pátek po 19. hodině bez elektřiny ještě 150...

Poslanci vydali Babiše a Faltýnka ke stíhání kvůli Čapímu hnízdu

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek na pátečním jednání Poslanecké sněmovny. (19....

Premiéra Andreje Babiše a šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka může policie stíhat kvůli podezření na podvod při...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz