Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

První kolo soutěže o NATO skončilo

  6:39aktualizováno  6:39
První kolo středoškolské soutěže o NATO skončilo. Do bojů o neobyčejnou cestu po Evropě a návštěvu letecké základny průzkumných letounů AWACS či přístavu britského Královského námořnictva se letos přihlásilo přes 1800 týmů ze sedmí zemí.
Čtvrtý ročník ojedinělé mezinárodní středoškolské soutěže Aliante 2004 je určen pro všechny, kteří mají kuráž prověřit své znalosti o NATO a bezpečnostní problematice na mezinárodní úrovni.

Soutěže se mohli zúčastnit všichni studenti středních škol v České republice, Litvě, Lotyšsku, Maďarsku, Polsku, Rumunsku a na Slovensku.

"Do prvního kola soutěže se přihlásilo 1809 týmů," uvedl Zbyněk Pavlačík ze sdružení Jagello 2000, které soutěž organizuje. Nejvíce středoškoláků se zapsalo z České republiky - celkem 403 dvoučlenných týmů. V Polsku se do Aliante 2004 přihlásilo 349, týmů, v Litvě 346, v Rumunsku 299, v Lotyšsku 189, na Slovensku 163 a v Maďarsku 50.

Po prvním vědomostním kole čeká na postupující týmy další kolo, ve kterém soutěžní týmy budou opět odpovídat na otázky o bezpečnostní problematice a Severoatlantické alianci. Nejlepší družstva se pak kvalifikují do mezinárodního finále. "To se poprvé uskuteční mimo Českou republik v polské Wroclawi," informoval Pavlačík.

ALIANTE 2004

Výsledky I. kola a postupující týmy najdete ZDE

Na vítěze pak čeká atraktivní cesta po Evropě v závěru školního roku.  Týmy, které obsadí ve finále první čtyři místa, pojedou na přelomu června a července na přibližně desetidenní exkluzivní zahraniční cestu.

Ve vyčtu atraktivních míst figuruje například návštěva základny průzkumných letounů AWACS v Německu, pobyt v centrále NATO v belgickém Bruselu, návštěva mnohonárodnostního praporu na ochranu proti zbraním hromadného ničení v Liberci či prohlídka vojenské základny Royal Navy v britském přístavu Portsmouth.

natoaktual.cz - Informační a zpravodajský portál o NATO

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Armáda spustila nový náborový web. Chce přijmout 2 000 profesionálů

Nová podoba rekrutačního webu české armády

Česká armáda spustila novou atraktivní internetovou prezentaci pro nábor nových profesionálů i zájemce o vstup do...

Týden (pro)ruských dezinformací: Agentka KGB, Írán a nezdravá Ukrajina

Litevská prezidentka Dalia Grybauskaité na summitu lídrů osmadvacítky v...

Proruské dezinformace, dezinterpretace událostí či výroků i vyloženě falešné zprávy zaplavují Evropu včetně České...

Poplach pro stíhače. Britové a Belgičani startovali k ruským bombardérům

Ruské bombardéry Tu-160 v mezinárodním vzdušném prostoru směřovaly k...

Dvojice blížících se ruských strategických bombardérů Tu-160 „Blackjack“ v pondělí dopoledne zalarmovala britské...

Najdete na iDNES.cz