Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


On-line reportáž

17:51

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, on-line zpravodajství z událostí Prvního máje končí. Děkujeme za zájem.

17:09

Politici slavili První máj i mimo Prahu či Brno. ČSSD pořádala v Ostravě pochod od Gongu ve vítkovické Dolní oblasti přes Sýkorův most k památníku u tanku. 

 • Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek slavil První máj v Ostravě. (1.5.2017)

  Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek slavil První máj v Ostravě. (1.5.2017) / Autor: ČSSD

16:50

Policie v Brně nakonec zajistila 11 lidí z obou stran. Jejich prohřešky bude řešit. Dalších 50 lidí z řad odpůrců policie omezila na svobodě kvůli tomu, že blokovali pochod sezením na tramvajových kolejích.

16:47
 • Prvomájový polibek ministra financí a předsedy ANO Andreje Babiše s přítelkyní Monikou. ANO oslavuje První máj na náplavce u lodi Nepomuk. (1.5.2017)

  Prvomájový polibek ministra financí a předsedy ANO Andreje Babiše s přítelkyní Monikou. ANO oslavuje První máj na náplavce u lodi Nepomuk. (1.5.2017) / Autor: Michal SváčekMAFRA

16:36

Recesistický průvod Svátek práce Andreje Babiše dorazil na Staroměstské náměstí. Podle jednoho z pořadatelů Tomasze Peszyńského se akce účastní asi padesát lidí. „Máme různé transparenty a na Staroměstském náměstí probíhají recesistické soutěže, například v pojídání koblih,“ řekl pořadatel. 

16:17

Účastníci extremistického shromáždění v Brně míří k hlavnímu nádraží. Zatím to nevypadá, že by se rozcházeli. Kvůli akci jsou odkloněné linky městské hromadné dopravy, které jezdí přes Cejl, Malinovského náměstí a Benešovu ulici. 

15:59
15:51

Počet zadržených při demonstracích v Brně stoupl na šest. Vzduchem létaly kameny a petardy. 

15:50

Na Palackého náměstí v Praze si lidé připomněli „justiční vraždy“ pěti anarchistů, kteří byli kvůli výbuchu bomby na dělnické demonstraci v květnu 1886 v Chicagu odsouzeni k trestu smrti. Průvodem se vydali na Střelecký ostrov, kde chtějí v setkání pokračovat.

15:27

Na Moravském náměstí v Brně došlo k potyčkám mezi pravicovými extremisty a jejich odpůrci, policie zadržela tři lidi. „Ve dvou případech byli napadeni policisté,“ uvedla mluvčí policie Štěpánka Komárková. 

15:17

V 16 hodin se na náměstí Republiky v Praze sejdou účastníci recesistického průvodu Svátek práce Andreje Babiše. Hodlají projít ulicí Na Příkopech k Můstku a odtud na Staroměstské náměstí. 

15:06

Sociální demokraté hodlají na Střeleckém ostrově slavit celé odpoledne. Ve čtyři hodiny začne projev ministryně Marksové, poté bude hudební program. 

15:03

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš slaví První máj na náplavce. Spolu s ním jsou zde i ministři Martin Stropnický a Dan Ťok. Babiše podle ČT na místě čekali i jeho odpůrci. 

14:47
 • Akci extremistů v Brně hatí lidé, kteří bubnují či projíždějí na kole po náměstí. (1.5.2017)

  Akci extremistů v Brně hatí lidé, kteří bubnují či projíždějí na kole po náměstí. (1.5.2017) / Autor: Veronika Horáková, MAFRA

Někteří odpůrci extremistů v Brně bubnují, jiní před chvílí projížděli na kole přes náměstí s transparentem „Čistá trasa“. 

14:41

V Brně má projev předseda Dělnické strany sociální spravednosti Tomáš Vandas. Předtím došlo k potyčce mezi příznivci a odpůrci této strany. Na místě je policie, oba názorové tábory oddělili těžkooděnci. 

14:25
 • Blok proti islamizaci pořádá Sjednocený prvomájový průvod Prahou. (1.5.2017)

  Blok proti islamizaci pořádá Sjednocený prvomájový průvod Prahou. (1.5.2017) / Autor: Yan Renelt, MAFRA

14:22

Občanští demokraté vyhlásili „antibyrokratickou revoluci“. Na Petříně promluvil předseda pražské ODS Petr Fiala a poslankyně Jana Černochová. 

14:18

Na náplavce u Vltavy začíná shromáždění příznivců ANO. Koná se u lodi Nepomuk, na místě je mnoho desítek lidí. 

14:15

Na Letné začal Sjednocený prvomájový průvod, který pořádá Blok proti islamizaci. Kromě transparentů mají s sebou i klec s „trestancem“. 

14:10

Podle ČTK řešili policisté v Brně první potyčku mezi pravicovými extremisty a jejich odpůrci.