Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Psychiatři: Pacovští jsou duševně zdraví

  18:02aktualizováno  18:02
Podle znaleckých posudků psychiatrů jsou Ladislav a John Pacovští duševně zdraví a netrpí ani duševní poruchou. Odborníci našli u obžalovaných z vraždy pouze poruchu osobnosti, která se projevuje při stresu a v konfliktních situacích.

INFOGRAFIKA
Průběh litvínovického masakru

Podle znalců byla tragédie v Livínovicích jen vyústěním dlouhodobých konfliktů a vzájemných napadání. Obžalovaní reagovali zkratkovitě a v rozrušení. Mimo jiné si ani dnes nepřipouštějí, že jednali špatně a jsou přesvědčeni o svém právu.

"Lidí s poruchami osobnosti je mezi námi spousta a často jde o významné osobnosti," řekl českobudějovický psycholog Rostislav Nesnídal. Podle něho se dřív podobným lidem říkalo podivíni.

"Nikdy se takové povahy nezbaví, nejde to ani léčit ani trestat. Ani ve vězení se nezmění," upozornil Nesnídal.

Pacovský pašuje z vazby výhružné dopisy
Někteří obyvatelé Litvínovic dostali v posledním měsíci od Ladislava Pacovského výhrůžné dopisy. U čtvrtečního hlavního líčení to řekla jedna ze svědkyň Ludmila Sassmannová, která přišla při vraždě o manžela a syna.

"Ti lidé mě požádali, abych to tady u soudu řekla. Policii to ale neoznámili, bojí se," řekla.

V dopisech jsou podle ní upozornění na to, že oslovení mají děti. Všichni jsou nějakým způsobem zapojeni do procesu, například jako svědci.

U soudu také vypovídaly matka a dcera, které přišly o muže. Zejména výpověď Ludmily Sassmannové byla tak emocionální, že tlumočnice Johna Pacovského nezvládla pocity a rozplakala se.

Ludmila Sassmannová líčila, jak se jako zdravotní sestra pokoušela oživovat svého syna a manžela.

"Už jsem nemohla nic dělat, jenom jsem slyšela hlasy zdravotníků "on odchází a už je konec". Běhala jsem v zoufalství od jednoho k druhému, ten film budu mít před očima nadosmrti," uvedla.

Soud vyslechne ještě několik posledních svědků. V pátek pak žádá, aby se dostavil i obžalovaný Ladislav Pacovský, který jinak odmítl k soudu chodit. - více zde 

V pátek budou obžaloba a obhajoba číst závěrečné řeči a soud by měl na Ladislavem a jeho synem Johnem Pacovskými vynést verdikt.

Předseda senátu Roman Bárta si unaveně protírá oči během pokračování líčení u Krajského soudu v Českých Budějovicích s Ladislavem a Johnem Pacovskými, obžalovanými z trojnásobné vraždy. (19. února 2004)

Pozůstalí u krajského soudu v Českých Budějovicích. Zleva sedí Werner Kampfer (bratr mrtvého Haralda Kampfera), Jana Kampfer (byli zavražděni její otec, bratr a manžel) a její matka Ludmila Sassmannová. (19. února 2004)

Ludmila Sassmannová pláče v soudní síni českobudějovického krajského soudu. Ve své svědecké výpovědi uvedla, že přišla o manžela, syna i zetě. (19. února 2004)

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Policisté připoutali opilou ženu k mříži, podmíněné tresty jim zůstanou

Policisté Miroslav Vaněk, Ondřej Paška a Jakub Vychodil u uherskohradišťského...

Odvolací senát Krajského soudu ve Zlíně potvrdil podmíněné tresty pro tři policisty z Uherského Hradiště, kteří jsou...

Lupič vtrhl na radnici, ze stolu šokované úřednice vzal peníze a utekl

policejní auto

Desetitisíce korun ukradl neznámý pachatel v budově Městského úřadu v Orlové. Do pokladny radnice se dostal násilím, ze...

Osobní auto na Náchodsku prorazilo nádrž protijedoucímu kamionu

Nehoda kamionu a dvou osobních vozů na obchvatu České Skalice (23.1.2018).

Hlavní tah na Náchod ráno na více než hodinu uzavřela nehoda kamionu a dvou osobních aut, při níž utrpěli zranění dva...

Najdete na iDNES.cz